Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic , dlaczego takie negatywy?


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Atomiki to bardzo dobre narty w każdej grupie, metrony zbierają u moich kolegów (sam nie jeździłem) znakomite opinie. Tym niemniej trafiają się te słynne sztuki z limitowanej serii (wklęsłej od dzioba). Sam miałem nieprzyjemność doświadczyć jazdy na takich slalomkach i superkrosach b5, a w czasie serwisu widziałem sporo takich sztuk. Jednak jeśli są płaskie, to jazda jest jak najbardziej OK. Co ciekawe nie trafiłem na gigantki z takim felerem. No i jeszcze jedno, bywało, że wiązania się rozlatywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym niemniej trafiają się te słynne sztuki z limitowanej serii (wklęsłej od dzioba). Sam miałem nieprzyjemność doświadczyć jazdy na takich slalomkach i superkrosach b5, a w czasie serwisu widziałem sporo takich sztuk.

Raceman, juz chyba wiesz skad takie nastawienie niektorych uzytkownikow.

czemu nikt nie pisze o "wkleslych" Fischerach czy Volklach:)

Aczkolwiek zgadzam sie w 100% z Alfredo, opinie sa bardzo subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomiki to bardzo dobre narty. Tym niemniej trafiają się te słynne sztuki z limitowanej serii (wklęsłej od dzioba). Sam miałem nieprzyjemność doświadczyć jazdy na takich slalomkach i superkrosach b5, a w czasie serwisu widziałem sporo takich sztuk. Jednak jeśli są płaskie, to jazda jest jak najbardziej OK. Co ciekawe nie trafiłem na gigantki z takim felerem. No i jeszcze jedno, bywało, że wiązania się rozlatywały.

Trudno jest mi w takie przypadki uwierzyc.

Taka seria zostalaby natychmiast wycofana ze sprzedazy, a wogole to by sie w sprzedazy nie znalazla. Wadliwe produkty nie moga byc nawet na smietnik wyrzucone. Musza byc kompletnie niszczone. Takie jest prawo.

Moglbym gdzies poza forum o tym poczytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe praktycznie nigdzie na forum nie spotkalem się z tym problemem. Raz tylko w "jak ostrzycie slalomki, a jak gigantki" czy jakoś tak właściciel dynamików napisał, że ma ten sam feler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te subiektywne opinie maja miejsce tylko w momencie gdy ktos porownuje klase race do innych bo akurat wg mnie atom jesli chodzi o klase race (nie komóry) odstaje od innych, nie mowie tez ze Fischer czy jakas inna marka nie ma wad ;) i wydaje mi sie ze jesli chodzi o pozostałe klasy nart to wcale Atom nie jest be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomik

Atomów ludzie nie lubią i są im przeciwni ponieważ kupują wszystkich najlepszych zawodników i póżniej po mistrzostwach świata się okazuje że przykładowo na 6 złotych 5 zdobył atomic. No i do tego są troszkę droższe od pozostałych nart. No i jeszcze wszystkie wieśki kupują najdroższy model do tego kurtka spyder komórka non stop na stoku i patrzy taki czy wszyscy go widzą a zjazdą u takiego nie za dobrze . Przepraszam jezeli uraziłem kogoś kumatego . Magres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magres - marketing to jest co opisałes ale ktos kto na sie na tym zna dobrze wie ze narty chłopów i babeczek w PS niczym nie przypominaja sklepówek wiec mysle ze to niedokonca o to chodzi kiedys ktos tutaj na forum ten spór porównał bardzo trafnie do fotograficznego Nikon vs Canon ;) i mysle ze to bardzo dobre porównanie bo tak i tu i tam kazdy ciagnie w ta strone ktorej uzywa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na forum jest ogólna tendencja że Atomic jest be (wszyscy mówią jaki to jest badziew)

Spytaj czemu serwisanci, nie chca brac Atomica na maszyny.

Niestety ten Atomic, to juz nie ten sam co byl kilka lat temu w sezonach 2001,2002,2003.

Wg mnie, ale tylko mnie (zeby nie bylo) po sukcesie SL9.12 poszli troche w masowke tracac na jakosci.

A poza Atomickiem jest przeciez wiele innych rowniez dobrych firm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pieprzenie.. dyskusja jest z cyklu wyzszosci świąt bożego narodzenia

nad świętami wielkanocy...

obiektywnie:

1. na poziomie narciarstwa ktory prezentujemy i tak nie ma to znaczenia..

2. w wiekszosci przypadkow liczy sie i tak szata graficzna..

3. Bobic - z całym szcunkiem - nie jest obiektywny bo jest zaangazowany

4. najlepsza narta to taka na ktorej Tobie jezdzi sie najlepiej

subiektywnie:

1. a co ma za znaczenie co jest w środku narty..??

2. uzywasz Windows - pomimo tego ze nikt tego nie lubi

3. czasem w gre wchodza zwykle sentymenta do marki... to takie ludzkie..

4. najlepsza narta to taka na ktorej Tobie jezdzi sie najlepiej

pzdr :)

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo.. przepraszam...

a gdzie teraz pracujesz..???

niech sobie Atomic traci... statystyki mnie nie interesuja...

systystycznie ja i moj pies mamy po trzy nogi :)

w naszym przypadku - zboczonych amatorów - mamy do czynienia

z subiektywnym odczuciem...

ja nie spotkałem jeszcze narty dla siebie...

a probowalem wielu...

a czy nazywa sie to Atomic czy Blizzard...

co za roznica...??

pozdr

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa tu sie mylisz.

Juz nie jestem zaangazowany :)

Serio, nie pieprzenie, ale tak jest niestety, Atomic stracil w ciagu kilku ostatnich lat.

Dla Ciebie Atomic stracil, dla innych zyskal = bez zmian.

"Servisanci nie chca przyjmowac Atomic..."

Dobry servisant to trzyma gebe na klodke i wykonuje robote,

albo szuka sobie innej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Summit sprzedaje obecnie duzo mniej Atomicka niz w latach poprzednich.

I nie pisze tego z przekasem, tylko tak jest niestety.

Nie wnikam, ktora z firm zwiekszyla sprzedaz.

Moze SL10 podniesie im troche sprzedaz.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia to jest pieprzenie.

Powiem Ci tak - nie jestem obiektywny, ale juz nie jestem zaangazowany.

Nie pracuje dla Fischera juz.

A swoja droga nie wymieniam nazw firm, wiec dlaczego sadzisz, ze jestem nieobiektywny.

Mowie tylko to, co wiem z rynku na przelomie kilku lat.

Ale niewazne.

EOT (End Of Topic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być powoływany jako główny krytyk Atomica (patrz - to ja).

Wspomniałem tylko o pewnej cesze, na którą zwrócił mi uwagę zawodowy serwisant.

Potwierdza to jednak w pewnej mierze zdanie bobica – cecha ta występuje na tyle często, że została zauważona i określona mianem wady technologii stosowanej przez Atomica.

Mnie osobiście ona za bardzo nie przeszkadza (jest minimalna). VR29 (ten z najlepszego rocznika) okazał się jak na razie najlepiej mi odpowiadającą nartą i nie zamierzam jej zmieniać dopóki się nie zużyje.

Jak pisze siw – najlepsza narta to ta, na której mnie się jeździ najlepiej. Dawniej jeździłem też na Atomicach 9.20 – wspaniała narta, potem na radarkach – cudowna, choć kompletnie inna.

Nie zwracam uwagi na markę producenta, ale na opinie znajomych, (których umiejętności i preferencje znam), testerów, oraz własną odnośnie konkretnego modelu (roczniak) narty.

Skoro jeden model narty z roku na rok potrafi się tak diametralnie zmienić jak właśnie VR29, to, co tu dyskutować nad wyższością jednaj marki nad drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście oświadczam, że nigdy nie krytykowałem, ani nie będę krytykował żadnych nart, nie krytykowałem, bo nie spotkałem się ze złymi nartami. Spotkałem się natomiast z nartami z wadą i były to NIEKTÓRE atomiki, i tu też nie widzę żadnego problemu, albowiem, ponieważ kiedy mój znajomy (niezorientowany) kupił narty pt. atomik i zaprosił mnie celem pochwalenia się, wziąłem kawałek prostej linijki, sprawdziłem ślizg i było wszystko OK, jeśli by nie było no to by wymienił na inne sprawdzając w sklepie, żeby dwa razy nie jeździć. Tak wogóle pozwolę sobie na być może ryzykowną w tym miejscu tezę, że nie ma złych nart, występywa natomiast dość często problem elementu doczepionego do nich za pomocą wiązań i butów. Hołk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To ja" masz po częsci racje bo bardzo czesto ( mysle ze kazdy z nas ) spodkał sie czyjas opinia typu ze te narty są be i złe ze sie na tym jezdzic nie da itd a tak naprawde okazuje sie ze koles co od 3 sezonow jezdzi na nartach kupił sobie jakiegos Worldcupa bo ktos mu powiedział ze jest dobry, to nie dziwne ze jest be i zły jak nie moze nad nim zapanowac, ale to tylko czesc opini a nie wszystkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek z tego co pamiętam to 9,12 rury pękały miałem 9,14 ale nic sie nierobiło

a czemu servisanci nie chca brać?? bo śluzgu jest cieniutko i krawędzi też mało nie chcą bawic sie tym tylko masówka z czego jest kasa a pamiętajmy że jest jeszcze ręczna robota ale to w servisie kosztuje

(wiec wszystko robie sam)

pozdr Barti:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...