Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Siła wypięcia (komu wierzyć?)


grubsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właśnie skompletowałem sobie pierwszy własny sprzęt:

Narty: Blizzard Firebird XOP z wiązaniami na płycie Tyrolia SL 100

Buty: Rossignol AXIUM X (325 mm - wiem, że to duże buty, ale wierzcie mi w nich czułem się najwygodniej)

Nartki kupiłem używane, ale w idealnym stanie. Nawet (w oparciu o lekturę forum) sam sobie ustawiłem wiązania. Dla pewności jednak spytam...

Ważę 80 kg, mam 164 cm wzrostu, umiejętności na poziomie 3-4 (samouk), jeżdżę (czy raczej mam zamiar jeżdzić) rekreacyjnie. Siłę wypięcia ustawiłem na 7 din. W którymś wątku był podany link do takiego ruskiego przelicznika i według niego powinienem ustawić na 4 - 5. Która wartość jest właściwa? Z góry dzięki za odp. PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak się wypnie niepotrzebnie i za wcześnie z powodu byle trącenia bocznego lub mocniejszego wychylenia narciarza w przód to też nie ciekawe uczucie i wcale niezbyt bezpieczne np.przy dużej prędkości

wiem bo doświadczyłem sam tego

ja sam testuję wypięcie przodu w ten sposób:

podnoszę nogę z nartą jak pies do siusiu i mocnym energicznym ruchem uderzam wewnętrzną częścią szpica w śnieg jak nie puszczają wiązadła w kolanie tylko bezpiecznik w przodzie to jest OK.

nie żartuję

a tył:

dobrze jak może być ktoś asekurujący z przodu

wychylasz się jak skoczek narciarski na maxa do przodu i powinny puścić w pewnym momencie, jak ten przed tobą cię nie złapie to nos masz w gipsie

nigdy sam nie ustawiałem siły wypięcia ale tak ją sprawdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się chłopie komu wierzyć ?

To Ci odpowiem - DOBREMU SERWISOWI !

To chyba jedyna odpowiedź którą warto wziąć pod uwagę.

Dobry serwisant ustawi narty i będzie OK. Jakos nie mam odwagi /no i wiedzy/ zeby samemu grzebac przy wiazaniach. W koncu tu chodzi o bezpieczenstwo, zdrowie a niekiedy życie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyna odpowiedź którą warto wziąć pod uwagę.

Dobry serwisant ustawi narty i będzie OK. Jakos nie mam odwagi /no i wiedzy/ zeby samemu grzebac przy wiazaniach. W koncu tu chodzi o bezpieczenstwo, zdrowie a niekiedy życie. :)

to swieta prawda, szczegolnie dla poziomu kolegi;

ale w "wyzszych partiach jazdy", nikt o tobie nie wie tyle co ty sam;

no chyba ze obok jest jeszcze trener

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem tak.Bobik ma racje. Oczywiście pod warunkiem,ze udzielasz serwisowi rzetelnych informacji. Z czasem pewnie sam będziesz sobie to robił najlepiej(chyba,że Ci sie zagotuje w głowie, czego nie życze, i nagle pierdykniesz sobie 12). 7 to juz jest średnia wysoka. Według mnie jednak troche niżej.(5-5.5)Naprawde lepiej zgubic narty niż sie w nie zaplatac. Jako ciekawostke powiem Ci,że w zeszłym roku jechałem testowo(choc o tym nie wiedziałem-''koledzy'') z Dinem 4.Dopóki sie nie zorientowałem( nie trwało to długo),że cos jest nie tak, gubiłem narte co chwila.Ale bezurazowo. Przy za wyusokim ustawieniu niestety narte masz do końca na nodze.A skoro nie lubisz szaleć to 7-ka chyba ci nie potrzebna.

acha zapamniałem,że normalnie jeżdze z 9.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. W serwisie ostatnio ustawili mi 7 przy moich 178cm wzrostu, 73kg i w ich 3 stopniowej skali umiejętności 3 na dodatek gdy poprosiłem żeby ustawili mi na 8,5 powiedział mi koleś że ustawi na tyle na ile wyjdzie mu z tabeli a jak chce mocniej to może mi dać śrubokręt i se sam dokręcę na własną odpowiedzialność. Tak więc naprawdę to nie jest taka błaha sprawa i lepiej nie pchaj się na 7 jeśli jeszcze nie jeździ zbyt pewnie ;)

Zrobisz jak chcesz twoje wiązania i twoje nóżki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem tak.Bobik ma racje. Oczywiście pod warunkiem,ze udzielasz serwisowi rzetelnych informacji. Z czasem pewnie sam będziesz sobie to robił najlepiej(chyba,że Ci sie zagotuje w głowie, czego nie życze, i nagle pierdykniesz sobie 12). 7 to juz jest średnia wysoka. Według mnie jednak troche niżej.(5-5.5)Naprawde lepiej zgubic narty niż sie w nie zaplatac. Jako ciekawostke powiem Ci,że w zeszłym roku jechałem testowo(choc o tym nie wiedziałem-''koledzy'') z Dinem 4.Dopóki sie nie zorientowałem( nie trwało to długo),że cos jest nie tak, gubiłem narte co chwila.Ale bezurazowo. Przy za wyusokim ustawieniu niestety narte masz do końca na nodze.A skoro nie lubisz szaleć to 7-ka chyba ci nie potrzebna.

acha zapamniałem,że normalnie jeżdze z 9.5

A ja nie wiem czemu serwisanci maja strasznie głupią mine , i patrzą na mnie jak na żywego trupa widząc moje wiązania .:D

Czy skala 11-17 jest naprawde tak rzadko spotykana , że graniczy z sensacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu serwisanci maja strasznie głupią mine , i patrzą na mnie jak na żywego trupa widząc moje wiązania .:D

Czy skala 11-17 jest naprawde tak rzadko spotykana , że graniczy z sensacją ?

Nie, nie jest to żadna sensacja, jeśli ważysz 80 kilo i jeździsz alpejskie konkurencje szybkościowe lub skicross na poziomie FIS, albo jeździsz po bożemu i ważysz 140 kilo.

Sądząc po wymiarach Twoich nart to jednak kawał chlopa jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła wypiecia

Ten temat był poruszany i co do ustawienia odsyłam do linku ponizej.

Fajna stronka ,ustawiasz wzrost wage rozmiar buta i na koniec klikasz w ludzika,kolor dobierz do tras i umiejetnosci.Na koniec masz wynik,wczesniej ustawialem na wyczucie teraz wg tabeli i jest ok,Sprawdzone narty sie wypinaja(kiedy trzeba):cool:

http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...