Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

zalanie dziury


nikonel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , mam mały problem. Czy ktoś z Was wie czym zalewa się dziury na spodzie nart? Mam stare narty dla dziecka i nie kalkuluje mi się oddawać je do naprawy i pomyślałem że sam mogę zalać dziurę w narcie. Jest ona wielkości ok. 1,5 na 1,5 cm i tak głęboka że przeszła czarny czarny spód do kolejnej warstwy.

Może znacie jakieś strony gdzie można poczytać o renowacji , ostrzeniu , woskowaniu w domowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie z tym nie poradzisz. Dziura jest za duża, żeby ją zalać i taka plomba na bank wypadnie. Jedyną metodą jest wstawka. W warunkach domowych byłby to przerost formy nad treścią. Jedynie serwis, ale czy w nartach dziecięcych i do tego starych jest sens na takie inwestycje, mam wątpliwości. Taka dziura w niczym nie przeszkadza. Niech dziecinka się poślizga, a jak nabierze ochoty do jazdy to dostanie coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci inaczej doradził niż "to ja". Właśnie spróbuj na nartach dziecka! To będzie dobre przygotowanie do późniejszych prac przy Twoich nartach.

Co do łatania dziur i renowacji nart, to podstawowe porady znajdziesz tu:

http://www.skionline.pl/sprzet/?ids=&co=przeczytaj&id_newsa=494

Co do serwisu to tyk Cię on nie ominie, bo przypuszczam masz tam więcej "rysek". Więc maszyn będzie konieczna do wyrównania ślizgów.

Jak coś więcej będziesz się chciał dowiedzieć daj znać będziemy pomagać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zalałem dziurę i wgłębienia na spodzie nart. Niestety nie wiem czy użyłem dobrego materiału. Wyczytałem że powinno się zalewać pałeczkami Kofix. Jestem ze Szczecina i niestety nie ma szans na takie cudo, wszystkie sklepy sportowe bazują na serwisie więc nie prowadzą sprzedaży takiego materiału, ale na allegro widziałem że te pałeczki wyglądają identycznie jak pałeczki wsadzane do elektrycznego pistoletu którym się klei lub używa zamiast laku. Zalałem więc taką pałeczką i wygląda super. Wogóle nie widać rys ani dziury. Nie wiem czy te pałeczki są takiegoi samego składu ale zalanie jest bardzo mocne. Zobaczymy czy będzie się trzymać w sezonie.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Uzupełnienie duzych ubytków.

Na połowie długości narty ślizg przy krawędzi na szerokość 1 cm odpadł.

Macie namiary gdzie można kupić tworzywo do wklejki. Bo kofix to na takim ubytku nie trzyma ni groma:mad:.

Sprawa dość pilna. Proszę o pomoc.

PS A czym taką wklejkę przykleić do rdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na połowie długości narty ślizg przy krawędzi na szerokość 1 cm odpadł.

Macie namiary gdzie można kupić tworzywo do wklejki. Bo kofix to na takim ubytku nie trzyma ni groma:mad:.

Sprawa dość pilna. Proszę o pomoc.

PS A czym taką wklejkę przykleić do rdzenia?

... najlatwiej to bedzie z jakiejs starej narty, a jak nie to zapytaj tutaj: http://www.malczewski.zakopane.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zalałem dziurę i wgłębienia na spodzie nart. Niestety nie wiem czy użyłem dobrego materiału. Wyczytałem że powinno się zalewać pałeczkami Kofix. Jestem ze Szczecina i niestety nie ma szans na takie cudo, wszystkie sklepy sportowe bazują na serwisie więc nie prowadzą sprzedaży takiego materiału, ale na allegro widziałem że te pałeczki wyglądają identycznie jak pałeczki wsadzane do elektrycznego pistoletu którym się klei lub używa zamiast laku. Zalałem więc taką pałeczką i wygląda super. Wogóle nie widać rys ani dziury. Nie wiem czy te pałeczki są takiegoi samego składu ale zalanie jest bardzo mocne. Zobaczymy czy będzie się trzymać w sezonie.:rolleyes:

Na Wierzbowej w Szczecinie masz serwis narciarski.

Daj im chociaż rzucić okiem na Twoją domową pracę ;)

Pałeczki Kofix możesz kupić na alledrogo... (naprawdę nie ma ich w Szczecinie ? :eek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na połowie długości narty ślizg przy krawędzi na szerokość 1 cm odpadł.

Macie namiary gdzie można kupić tworzywo do wklejki. Bo kofix to na takim ubytku nie trzyma ni groma:mad:.

Sprawa dość pilna. Proszę o pomoc.

PS A czym taką wklejkę przykleić do rdzenia?

do mnie to masz trochę daleko :) ale narty da się zrobić Raceman może coś o tym powiedzieć :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Na pewno nie kofix gdyż przy dużej dziurze pęka , ja również chce się dowiedzieć jakiego kleju używają nasi doświadczeni koledzy do wklejenia wstawki gdyż również wyrwało mi kawałek ślizgu przy krawędzi na dł 5/0.5cm Co się tyczy samej wstawki to można znaleźć zdjęcia w google.pl reklamuje się serwisant. Jeżeli nie uzyskam odpowiedzi to użyję żywicy epoksydowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie z tym nie poradzisz. Dziura jest za duża, żeby ją zalać i taka plomba na bank wypadnie. Jedyną metodą jest wstawka. W warunkach domowych byłby to przerost formy nad treścią. Jedynie serwis, ale czy w nartach dziecięcych i do tego starych jest sens na takie inwestycje, mam wątpliwości. Taka dziura w niczym nie przeszkadza. Niech dziecinka się poślizga, a jak nabierze ochoty do jazdy to dostanie coś nowszego.

Miałem podobną dziurę głęboką zalałem w domowych warunkach. I po 5 dniach nartowania nic nie wyleciało. Dlatego warto próbowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

do mojego postu chcę dodać iż uzupełniłem swoją wiedzę. We wszystkich postach mówicie o kofiksie lecz nikt nie wspomina jakie mamy kofiksy i które do czego służą. Przy ubytach (przy samej krawędzi ) męślę że powinien zadziałać kofirks pod nazwą Metal Grip. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...