Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gondola W śweradowie


frjjn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich aż się dziwie że jeszcze nikt nie pisze coś na ten temat a może jest to tak oczywiste że nie trzeba. W Świeradowie w Grudniu tego roku otwierają gondole na 8 osób, pierwsze próby podobno mają się odbyć w listopadzie a długość trasy będzie wynosiła 2,5 km całkiem fajnie w porównaniu np z puchatkiem gdzie podwójny, przestażały wyciąg wtacza cię na góre z oszałamiającą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gondola

Witam chłopaki, a więc wywołany do tablicy stawiam się grzecznie i informuję że mało słyszałem o gondoli - tzn może duzo słychać, ale mnie to mniej interesuje po naszym sparzeniu się na Świeradowie, wiem że teraz nowy burmistrz i inne tam, ale środowisko zostało, a środowisko jest nastawione na niemieckich emerytów, którzy cicho przyjeżdżają moczą sie w borowinach i cicho odjeżdżają zostawiając niemałe euro. Notabene "stary" burmistrz Świeradowa jest obecnie v-ce prezydentem Jeleniej Góry-nieźle co... Także reasumując coś tam robią wŚwieradowie ale nie za bardzo chciałbym się wypowiadać na ten temat bo mało mnie to interesuje...Natomiast szykuje się bomba w naszym regionie narciarska w sensie infrastruktury, ale narazie ciiiiisssszzzzaaa żeby nie zapeszyć, ale będzie suuuper ośrodek... :) Szczegóły wkrótce...

Pozdrawiam all skier's

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no bez przesady, Fischerek napisał tylko że burmistrza Świerardowa zabardzo nie lubi, a gondoli nic nie wie.

Z tego co widziałem na zdjęciach rozmach jest dość "słuszny" bo to nie tylko gondola ale i trasa którą spychy niwelują, a taki proceder jesze u nas nie jest normą.Więc może to się nadawać do jazdy.

Jednak ja również się tam nie wybieram, bo odemnie(Bielsko)to całe hektary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ponieważ to mój rejon to postanowiłem się włączyć.

Wygląda na to, że to nie demobil, ale funkiel nówka nie śmigana: http://swieradow.nazwa.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=40&catid=30

Nie bardzo wiem jak to się wpisze w dotychczasową infrastrukturę: http://narty.onet.pl/_i/map/swieradow.jpg

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego takie nowoczesne gondolki tam będą, bo śniegu tam praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanowiłeś się nad tym, że jeśli ktoś pakuje ciężkie miliony w inwestycję to wcześniej trochę pomyślał na jej opłacalnością ?

Na pewno masz rację. W moim poście chodzilo mi o to, że szkoda, że taka inwestycja nie powstaje gdzie indziej, ale mam nadzieję, że doczekamy tego wszyscy w swoich rejonach.

Na oficjalnej stronie Świeradowa w informacji o nartach znajdujemy, że stoki są dla początkujących, a zaawansowani powinni się wybrać do Szklarskiej lub Harachova. Inwestycja jest skierowana na klienta, którym jest tam w większości starszy turysta niemiecki, i raczej powinna się zwrócić. Z tym, że moje osobiste doświadczenia z tą miejscowościa są nieszczególne (dwa razy i wróciłem bez jeżdżenia), ale to było parę lat temu.

Smile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że taka inwestycja nie powstaje gdzie indziej, ale mam nadzieję, że doczekamy tego wszyscy w swoich rejonach..

Smile.png

Mnie szkoda, że kilkadziesiąt takich inwestycji nie powstaje w Polsce.:confused:

Inwestorzy są, tylko- trzeba by długo wymieniać debilizmy, które blokują rozwój infrastruktury narciarskiej, a o których wiele razy dyskutowaliśmy na forum.

Myślę, że dziwne czasami lokalizacje są spowodowane tym, iż są jedynymi dostępnymi:cool: t.z. zieloni przysnęli, park w oddali, a miejscowe władze są przed wyborami, itd.

Też mam nadzieję, podobno umiera ostatnia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wielu inwestycji dla narciarzy nie było w Karkonoszach od wielu lat. Wieloosobowe kolejki gondolowe, wyciągi krzesełkowe i orczykowe, hotele, ośrodki spa. Ich budowa ma ruszyć w tym roku

Świeradów-Zdrój i Kowary mogą stać się nowoczesnymi ośrodkami sportów zimowych. Karpacz i Szklarska Poręba nie pozostaną w tyle.

Samorząd Kowar wkrótce utworzy spółkę, która zajmie się budową kompleksu sportów zimowych. Gmina oferuje 59 ha gruntów pod przyszłe inwestycje na zboczach gór Sulica i Czoło (kiedyś w tym rejonie postawiono wyciąg orczykowy, dziś nadający się jedynie do rozbiórki). W zamian otrzyma 10 procent udziałów w spółce.

– Podjęliśmy już uchwałę o przekazaniu gruntów, czekamy jedynie, aż zatwierdzi ją wojewoda. Wówczas zawiążemy spółkę – mówi burmistrz Kowar Mirosław Górecki. Poza gminą do spółki wejdzie także kilku prywatnych inwestorów. Między innymi Józef Pilch, wrocławski biznesmen, który od kilku lat aktywnie inwestuje w Karkonoszach. Inwestycja w Kowarach pochłonie ok. 60 mln zł. Planujemy budowę 8-osobowej kolejki gondolowej, 6-osobowego wyciągu krzesełkowego oraz sześciu mniejszych wyciągów orczykowych – mówi Józef Pilch.

Dwie najdłuższe trasy zjazdowe będą miały 1800 metrów długości. Powstanie też rynna snowboardowa i system sztucznego naśnieżania.

Prace przy budowie ruszą jeszcze w tym roku, tak by ośrodek był gotowy na kolejną zimę. Tak szybkie tempo jest możliwe, ponieważ samorządowcy przygotowali już komplet dokumentów potrzebnych do realizacji.

Już tej zimy zacznie wozić narciarzy w Świeradowie--Zdroju kolejka gondolowa na szczyt Stogu Izerskiego. Ustawiono już kilka podpór wyciągu. Kolejne będą montowane przy pomocy helikoptera za kilka dni. Inwestorem w Świeradowie jest Sobiesław Zasada, dawniej mistrz sportów motorowych, a obecnie biznesmen.

Izery przyciągają też innych dużych inwestorów. Wyciąg, hotel i apartamentowiec chce budować hiszpański potentat na rynku nieruchomości. Hiszpanie z firmy Alstan Group planują budowę hotelu SPA z setką pokoi, sto apartamentów oraz krzesełkowy wyciąg o długości ponad 1000 metrów.

Wyciąg i obiekty wypoczynkowe mają stanąć na zboczu Świeradowca, który od kilku lat nie jest wykorzystywany przez narciarzy. Karpacz i Szklarska Poręba, oblegane zimą przez turystów, są gotowe do rozbudowy hoteli i wyciągów, ale wciąż nie ma wymaganych pozwoleń i konkretnych decyzji. •

Rafał Święcki - POLSKA - Gazeta Wrocławska

Niech idą za ciosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju rozpoczęła się w marcu 2007 r. - kilka dni temu zainstalowano ostatnią z czternastu podpór. 8-osobowa kolej gondolowa to najnowszy produkt austriackiej firmy Doppelmayr, drugi realizowany obecnie w Europie. Jest w stanie wywieźć w ciągu godziny ponad 2 tysiące osób. Funkcjonować będzie przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Długość trasy kolei wynosić będzie 2172 m, przy wysokości stacji dolnej 620 m n.p.m. i stacji górnej 1060 m n.p.m. i różnicy poziomów 440 m.

Trasa narciarska ma 2500 m długości i zróżnicowany poziom trudności, będzie naśnieżana w sezonie zimowym przez dwadzieścia armatek oraz oświetlona (jazda nocna w godzinach 18-21). Średnie nachylenie trasy 28%. Czas przejazdu koleją to 8 minut.

Na obu stacjach będzie gastronomia, ponadto na stacji dolnej znajdzie się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z serwisem narciarskim, kiosk ruchu oraz bankomat.

Ta oficjalna strona, jest trochę nie na czasie. Lepiej zorientowana jest inna stronka tej miejscowości

Są na bieżąco z opisem budowy i zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej się temu przyglądam tym bardziej widzę, że może jednak coś sensownego z tego się urodzi. W końcu jak się na przykład porówna z trasami w Szklarskiej to widać, że Trasa Zjazdowa (1), której fragmentem jest `ściana`, jeżeli chodzi o średnie nachylenie to w końcu tylko 25,5%, a Lola to zaledwie 14%, więc może nie będzie tak źle.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o swieradów... to róznica wzniesien jest niezadowalająca przy takiej długosci to daje nam oslą łąke ;

Im bardziej się temu przyglądam tym bardziej widzę, że może jednak coś sensownego z tego się urodzi. W końcu jak się na przykład porówna z trasami w Szklarskiej to widać, że Trasa Zjazdowa (1), której fragmentem jest `ściana`, jeżeli chodzi o średnie nachylenie to w końcu tylko 25,5%, a Lola to zaledwie 14%, więc może nie będzie tak źle.

Panowie, Wy o tej samej trasie piszecie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja do nikąd!!!...) a nie zastanowiliście się nad zapotrzebowaniem "rynku "

na "ośle łączki" i jak to nazwać: czerwono-czarne trasy. Bo moim zdaniem to te I mają zdecydowanie większą rzeszę klijentów.Naprzykład: Małe Ciche - do krzesła stoi kolejka na 20 min, a na Harendzie chodzą poste krzesła. Dla nie zorientowanych dodam że oba te stoki "widzą się",tylko Małe Ciche to ośla łączka na którą przyjedzie cała rodzina, a Harenda to ściana gdzie może przyjechać sam tata i to też nie każdy. Drugi przykład: Donowaly Słowacja Telemix na bierząco bez kolejki, a pozostałe krzesła(z niebieskimi trasami czy jak to wolicie oślimi łączkami) stania parę, parenaście minut.

Więc dla inwestora ośla łączka jest bardziej cenna niż trasa typu Blinkula(Szczyrk). I tak jak ktoś tam wyżej napisał że skoro inwestor wykłada grube miliony to raczej to skarkulował.

Inwestycja jest skierowana na klienta, którym jest tam w większości starszy turysta niemiecki, i raczej powinna się zwrócić.

-no to już większych pierdołów dawmo nie słyszałem, co to glejt z obywatelstwem trzeba będzie pokazać, karnety za euro będą czy na parking wjazd będą gwiazdy i beemy miały.

Proponuję jedna zaczekać na efekt końcowy, przetestować na własnym organiźmie, a potem poddać ocenie nie koniecznie krytycznej. Że to tam płaskie jest i trza się odpychać, bo może tak być.... ale to też jest pozytywny aspekt, bo Ci co dopiero zaczynają przygodę z narciarstwem nie będą musieli się męczyć na stokach Szklarskiej tulko pojadą do Świerardowa bo tam jest fajny stok szkoleniowy i automatycznie nie będą się takie ofiary Wam wytrawnym narciarzą poniewierać mięczy nogami w Szklarskiej czy co tam w koło jest- bo osobiście nigdy tam nie nartowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB:

1.Jak byś zadał sobie trochę trudu i odwiedził stronę miejscowości, o której piszemy, to byś takiego czegoś nie bazgrał:

-no to już większych pierdołów dawmo nie słyszałem, co to glejt z obywatelstwem trzeba będzie pokazać, karnety za euro będą czy na parking wjazd będą gwiazdy i beemy miały.
Miejscowość jest ewidentnie w pierwszej kolejności uzdrowiskowa, a że była już doskonale znana przed wojną, to nie dziw, że sentyment do niej mają Niemcy. W ślad za tym idą rezerwacje biur podrózy, tak że o miejsce tam nie jest łatwo.

2.Jak byś z kolei zadał sobie trochę trudu i przeanalizował inne wpisy to zauważyłbyś, że Twoje odkrywcze myśli nie są aż tak świeże jak Ci się zdaje, bo może nie wprost, ale inni już to wcześniej wyartykułowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...