Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk inwestuje...


MB

Rekomendowane odpowiedzi

Mija około 2 tygodnie od chwili kiedy to z Figo wizytowaliśmy Szczyrk.

Dzisiaj ponownie tam zawitałem sam. Jednak postanowiłem zrobić rekonesans co przez te 2 tygodnie się zmieniło jak postępują przygotowania do sezonu, który zbliża się wielkimi krokami.

I co..... no i nic na kolejce na Skrzyczne jeszcze ani jedno krzesełko nie zawisło leżą se dalej na dole tak jak se leżały. Normalnie w Alpach to na 3sat-Alpenpanorama widzałem że w wielu ośrodkach agregaty do produkcji śniegu już są porozstawiane na stokach, a w niektóruch np. Szlagming Plani trwa naśnieżanie. A w Szczyrku mają czas orczyki to wieszają jak śnieg spadnie bo po co wcześniej.

No i jeszcze skocznia dzieje się.... oj dzieje......ten spych co 2 tygodnie temu stał na dole teraz był w połowie buli i jechał dalej- a gdzieś czytałem że skocznia ma być gotowa na 02/2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja stawiam jednak, ze Szczyrk nie ruszy od poczatku sezonu.

Niestety, taki lajf.

Szczyrkowieninem nie jestem, ale czesto tam bywam i .... (tutaj padna ostre slowa) jakos Burmistrz nie moze sobie z tym problemem poradzic.

Wojtka Bydlinskiego znam, lubie, szanuje, ale tak jak rozmaiwalem z mieszkancami - moze trzeba uderzyc z grubej rury - zablokowac DK nr 1 w okolicy rozjazdu na Cieszyn w Bielsku i moze wtedy dac rzadowi do myslenia.

No, ale teraz to jzu chyba za pozno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w wiadomościach w tv mówili ze jednak w Szczyrku małe są szanse na ruszenie wszystkich wyciągów w najbliższym sezonie.

Niektórzy już wyjazdy odwołują z tego powodu:( ]

Pamiętam czasy (miałem może z 12 lat) kiedy na słowo "Szczyrk" moim pierwszym skojarzeniem były "narty". To naprawdę piękne miejsce z ogromny potencjałem. Szkoda, ze tak sie dzieje:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo prawde mowi:) co do poprzednich wypowiedzi też kiedyś na słowo szczyrk reagowałem narty nie bylo to dawno z racji mojego mlodego wieku, ale zawsze cos:P a teraz na słowo szczyrk reaguje tak DOWNHILL:D jak by oni mieli takie piekne trasy dla narciarzy jak trasy do DH to by było bosko, a prawda taka ze szczyrk od 4 lat stacza sie z górki bo jeszcze 3-4 lata temu było tam naprawde super, pośrednie male skrzyczne golgota było naprawde wporzo a teraz?? bedzie tak jak z pracownikami wszyscy za granice to teraz i narciaże mają w DUPI**** polskie góry jak mogą jechać o 200km dalej i juz słowacja czechy a nawet cos ok 600 od granicy i w austrii pohulać, nic dobrego sie tu w tej polsce nie dzieje bo albo w tatrach im kozice ploszą albo sramto albo baca chce milion zloty za 100m działki to jest chore...

ja od wielu lat jeżdze do włoch i np w PEJO trasy są w parku narodowym i co?? i nic kozice jak są tak są nawet mam zdjęcie przy trasie ze śfistakiem na skale i z kozicą w tle, ani ich nie zabilem ani nic a one żyły i żyć bydą, tylko nasi jeb**ci polacy(bez obrazy troche samokrytyki sie przyda) kombinują i kombinują...

to chyba tyle co chciałem dodać HEEEJ:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baca chce milion zloty za 100m działki to jest chore...

Moze nie miliony, ale fakty sa takie, ze za metr kwadratowy ziemi właściciele ziemscy dostają w Szczyrku 2zlozisze i dalej im malo, najchetniej sami by kupili wszystkie wyiagi i nimi zarządzali... nawet sobie jakas pseudo spolke zalozyli SON S.A. czy jakos tak, ale ma ona raptem 1mln zlotych w kasie... o ile w ogole ma

Szacowane inwestycje, które przyniosly by wymierne korzysci musialyby byc na poziomie 40mln zl... ciekawe skad wezma pieniadze na to kochani gorale ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ciekawe skad wezma pieniadze na to kochani gorale ?

z Austrii, przynajmniej takie plany były 2 lata temu :-))... chodziło o utworzenie spółki z kapitałem austriackim... jak jest teraz nie wiem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już kiedyś napisłaem na mnie Łajzy nie zarobią ani grosza. Trzymam się od tego miejsca z daleka.

:-)) na mnie zarobili bardzo dużo... aż się zniżek dorobiłem, ale teraz mam trochę za daleko :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Jeszcze kilka lat temu można było rano wskoczyć do autka, szybciutko dojechać do Szczyrku, zjechać kilka razy z Golgoty, potem jak już się całe towarzystwo zjechało pokręcić się jeszcze na Julianach i wracać do domu.

Jeżeli w tym roku, znowu będą czynne tylko Golgota i Juliany - to to już będzie totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz sranie we własne gniazdo to nasza polska specjalność.Może ''chopy'' się kiedyś otrzasną i zrozumieją, że nie tędy droga. Tylko czy jeszcze koś bedzie chciał to sprawdzić. Ale to nie mój cyrk i nie moje małpy. na dzień dzisiejszy to ''do Bydgoszczy bede jeżdził" a do szczyrku nie pojade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, oj zawsze trzeba miec gdzies wrogow.:D

Ja jestem Hanys, Szczyrkowianie to górale (niskopienni), a bielszczanie ?? :D

:-)) mieszkańcy innych niż południowe części Polski mówią do mnie: ooo z gór przyjechał, góral itd.

Górale mówią: jaki ty góral, ty gorol (hanys, warszawiak)... punkt widzenia od punktu siedzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o moją skromną osobę to jestem "górol bagienny":p

może nie wiecie ale takie górole też występują

pewnie nie wszyscy (nawet) bielszczanie wiedzą,że ci urodzeni za tunelem kolejowym w kierunku Żywca to górole a ja do nich należę.

a bagienny; bo tam gdzie zdarzyło mi sie przyjść na świat zwyczajowo nazywa sie "na bagnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem gorol:) z sosnowca:) albo hapol jak kto woli:)

a wracając do tematu, na uczelni nasz genialny DR od prawa cywilnego fanatyk narciarstwa mowil ze są w polsce plany stworzenia prawa górskiego,tzn takiego by tereny górskie zimą wchodziły w administracje spółek skarbu państwa itd itp, chodzi głowie o to górale zimą se pasą te łowiecki a za zimę dostają od skarbu państwa jakąs tam mamone i tyle:) i nie bd w polsce żadnych kłutni bo jak wiemy tu nie chodzi i uprzykszanie życia fanom boazeri i parapetów tylko o dudki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Projekt

"Prawa Górskiego" lub inaczej zwanego "Prawem Śniegu" to takie typowe "polskie piekiełko".

Projekt LPR-u został już odrzucony jako niezgodny z Konstytucją pozostałe dwa (NTN-u i mec. Długopolskiego) pewnie leżą w szufladzie i niewiadomy jest ich dalszy ciąg.

Poniżej podaję trzy linki które stanowczo podkreślają zasadę że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.

http://www.pracownia.org.pl/dz/index.php?d=archiwalne&e=artykuly&rok=2001&nr=140&id=861

http://www.wyciagnarciarski.pl/strona.php?show=prawo_sniegu&show1=polecamy/navi

http://www.tur-info.pl/p/ak_id,11153,,prawo_gorskie,ustawa,przepisy,narciarze,osrodki_narciarskie,gorale,trasy.html

P.S. mam nadzieję że tylko trzy zdania a nie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

no może coś napisze...

bo właśnie mam info od znajomego z Kroniki...

dzwonił do SON S.A.

i dostał niefajne informacje...

szansa na ruszenie wyciągów zablokowanych jest nikła...

SON S.A. czeka na kontakt z ministerstwa są bardzo uparci...

nie chcą nic podpisywać...

poprzedni człowiek z "ministerstwa" został odwołany i nie mają nic...

z tego co gdzieś tam pisało że spółka ma 1mln kasy tylko twierdza podobno że mają więcej...

heh...

hmm w zeszłym roku zamknęli trasy bo nie zostały spełnione ich postulaty.

GAT chciał od nich 1mln odszkodowania...

i tez między innymi w tym roku nie chcą sie zgodzić...

bo skoro twierdzą że to żądanie odszkodowania było niezasadne...

to teraz nie będą odblokowywać bo nic sie nie zmieniło...

a zrobiła by się jakaś podstawa...

i w ogóle twierdzą że GAT to złodzieje i chcą ich oszukać...

i do momentu rozpoczęcia prywatyzacji nikt nie pojeździ na ich działkach

a jak ktoś chce z nimi porozmawiać

"Szczyrkowski" S.A. Ośrodek Narciarski

Szczyrk, ul. Narciarska 16, tel. 033 8179769

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...