Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Problem z wyborem nart


pikola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowa wiec przepraszam za ewentualne byki.

Chcialabym poprosic o ewentulne wskazanie lub pomoc w wyborze nart.Sprawa pilna gdyz juz w sumie zadecydowalam i kupilam Nordice ale zawsze moge zwrocic.

Otoz kolega 'fachowiec w temacie" pod ktorym to okiem zaczelam jezdzic na nartach (zaznaczam dopiero co zaczelam (wzrost 164,waga 56) wybral dla mnie ten ponizszy model nart- kiedy przeczytalam opis to sie zmarszczylam gdyz ta narta jest przeznaczona dla wybitnie dobrze jezdzacych pan a ja dopiero co zaczelam.:eek:

Ponizszy model zajal I miejsce w rank. ski test USA

NORDICA narty OLYMPIA VICTORY XBS+ wiązanie

Konstrukcja: 2V Active CA

Taliowanie: 116-74-104

Długość/promień skrętu: 146/R12,

Rdzeń: Drewno

Ślizg: UHMW sintered graphite Electra Gallium

Powłoka: Alu Chrome Top

Wiązanie: Marker N0311Ti XB ADJ

Moj malzonek natomiast upiera sie przy nartach ktore zostaly testowane i zajely czolowe miejsce w rankingach world ski tests jak np.Salomon Instinct Fever par. 144/prom.10,3/taliowanie 112/65/95 lub Atomic Hot MINX 145/ prom.12,5 taliowanie 117/66/94

Niestety na necie malo jest opinii uzytkownikow nowych modeli nart.na stronkach Canady i USA bardzo chwalone sa Nordica.

Czego moge sie spodziewac po nartach przeznaczonych dla wybitnie jezdzacych Pan?

Moj znajomy mnie uspakaja i twierdzi , ze model Nordica to mercedes wsrod nart i te wiazania sa perfekcyjne i ze napewno jest to model przeznaczony dla mnie - ale jezeli sie myli:confused: moze ja wolalabym i lepiej czulabym sie w Hondzie Accord a nie w mercedesie:cool:

Prosze o pomoc.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak. Wg producenta to narta dla Pań dobrze jeżdżących! Co nie znaczy, że na tych nartach nie pojeździsz. Jeżeli stawiasz pierwsze kroki na to czasami może Cię spotkać psikus ze strony nart, albo możesz mieć trudności w ich opanowaniu. Pewnie na początek przydałby się narty bardziej przyjazne, ale ...

Trudno kupować, zmieniać narty co roku wraz ze wzrostem poziomu umiejętności. Powiedziałbym tak: narta, którą nabyłaś będzie sprawiać Ci co raz więcej przyjemności wraz ze wzrostem Twoich umiejętności, a więc ... ucz się jak najszybciej!

PS

Witam na forum i mam nadzieję, że z nami zostaniesz!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak. Wg producenta to narta dla Pań dobrze jeżdżących! Co nie znaczy, że na tych nartach nie pojeździsz. Jeżeli stawiasz pierwsze kroki na to czasami może Cię spotkać psikus ze strony nart, albo możesz mieć trudności w ich opanowaniu. Pewnie na początek przydałby się narty bardziej przyjazne, ale ...

Trudno kupować, zmieniać narty co roku wraz ze wzrostem poziomu umiejętności. Powiedziałbym tak: narta, którą nabyłaś będzie sprawiać Ci co raz więcej przyjemności wraz ze wzrostem Twoich umiejętności, a więc ... ucz się jak najszybciej!

PS

Witam na forum i mam nadzieję, że z nami zostaniesz!?

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz.Jestem niezmiernie wdzieczna:p

Kamien spadl mi z serca....

Tak oczywiscie zamierzam tu goscic:D

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie... można robić kurs "L"-ką na SUBARU WRC :)

nie no taki zart ... tak jak pisze JC bardziej wymagająca narta może czasem zniechęcać i dawać w kość ale w perspektywie czasu powoduje "progres" umiejętności.

Tak naprawde jeżeli lubisz "zmieniac" "cacka" i zakładasz że wiecej jak sezon nie pojezdzisz na 1 modelu to szukałbym czegoś o średnim poziomie zaawansowania/umiejętnosci - za rok zmienisz, ale jeżeli nie "rajcuje" Cie zmienianie sprzetu raz czy dwa w sezonie kup cos "z zapasem" mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie panowie oczywiscie racje ale ten "zapas mocy nie zawsze sie sprawdza".

Zalezy od tego kto jakie ma i bedzie mial preferencje i umiejetnosci do jazdy. Nie nalezy zawsze zakladac ze kazdy bedzie mial progres taki a taki, bedzie chcial go miec i bedzie go on bawil.

Moja zona jezdzi 2 sezon na srednio twardym z plusem atomicu i ciagle narzeka ze narta ja za bardzo niesie, jest za szybka i musi zmienic na "lzejszo-lagodniejsza" a interesuje ja spokojne, wolne i rekraacyjne jezdzenie.

Dlatego ja dla tego rozwoju w momencie "dopiero co zaczelam jezdzic" radzilbym bardziej srednio-lagodny model do windowania umiejetnosci.

Ale jezeli czujesz ze to jest to co bedziesz w zyciu kochac najbardziej (albo prawie) i dopoki bol miesni ud Ci rozrywal nie bedzie i struzka potu nie zesliznie sie Twymi plecami w dolna czesc ciala o mniej szlachetnej nazwie (choc ogolnie przyjete ze piekniejszej :D) to nie poczujesz satysfakcji i ukojenia w narciarskim spelnieniu to moze idz na maxa i walcz z tym.

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkryje dużej mocy dobrej narty ten kto nie zjedzie na słabej i nie odkryje jej wszelkich braków.

Swiete slowa.

Dodatkowo braki slabej nie zawsze sie zauwazy odpowiednio bez uzycia dobrej.

Ale nie odkryje duzej mocy ten ktory jej nie uzywa.

właśnie to szanownej koleżance próbowałem uzmysłowic mówiąć o WRC - można ale po co sie męczyć ... a efekt nie do końca musi być pozytywny a wrecz może zniechęcić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...