Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanko o Skiamade


Zdzich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przygotowania do sezonu zimowego w pełni:-) Przeglądając ofertę ośrodków w Austrii najbardziej działa na mnie hasło Skiamade Region.

Pytam Was więc: CZY WARTO? Przeczytałem recenzje w SKi Magazynie, szukam po stronkach, ale myślę że Wasze przemyślenia mogą okazać się najbardziej decydujące.

Pozdrawiam

Zdzich

PS. Jesli przy okazji macie jakieś rady dotyczące najlepszego miejsca na nocleg,kwater, fajnych knajpek :-) to będę bardzo wdzięczny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanko o Skiamade

skiamade to sztuczny twor. jak popatrzysz na mape to sam dojdziesz do wniosku ze miejscowosci sa tak od siebie oddalone ze nie ma sensu dojezdzac z jednej do drugiej. trudno wiec odpowiedziec na pytanie, bo nie wiem gdzie chcesz jechac. generalnie problem z tymi okolicami jest taki, ze gorki sa niskie jak na alpy, co ma dwie konsekwencje: nawet w styczniu moze padac deszcz i to na szczycie (sam doswiadczylem) i malo jest tras ponad linia lasu (w lesie trasy sa przewaznie wezsze no i nie ma tych widokow)

najlepsze miejsce na nocleg to chyba zauchensee, tyle ze trudno tam znalezc tanie kwatery. najlepsza jakosc do ceny to dorfgastein lub bad hofgastein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o Skiamade

Bylam tam w zeszlym roku. Zaleta jest to, ze codziennie mozesz jezdzic w innym osrodku - pod warunkiem, ze chce Ci sie dojechac wlasnym samochodem 10 czy 20 km. Niektore sa polczone ze soba jak np. Flachau i Kleinarl czy Wagrain i Alpendorf albo Grossarl i Dorfgastein. Z sytuacja sniegowa na pocztku lutego nie bylo problemu - wrecz przeciwnie, pare dni padal caly czas snieg. Mieszkalam w Wagrain i bylo to bardzo centralnie. W sumie polecam, bo tanio i warto. Zjazdy poza Flachau, gdzie jest masa poczatkujacych, sa naprawde ciekawe. Faktycznie chyba najciekawsze w Zauchensee, ktorego nie moglam poznac do konca, ze wzgedu na mgle i opady sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanko o Skiamade

Co tu dużo gadać Amade jest do dupy

jadę tam trzeci raz żeby sobie to utrwalić :))

Zależy gdzie będziesz i na czym Ci zależy. Zauchensee jest super. Można się tam dostać samochodem albo skibusem. Mieszkać nie warto bo strasznie drogo. Polecam okolice Flachau, Wagrain, Flachauwinkl. Ski Magazyn nie ściemnia w tym artykule. Fajne trasy są we Flachau kierunku Wagrain. Czerwone GS. Jest też czarna trasa w całkiem fajnym kociołku. Jak dla mnie rejon Flachau jest O.K. Zawsze zależało mi na trasach a nie dyskotekach więc niewiele Ci powiem. We Flachau jest kilka fajnych knajp z dobrym jedzeniem i piciem. Rezerwować noclegi - jeżeli chcesz mieć blisko do wyciągów trzeba wcześniej - teraz może być trudno. Sprawdź w neckermannie lub Interhome. Można szukać kwater dalej od stoku, ale są trochę tańsze i może jeszcze będą jakieś miejsca.

Pozdrawiam i zyczę sukcesów w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...