Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ranna na Kasprowym


Rekomendowane odpowiedzi

Nieszczęśliwy wypadek narciarski na Kasprowym Wierchu. Koło godz. 13 snowboardzista tak niefortunnie zapinał deskę, że ta pomknęła na dół i z dużą siłą wpadła w grupę turystów.

Dziś na Kasprowym Wierchu świeciło słońce, temperatura przekroczyła zero stopni. Pokrywa śniegu sięga 120 cm. Panowały wspaniałe warunki narciarskie i to przyciągnęło kilka tysięcy turystów.

Od rana zmodernizowana kolejka wywoziła na górę komplet narciarzy. W kolejce do wagoników trzeba było czekać nawet dwie godziny.

Niestety koło godz. 13 jeden ze snowboardzistów w czasie zapinania butów nie upilnował swojej deski. Ta pomknęła w dół i uderzyła w grupę turystów. Jedna z kobiet doznała skomplikowanego złamania nogi. Na pomoc z Zakopanego przyleciał śmigłowiec TOPR. Po kilkunastu minutach ranna została opatrzona w szpitalu.

Dziś na Kasprowym śmigłowiec interweniował także przy dwóch mniej groźnych wypadkach narciarskich.

źródło: Tygodnik Podhalański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zastanawiałem się nad tym jak to jest,że stosunkowo tak mało parapetów śmiga samodzielnie przez stoki

leżą bądź gdzie rzucone a ski stopów nie mają

kiedyś kiedy narty jeszcze nie miały ski-stopów to na porządku dziennym był wrzask UWAAAAGA NAAAARTA...... i szukanie gdzieś po lesie

na szczęście ten kłopot w przypadku już nie istnieje

i parapet znów po tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no ale przecież jak ja jezdziłam na snowboardzie (tak, tak... przez kilka dni jezdzilam bo chciałam zobaczyć co to jest) to snowboard miał taką smycz którą się przypinało do nogi... i nie było opcji żeby mi parapet uciekł... jak bedą to zapinać to nie będzie samotnych parapetowych niespodzianek (stopery nie są juz potrzebne w takim wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

sorry....ale jak spotykam na stoku drużynę parapetów to jakos mam wrażemie że wszyscy są po świetnym towarze...świerzym jeszcze ciepłym...błędny wzrok,totalny luz graniczący z obojetnością jakby dookoła nikogo nie było oprócz nich!...ja jestem człowiekiem starej daty i pewnych zachowań już nie toleruje...ten wypadek jest pochodnątej beztroski na pograniczu debilizmu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem tak - nie znam ani jednego parapeciarza który zachowuje się na stoku rozsądnie (już to gdzieś pisałam) wszyscy siadają za hopkami, kumulują się na środku stoku lub za ulubionym zakrętem. Generalnie jak widzę takich to mam ochotę ściąć im głowy moimi nartami...

Ale prawdopodobnie gdzieś tam są rozsądni snowboardzisci tylko widocznie nie było mi dane ich poznać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...