Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Białka


wojtus81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj wieczorem wrocilem z Białki warunki sniegowe byly rozne z rana ladny sztruksik ale pozniej juz muldy z nasypami sniegu i oblodzenia, ludzi mnostwo choc w kolejkach nie stalo sie wiecej jak 15 minut po 14 bylo juz znacznie luzniej oglonie wypad zaliczam do bardzo udanych choc jak dla mnie to ta Bialka troche przereklamowana wyciagi super ale gorka dosyc latwa i lagodna spodziewalem sie czegos wiecej myslalem ze jest tam jakas mala scianka gdzie mozna troche poszalec ale niestety

Oj to chyba przegapiłeś nową trasę, bo to właśnie jest ścianka co prawda mała ale takiej właśnie oczekiwałeś. Nastromienie ma bardzo dobre tylko wąsko i krótko, fajnie by było jak by jeszcze sierotki się na nią nie zapuszczały co by nie trzeba było na nie uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj to chyba przegapiłeś nową trasę.

to fajnie zabrzmiało - doczekaliśmy, że w Polsce, można w jakimś kompleksie narciarskim przeoczyć jedną z tras:)

A oto plany Dziubasika (pomysłodawca całego kompleksu) dotyczące rozwoju infrastruktury w Białce:

"Plany na najbliższą przyszłość to połączenie Białki z Bukowiną Tatrzańską, jednak nie istniejącą drogą, ale systemem wyciągów. Potrzebne będą jeszcze 4 kolejki, które wywozić będą narciarzy na wzniesienia, by ci mogli zjechać do stóp kolejnego wyciągu.

To także szansa na rozwój, bo na stokach Bani, Kotelnicy czy Kaniówki więcej zbudować się nie da, a trasy są maksymalnie obłożone. Infrastrukturę narciarską mają wzbogacić także baseny geotermalne w Białce. Pierwszy odwiert już został wykonany, a wyniki badań są pozytywne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fajnie zabrzmiało - doczekaliśmy, że w Polsce, można w jakimś kompleksie narciarskim przeoczyć jedną z tras:)

A oto plany Dziubasika (pomysłodawca całego kompleksu) dotyczące rozwoju infrastruktury w Białce:

"Plany na najbliższą przyszłość to połączenie Białki z Bukowiną Tatrzańską, jednak nie istniejącą drogą, ale systemem wyciągów. Potrzebne będą jeszcze 4 kolejki, które wywozić będą narciarzy na wzniesienia, by ci mogli zjechać do stóp kolejnego wyciągu.

To także szansa na rozwój, bo na stokach Bani, Kotelnicy czy Kaniówki więcej zbudować się nie da, a trasy są maksymalnie obłożone. Infrastrukturę narciarską mają wzbogacić także baseny geotermalne w Białce. Pierwszy odwiert już został wykonany, a wyniki badań są pozytywne"

Daj im boże siły i kasy by to zrobili. To i tak wszystko mało i krótko tak jakoś. Jak stroma trasa to wąska i z 700 metrów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku czy chodzi o trase "patrzac z gory "po prawej stronie od kanapy 6-cio osobowej bo jesli tak to faktycznie nie jechalem tamtedy jezdzilem na czerwonej

Haha no to jesteś mistrz dokładnie o tą trasę mi chodzi.... obługuje ją nowe 4 os. krzesło i jak byłem to stosunkowo mało ludzi się na nią zapuszcza, bo dla statystycznego bywalca Białki z powodu jej nastromienia zjazd tą trasą przeradza się w prawdziwy koszmar:eek: , który odciska się w psychice do końca życia :D . Więc każdy taki delikfent jedzie na tą trasę 2 razy w życiu: pierwszy i ostatni.

A Wojtuś nie pojechał wcale:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no to jesteś mistrz dokładnie o tą trasę mi chodzi.... obługuje ją nowe 4 os. krzesło i jak byłem to stosunkowo mało ludzi się na nią zapuszcza, bo dla statystycznego bywalca Białki z powodu jej nastromienia zjazd tą trasą przeradza się w prawdziwy koszmar:eek: , który odciska się w psychice do końca życia :D . Więc każdy taki delikfent jedzie na tą trasę 2 razy w życiu: pierwszy i ostatni.

A Wojtuś nie pojechał wcale:D

Chyba coś ci Sławku dziś dobrze wyszło. Bo humorem w postach nap....asz jak z rękawa. Jeszcze tu tylko Figo niech się pojawi i kabariet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kawalek jest przejezdny tylko w godzinach rannych potem to tylko walka o zycie

Dokładnie! Byłem w ub. weekend. Z rana dało się jeszcze pojeździć, ale juz ok 11 porobiły się tam takie muldy (i nie mówię tu o byle jakich kupkach śniegu), że jazda przypominała jazdę samochodem po polskich drogach, tyle że tu za amortyzatory służyły moje nogi... ;)

A wyciągi 4os i 3 os są tak powooolne, że lepiej poczekać tę chwilę na 6os bo i tak szybciej się wyjedzie, łącznie z czasem stania w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czy może na ktoś rozeznanie jakie są obecnie warunki na Kotelnicy, chodzi mi o pogodę jak i frekwencje ludzi?

Pozdr. J.

Ja nie wiem po co te ośrodki narciarskie mają swoje witryny internetowe. Akurat Białka podaje chyba najrzetelniejsze info na temat pogody i warunków. Do tego kamery mają tak ustawione, że wszystko widać, zwłaszcza kolejkę do szóstki. Piszesz ten post chyba dla samego pisania.

Tu masz wszystko:

http://bialkatatrzanska.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co te ośrodki narciarskie mają swoje witryny internetowe. Akurat Białka podaje chyba najrzetelniejsze info na temat pogody i warunków. Do tego kamery mają tak ustawione, że wszystko widać, zwłaszcza kolejkę do szóstki. Piszesz ten post chyba dla samego pisania.

Tu masz wszystko:

http://bialkatatrzanska.pl/

Hej Lokiec,

bardziej mi chodziło o opinie forumowiczów, którzy akurat przebywają w Białce, bądź właśnie wrócili, bywa tak że nie zawsze to co jest na stronce jest wiarygodne

ps. dzięki za linka, strasznie trudno go znaleźć...;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem, stronka kotelnicy naprawdę rzetelnie podaje warunki pogodowe, i na kamerkach wszystko widać jak Ci napisał lokiec3. Nie piszą tylko ile luda :) Mimo że wczoraj było sporo ludzi to czekania do 6os wyciągu to ok 5-7 min, więc nie aż tak długo. Kolejka do kolejki może wystraszyć, ale na szczęście idzie szybko... Tylko jeszcze ci wk... snowboardziści deptający po nartach w kolejce :mad:

PS co trudno znaleźć? pierwszy wynik w googlach po wpisaniu kotelnica :|

(chyba, że nie wyczułem ironi w Twoim poście ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica w ferie to przesada. Chyba, że ktoś lubi poślizgać się w tłumie. W okolicy jest już gdzie pojeździć bez kolejek i po całkiem ciekawych stokach - najbliższe: Koziniec, Jurgów ( odpalili właśnie krzesło ), Kaniówka - także osobiście Kotelnicę w tym okresie odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś ten Jurgów organoleptycznie czy to tylko jakieś medialne info?

ja tam byłem 5 stycznia nawet jeszcze lina nie wisiała a na trasie kamień na kamieniu był

i o ile uwierzę ,że krzesło chodzi to mam obawy jaki jest stan trasy.

no nie sprawdzałem ale byłem na Podhalu przez tydzień i od wtorku spadł śnieg w nocy przymroziło i można było stoki dośnieżyć. O tym, że w końcu ruszyło przeczytałem na www.jurgowski.pl. Stanu trasy nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś ten Jurgów organoleptycznie czy to tylko jakieś medialne info?

ja tam byłem 5 stycznia nawet jeszcze lina nie wisiała a na trasie kamień na kamieniu był

i o ile uwierzę ,że krzesło chodzi to mam obawy jaki jest stan trasy.

Od 5-tego stycznia to już kawał czasu :)

Wyciąg orczykowy w Jurgowie działa i śniegu na trasie jest pod dostatkiem dzięki dobrej pogodzie (głównie mróz) Od dwóch lub trzech dni działa także kolej i jedna z dwóch tras przy tym wyciągu. Czyli są do dyspozycji 2 trasy z trzech.

O aktualne warunki na trasach zjazdowych można pytać pod numerem telefonu: +48695137232 w krótce także na stronie www: www.hawran.pl

Zdjęcia z wyciągu:

http://www.hawran.pl/kolej_krzeselkowa_galeria.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica,Bania,Kaniówka,Litwinka to w Białce T.

Jurgów,Czarna Góra, Bukowina Tatrzańska,Małe Ciche,Harenda, to po drodze z Białki w kierunku Zakopca

Szymoszkowa,Gubałówka,Nosal,Kasprowy Wierch i przyległe do niego kotły,Gąsienicowy i Goryczkowy to w samym Zakopcu

Witów to wyjeżdżając z Zakopanego w kierunku Czarnego Dunajca

dalej jadąc do Chochołowa i skręcając w lewo samym Chochołowie wjedziesz na Słowację i najbliżej masz Meander ski park czyli narty i baseny.

Między Białką a Chochołowem jest jakieś 50 km może nawet mniej spokojnie można sobie to objechać w jeden dzień.

Oczywiście nie wszędzie jeżdżac na nartach bo wtedy czasu braknie.

Jak będziesz w Nowym Targu i skręcisz pod wiadukt (na Białkę) to na tymże skrzyżowaniu możesz skręcić np. w lewo na Czarny Dunajec i to samo zaliczyć tylko w odwrotnej kolejności.

Obejrzyj to na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj i powaznie sie zastnow nad sama Bialka, zreszta tytul watku mowi sam za siebie;)

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=6554

Ja lubie jezdzic w Kluszkowcach (Czorsztyn-Ski), niedaleko od N.Targu nad Zalewem Czorsztynskim, miejsce nie tak zatloczone jak Bialka.

Wyciagi sa tez w Bukowinie Tatrzanskiej a to rzut beretem od Bialki i chyba tez takich tlumow nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może polecić jakieś ośrodki narciarskie w okolicach Bialki, Zakopca, Nowego Targu,

jadę ze znajomymi po raz pierwszy w te rejony

i nie mamy zielonego pojęcia gdzie pośmigać :)

Już w zasadzie wszystko zostało powiedziane w kwestii ośrodków - dołączam Ci moją mapkę w Google, która pokazuje gdzie to wszystko jest (plus Rohace-Słowacja i Palenica - Szczawnica)

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=109182889768054142264.0004431fd6afcf9ad993a&ll=49.338546,20.095367&spn=0.444722,1.2854&z=10&om=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...