Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie polskojęzyczne szkółki narciarskie?


aniuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się zdaje, że lepiej wybrać sobie miejsce (lub dwa, trzy) i do miejscowej szkoły wysłać zapytanie czy mają instruktora polaka.

Dwa tygodnie temu w Bad Kleinkirchheim niespodzianie spotkałem instruktora (w barwach miejscowej szkoły narciarskiej) który czystą polszczyzną witał grupę polaków wysiadających z autokaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 year later...

KARYNTIA

Ski- & Sportschule Krainer

Maibrunnenweg 11 - neben Hotel Kärntnerhof

A- 9546 Bad Kleinkirchheim, Austria

Tel.: +43(4240)710

Fax: +43(4240)7104

E-Mail: info@sportschule.at

www.sportschule.at

Ski School Heiligenblut

Ambros Unterkircher

Hof

9844 Heiligenblut, Austria

Tel.: +43(4824)24642

Informacje: http:/www.tiscover.com/hotel.heiligenblut

Skischule Kanzelhöhe-Gerlitzen-Bodensdorf

Schischulbüro

Kanzelbahn/Mittelstation

A- 9521 Treffen, Austria

Tel.: +43 (4248) 3222

Tel.: +43 (4248) 3156

Fax: +43 (4248) 32224

E-Mail: info@gerlitzen.org

TYROL WSCHODNI

ALPIN-AKTIV HOCHPUSTERTAL MOUNTAIN SCHOOL

Mr. Hannes Grüner

Hauptstrasse 1b

9920 Sillian, Austria

Tel.: +43 (4842) 6085

Tel.: +43(0664) 5750847

Fax: +43 (4842)6085

E-Mail: berschule@sillian.com

www.sillian.com/bergschule

Schneesportschule Defereggental

Büro in Passler´s Sportsworld

9963 St. Jakob , Austria

Tel.: +43(0)676 88 780 450

Tel.: +43(0)676 88 780 303

E-Mail: info@schneesportschule-stjakob.at

Skischule Lienzer Dolomiten

Franz Kröll

HNr. 40b

A- 9900 Oberlienz, Austria

Tel.: +43(4852)65690

Fax: +43(4852)67262

E-Mail: info@skischule-lienz.at

Schischule Matrei in Osttirol

Lukas Resinger

Schischulbüro bei der Talstation

A- 9971 Matrei in Osttirol, Austria

Tel.: +43 (0)4875 6080

Tel.: +43 (0)4875 6771

Fax: +43 (0)4875 6080

E-Mail: info@schischulematrei.at

www.schischulematrei.at

TYROL

Top Ski School

Mittelstation Fendels

6522 Fendels, Austria

Tel.: +43 (5472) 2776

Tel.: +43 (664) 8161751

E-Mail: topschischule@tirol.com

Skischule Axamer Lizum

Haberzettel

Axamer Lizum

A- 6094 Axams - Axamer Lizum, Austria

Tel.: +43 (0)5234 68868

Fax: +43 (0)512 5723554

E-Mail: skischule@axamerlizum.com

Schischule Neustift - Stubaier Gletscher

Mr. Skischulleiter Florian Kindl

Stubaitalstraße 91

A- 6167 Neustift im Stubaital, Austria

Tel.: +43 (5226) 2540

Tel.: +43 (5226) 2838

Fax: +43 (5226) 25212

E-Mail: info@schischule-neustift.com

ZIEMIA SALZBURSKA

Gosau Ski and Snowboarding School

Mr. Rudolf Stricker

Talstation Gosauer Hornspitzbahn

4824 Gosau, Austria

Tel.: +43(6136) 8559

Tel.: +43 (664) 1539109

Fax: +43 (6135) 8559 4

E-Mail: ski@skigosau.at

Skischule Hermann Maier - Achter Jet Base Terminal

Unterberggasse

5542 Flachau, Austria

Tel.: +43(6457)20666

Fax: +43(6457)20666

E-Mail: info@skischule-hermann-maier.at

Ski- und Snowboarding Kaprun

Ski- und Snowboarding Kaprun

Sigmund Thun Strasse 74

5710 Kaprun, Austria

Tel.: +43(6547)8070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kolega fajną robotę zrobił. Myslę, że w tej chwili trudno jednak byłoby znaleźc miejsce w UE gdzie nie ma instruktora Polaka.

Zresztą nauka jazdy, zwłaszcza dzieci !! jest równiez znakomitą nauką języka więc dlaczego nie ubic dwóch pieczeni przy jednym ogniu?! Pracuje to zwłaszcza w grupach dzieci wielojęzycznych. Dzieci to nie dorośli ze swoimi oporami i irracjonalnym wstydem ( chyba, że ktos jest tak durny, że uwielbia przekazywać swoje wady) porozumieją się natychmiast w nieznany nam sposób i równie enigmatycznie zrozumieją instruktora. Nauka jazdy na nartach w tym wieku polega praktycznie tylko na podświadomym nasladowictwie więc język i tak nie jest do niczego potrzebny.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kolega fajną robotę zrobił. Myslę, że w tej chwili trudno jednak byłoby znaleźc miejsce w UE gdzie nie ma instruktora Polaka.

Zresztą nauka jazdy, zwłaszcza dzieci !! jest równiez znakomitą nauką języka więc dlaczego nie ubic dwóch pieczeni przy jednym ogniu?! Pracuje to zwłaszcza w grupach dzieci wielojęzycznych. Dzieci to nie dorośli ze swoimi oporami i irracjonalnym wstydem ( chyba, że ktos jest tak durny, że uwielbia przekazywać swoje wady) porozumieją się natychmiast w nieznany nam sposób i równie enigmatycznie zrozumieją instruktora. Nauka jazdy na nartach w tym wieku polega praktycznie tylko na podświadomym nasladowictwie więc język i tak nie jest do niczego potrzebny.

Pozdrowionka

Język jest potrzebny, bo nie wszystkie dzieci, jak to nazywasz, podświadomie powtórzą (mam na myśli zupełnie początkujące dzieciaki)... I wtedy przydaje się język...

Drugi argument podam na przykładzie:

Nassfeld: instruktorka ze szkółki austriackiej, mieszane towarzystwo dziecięce, polsko-austriacko-węgierskie... o tym że lekcja trwała dwie godziny wiedzieli wszyscy na stoku... jedno z dzieci węgierskich zaczęło płakać... Wydzierać się wręcz... Instruktorka nie potrafiła się z nim porozumieć, a inne dzieci chciały jeździć... Rodzice również wybrali się na stok, tyle że w innym miejscu... Nauka polegała więc na tym, że instruktorka trzymała za rękę płaczące dziecko i jeździła, a reszta grupki, pocieszając owo dziecko jeździła za nimi... Takich przykładów, po ubiegłym sezonie mam wiele... Z jakiegoś powodu rodzice, którzy zgłaszają się do nas opowiadają njak próbowali w szkkółkach obcojęzycznych... Części się udało... Przeważającej większości nie...

Ja twierdzę, że zupełnie początkującyh nie ma sensu oddawać do obcojęzycznej szkółki, dzieciaki już "ustawione", jak najbardziej, i do tego namawiam rodziców, ale...

wiem, że przedstawisz mi teraz multum przykładów na to, że język nie jest barierą, ale pewnie wiesz, że nauka jazdy, to nie tylko nauka jazdy na nartach, ale opieka i kontakt z dzieckiem...

I faktem jest, że coraz więcej spotykam w Austrii Polaków pracujących w szkółkach... Ale wciąż za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Język jest potrzebny, bo nie wszystkie dzieci, jak to nazywasz, podświadomie powtórzą (mam na myśli zupełnie początkujące dzieciaki)... I wtedy przydaje się język...

Drugi argument podam na przykładzie:

Nassfeld: instruktorka ze szkółki austriackiej, mieszane towarzystwo dziecięce, polsko-austriacko-węgierskie... o tym że lekcja trwała dwie godziny wiedzieli wszyscy na stoku... jedno z dzieci węgierskich zaczęło płakać... Wydzierać się wręcz... Instruktorka nie potrafiła się z nim porozumieć, a inne dzieci chciały jeździć... Rodzice również wybrali się na stok, tyle że w innym miejscu... Nauka polegała więc na tym, że instruktorka trzymała za rękę płaczące dziecko i jeździła, a reszta grupki, pocieszając owo dziecko jeździła za nimi... Takich przykładów, po ubiegłym sezonie mam wiele... Z jakiegoś powodu rodzice, którzy zgłaszają się do nas opowiadają njak próbowali w szkkółkach obcojęzycznych... Części się udało... Przeważającej większości nie...

Ja twierdzę, że zupełnie początkującyh nie ma sensu oddawać do obcojęzycznej szkółki, dzieciaki już "ustawione", jak najbardziej, i do tego namawiam rodziców, ale...

wiem, że przedstawisz mi teraz multum przykładów na to, że język nie jest barierą, ale pewnie wiesz, że nauka jazdy, to nie tylko nauka jazdy na nartach, ale opieka i kontakt z dzieckiem...

I faktem jest, że coraz więcej spotykam w Austrii Polaków pracujących w szkółkach... Ale wciąż za mało...

Wcale nie będę z Toba polemizował - masz absolutną rację. Pytanie tylko kto normalny bierze dziecko absolutnie nie jeżdżące i oddaje do szkółki w obcym kraju a sam jedzie sobie na narty. Dla mnie wogóle wyjazd z małym nie jeżdżacym dzieckiem w duże góry jest głupotą i nie rozpatrywałem tego tematu.

W wypadku dzieci jeżdżacych sytuacja jest inna. One wiedzą o co chodzi i w grupie fajnie sie razem na nartach bawią.

Pozdrawiam

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

to może inaczej...

ja rozumiem że to będą posty w sumie komercyjne... ale może by założyć wątek w którym można by zamieścić info typu: 'w takim terminie, miejsce, szkółka dla dzieci... mamy np 5 miejsc..., kontakt...'

widze że posty w temacie dzieci są bardzo częste... to może komuś to pomoże zorganizować sobie wyjazd narciarski...

w sumie to po to jest to forum żeby pomagać :)

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...