Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria - Gosau


slawek_la

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wybieram sie do Gosau na Wielkanoc. Czy ktos byl juz w tym miejscu?

Pisza ze jest tam 12 km tras latwych, 114 srednich i 15 trudnych.

U mnie wystepuje segregacja plciowa ;)

Ja z synem jedzimy w miare, a zona z corka to plugiem. Mysle, ze w Polsce nie naucza sie stojac non stop w kolejkach do wyciagu. A tam skolko ugodno tras.

Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi.

Pozdro, Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ja byłem w Gosau ale 10 lat temu.

widzę,że dobudowali jakieś gondolki

jak dla mnie było super,też byłem z całą rodzinką a dzieci miały 11 i 12 lat

wszyscy byliśmy zadowoleni

oczywiście ,że dużo szybciej nauczysz rodzinkę na tamtych trasach

bo i lepiej przygotowane i mniej ludzi na trasach

i w tym roku chcę się wybrać jeszcze raz w Alpy i ciągnie mnie właśnie do Gosau

ale czy i gdzie pojadę to czas pokaże

Ty zaś po powrocie nie zapomnij sie tu na forum zameldować aby zdać relację z pobytu

no i najważniejsze namiary na kwatery

mnie najbardziej interesują apartamenty,chociaż tani:rolleyes: hotelik też może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłem 2 razy w tym sezonie - w grudniu i w styczniu i mimo że wysokości takie trochę beskidzkie (ale w końcu to GÓRNA AUSTRIA a nie TYROL) to ośrodek nie rozczarowuje - w marcu ze śniegiem na przykład 2 lata temu było tam dość krucho (i bardziej chodzi mi o jakość niż ilość) dlatego jeździłem z KRIPPENSTEIN - prawdziwa perełka nie można sobie odmówić przynajmniej zobaczenia panoramy DACHSTEIN ze szczytu oraz zwiedzenia Hallstatt- proszę się nie przejmować wysokością (2100) i opinia że jest to austriacka mekka off-piste na górze można pojeździć na niebieskich a potem wrócić kolejką (nóweczka jak na Kasprowym) a dla ambitniejszej części rodziny zjazd 11km trasą start 2100m n.p.m. meta 609 m - NIEŹLE prawda ?? polecam jak najbardziej - do tego termy w Golling (monte mare) - nawet i bez nart jest tam co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja byłem tym ośrodkiem zachwycony, ale moze nie być to do końca obiektywne. To byl moj pierwszy wyjazd w Alpy, bodajże w 1992r. Z tego co jednak pamietam to na owe czasy nawet w porownaniu do innych, o wiele bardziej renomowanych ośrodkow Gosau mogło sie pochwalić nowoczesna infrastrukturą. Ośrodek jest w miarę rozległy, a pobliskie Krippenstein to rzezcywiście osobliwość. Wowczas na górę wjeżdzały tylko... 2 kolejki linowe takie mniej wiecej jak na Kasprowy i nic poza tym. No i niewiarygodne ilości puchu, mniam...:)

Wybrałbym się tam w sumie znowu, żeby zobaczyć, czy byłoby tak samo fajnie. Wtedy przejechanie 11 km trasy z Krippenstein kilka razy z rzedu nie stanowilo problemu. Jestem ciekaw na ile teraz by mi sily starczylo:)))

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłem 2 razy w tym sezonie - w grudniu i w styczniu i mimo że wysokości takie trochę beskidzkie (ale w końcu to GÓRNA AUSTRIA a nie TYROL)...........

Oj kolego to teraz pojechałeś Gosau to Salzburski Kraj Związkowy, a nie Górna Austria.

A z wysokościami jak to w Salzburskim Kraju Związkowym wszystko w okolicach 2000 m z paroma wyjątkami:Eurpoa -Sportregion ponad 3000 m , Uttendorf/Weissee z 2600 m(chyba) i jescze Gasteiner Tal też z 2600 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, wtedy (w 98r.) posiadając tzw. Gastkarte którą otrzymałem od właścicielki apartamentu jako gość wsi Gosau i mieliśmy codziennie wstęp na basen za free

ciekawe czy była to tylko zwyczajna promocja wsi czy też przetrwało to do dzisiejszego dnia

nic tylko trzeba to sprawdzić osobiście:D :D

i to jeszcze w tym roku:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...