Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szczyrk........


dzeku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

A propos galerii to sprowokowała mnie ona aby się podzielić z Wami niestety smutnymi wrażeniami jakie mam po sobotniej wizycie w tym jakże pięknym kurorcie narciarskim.

Otóż wybtrałem się do Szczyrku w sobotę na zawody narciarskie drogowców zorganizowane na Skrzyczym na trasie FIS. Nie byłem tam chyba od 10 lat i wiecie co? Nic sie niestety nie zmieniło, taki sam wyciąg tyle że odmalowane podpory i nowe krzesełka, ale ta zabójcza prędkość no ....zabija, pomijając już cenę.

Po drodze smutne widoki na beskidka. Co się tam dzieje? Czy nikt nie może wreszcie zainwestować jakiś sensownych pieniedzy w infrastrukturę narciarską? Pamietam jak w 1995 byłem na kursie pomocnika instr. w szkole Śmig i Szczyrk wydawał mi się o niebo lepszy od Zakopca. Ale niestety to było dawno, a teraz naprawdę sam nie wiem jak tak można było zostaiwć wyciągi i trasy bez modernizacji i zainstalowania sztucznego naśnieżania, skoro wokół takie piekne restauracje i pęsjonaty. Czy ktoś się wreszcie tam obudzi??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Witam!

A propos galerii to sprowokowała mnie ona aby się podzielić z Wami niestety smutnymi wrażeniami jakie mam po sobotniej wizycie w tym jakże pięknym kurorcie narciarskim.

Otóż wybtrałem się do Szczyrku w sobotę na zawody narciarskie drogowców zorganizowane na Skrzyczym na trasie FIS. Nie byłem tam chyba od 10 lat i wiecie co? Nic sie niestety nie zmieniło, taki sam wyciąg tyle że odmalowane podpory i nowe krzesełka, ale ta zabójcza prędkość no ....zabija, pomijając już cenę.

Po drodze smutne widoki na beskidka. Co się tam dzieje? Czy nikt nie może wreszcie zainwestować jakiś sensownych pieniedzy w infrastrukturę narciarską? Pamietam jak w 1995 byłem na kursie pomocnika instr. w szkole Śmig i Szczyrk wydawał mi się o niebo lepszy od Zakopca. Ale niestety to było dawno, a teraz naprawdę sam nie wiem jak tak można było zostaiwć wyciągi i trasy bez modernizacji i zainstalowania sztucznego naśnieżania, skoro wokół takie piekne restauracje i pęsjonaty. Czy ktoś się wreszcie tam obudzi??

Pozdrawiam

piszesz z sensem...wiemy o tym wszyscy,którzy odwiedzaja Szczyrk....ale te pytania retoryczne należałoby zadać naszej ekipie rządzacej.... dlaczego nie sprywatyzowała większości różnych obiektów użytelności publicznej,które z założenia i przeznaczenia powinny być prywatne lub z pakietem wiekszościowym w prywatych rękach...to dyskusja o Polsce...te forum jest za bardzo precyzyjne żeby poruszać te tematy...to studnia bez dna...a może z podwójnym dnem:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk the best

Szczyrk the best mógłby być. Tragiczna infrastruktura, pozamykane trasy na Czyrnej-Solisku, płatne parkingi, kolejki, źle przygotowane trasy, itd :mad: . - każdy kto choć raz był w Szczyrku wie o czym mowa. Jednak potencjał tego miejsca jest olbrzymi. Nadal dysponuje największą liczbą tras w Polsce, a położenie aż prosi sie o dalsze wykorzystanie gór i na początek na przykład połączenie Skrzycznego z Małym Skrzyczne (w dwie strony), a potem poszerzanie istniejących tras i wytyczanie nowych. Skrzyczne wraz Czyrną-Solisko po kompleksowej modernizacji wyciągów i tras mogłoby pretendować do najlepszego ośrodka w Polsce, Słowacji i Czechach! Pomyślcie tylko: zróżnicowane trasy, nowe krzesła (dużo krzeseł!), armatki. Mój problem polega na tym, że mam do tego miejsca sentyment. Jeździłem do Szczyrku jako dziecko wiele lat temu z rodzicami. Realny Socjalizm, 12 godzin syrenką bez ogrzewania, niemalże w zaspach, trzaskający mróz, snaki, skiboby, nartki polsport, te klimaty. Gorzej, że ten sentyment nie słabnie !!! Nawet teraz lubię to nieprzyjazne narciarzom miejsce, choć znam i doświadczam miejsc oferujących nieporównywalnie lepsze warunki, infrastrukturę, wszystko! Może jest mi łatwiej lubić Szczyrk, bo nocuję po prostu u znajomych, gdzie zawsze jest miejsce i jest miło. Pewnie gdybym musiał wylinić 100 za kwaterę zamówioną 3 miesiące wcześniej, a potem jeździć po kamieniach bo nie ma śniegu, byłoby trudniej. Teraz mogę zadzwonić, zapytać o śnieg, czy chodzi Czyrna, czy ustawili płoty i po prostu wpaść. Niestety w Szczyrku nie byłem już dwa lata - rok temu większość czasu nie było zimy, a potem ważniejsze sprawy, w tym roku Czyrna zamknięta. Wierzę jednak, że to się zmieni. Paradoksalnie im gorzej tym lepiej. Właściciele działek po których przebiegają trasy już dawno odkupiliby infrastrukturę GAT'u (jakby było co...) i pozaciągali kredyty i sukcesywnie rozpoczęli budowę nowoczesnego ośrodka. GAT tego nigdy nie zrobi bo nie jest (i nigdy nie będzie) właścicielem ziemi. GAT i ten drugi na Skrzycznem muszą zakończyć żywot, a ich "majątki" sprywatyzowane !!! I to prędko. W przeciwnym razie Szczyrkowi grozi totalne zapomnienie; ktoś kto był raz, nie chce tam wracać, już teraz właściciele kwater narzekają na coraz mniej gości z każdym rokiem. A tam przecież może być tak pięknie. Powtarzam: nawet teraz przez chwilę może być miło: 8 rano, wjeżdżasz na górkę tym zdezelowanym orczykiem, ciągle mało ludzi, do 11 da się pozjeżdżać bo nawet ratrak wieczorem chodził, potem łykniesz oscypka z grilla :P , którego w Austrii i we Włoszech nie uświadczysz... A poza tym, jakby nie było, jesteś u siebie, w Polsce. Szczyrk drugim Kronplatzem nigdy nie będzie, ale przyzwoity mógłby być i radość dawać, a nie tylko frustrację i rezygnację. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku powiedziałem : DOŚĆ !!

Nie byłem ani razu.

Walczę z sentymentami i przyzwyczajeniem.

gratuluje i widze ze podobnie podchodzimy do tematu > ja to samo w tym roku zrobilem zarowno w temacie szczyrku jak i korbielowa ktore mijalem co wekend pedzac dalej na slowacje - takiego wała .... koniec sentymentow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje i widze ze podobnie podchodzimy do tematu > ja to samo w tym roku zrobilem zarowno w temacie szczyrku jak i korbielowa ktore mijalem co wekend pedzac dalej na slowacje - takiego wała .... koniec sentymentow ...

a ja byłem w szczyrku..........na imprezie:D

chociaż tak jak wy mam duży sentyment do tego miejsca, kurde tam naprawde jeszcze kilka lat w tył się fajnie jeździło na małym skrzycznym JULIANACH- jak kto woli Julianie, Polacy sa sentymentalni ale no w tym temacie nie mozna, może by tam sie jeździlo ale nio podejscie ich tam do tego sportu....płoty poustawiali kłucą sie a dudki im kolo nosa ściganą bo tak jak nexcom i większośc omijam to cuś wielkim łukiem, no chyba że żurku szczyrkowskiego mi sie zachce to pojade na obiad w sobote jak w sc jestem:D

mysiauek jestes pewien ze na pilsku jeszcze będzie śnieg w marcu? bo cos kurde czuje ze nie bardzo, niby ma zima wrocić, ale to takie pieprzenie pogodynek chyba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysiauek jestes pewien ze na pilsku jeszcze będzie śnieg w marcu? bo cos kurde czuje ze nie bardzo, niby ma zima wrocić, ale to takie pieprzenie pogodynek chyba....

Bugi jak nie wróci na chociażby jeden weekend znaczy, że poważnie się w pogodzie pojeb... porobiło. Odkąd sięgam pamięcią narciarską (20latek) zawsze było tak samo. Potem na Wielkanoc już tylko Kopiec chodził - czyli DUPA - a pamiętam, że i na weekend majowy wchodziliśmy do Szczawin, wjazd do początku miziowej, spacerek pod schronisko i jazda :)

Ta góra ma jeden duży niewykorzystany plus. Z takiej polany Bartek mogliby nawieźć w pigułę śniegu -ale po co ?? A takich miejsc jest mnóstwo ...

Z resztą jak pewnie wiesz, może teraz już takich nie ma, ale jeszcze parę lat temu widziałem gościa w żlebie od strony Babiej w czerwcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z buta na hale??:) mam nadzieje ze nie w narciarskich, no pilsko to zawsze była górka z potencjałem, nie wykorzystanym tak jak to wykorzystac się powinno, podobnie jest w szczyrku tylko tam śnieg nie utrzymuje się tak długo.

i teraz nachodzi pyt, gdzie takie stare ośrodki są dobrze wykorzystane:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...