Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fotoradary


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jadąc do łodzi jeszcze dobrze z domu nie wyjechałem i nie rozpędziłem się, a tu w Dąbrowie Górniczej na S1 policmajstry z suszarą, pokazuje mi suszarę i mówi" no do tylu(96 na ograniczeniu do 70) się panu panie Sławku udało wyhamować":D. Na szczęście byli wyrozumiali i przekonałem ich;) że nałożenie mandatu na mnie sprawi że nie będę miał co do garnka wsadzić i jeszcze byli tak dobrzy że ostrzegli mnie o aktywnym foto radarze za 1 km. I w związku z tym zadałem im pytanie: ile jest mandatu za nieczytelną tabliczkę rejestracyjną? odpowiedź: 100 zł, 2 pytanie: ile jest punktów za to?: odpowiedz: nie ma za to punktów karnych.:rolleyes:

A teraz przepis jak pół Polski przejechać przez gąszcz foto radarów nie hamując tylko jadąc ile się chce:D

Potrzebne jest butelka z wodą i rękawiczki foliowe ze stacji benzynowej.

Zjeżdżamy jednym kołem samochodu na orankę zakładamy rękawiczki foliowe na rączki polewamy ziemię wodą, robimy błotko, zasmarowujemy tabliczkę centymetrową warstwą błota i heja przez wszystkie foto radary ile nam się podoba:D, no i tak se właśnie ostatnio do domu z centralnej Polski wróciłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niezły pomysł. Na Twoim aucie "Prawie Terenowym" to przejdzie ale na moim Punciaku błoto? Od razu by mnie skasowali.

Moje auto nie jest nawet prawie terenowe i jak zatrzymają do kontroli każdego jednakowo skasują czy jechał Punciakiem czy Lexsem bez znaczenia 100 zł bo tak stanowi taryfikator, a posiadanie samochodu nawet terenowego nie zwalnia z obowiązku utrzymywania tablicy rejestracyjnej w stanie czytelnym.

Ty Witusiu przecież byś nigdy nie poszedł na to żeby świadomie zabrudzić sobie samochód:p:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zasmarowujemy tabliczkę centymetrową warstwą błota i heja przez wszystkie foto radary ile nam się podoba

Taaaaaa ..... a potem, po kilku dniach gościmy w swoich progach funkcjonariusza odpowiedniej służby (ewentualnie listonosza), który z uśmiechem na twarzy i plikiem zdjęć w rączce oznajmia nam, iż właśnie wyczerpał się nam limit punktów i przez następne kilka miesięcy będziemy musieli korzystać z MPK-a albo roweru / oby tylko pieniążków starczyło.

A dlaczego tak sie dzieje? ..... ano dlatego, że zapomnieliśmy między innymi upaciać tym błotkiem prawego, dolnego rogu przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kuzwa po majowce przysłali pamiatkowa pocztowke i co najlpesze jak przekroczyłem predkosc o 25km - nic w tym dziwnego ale jechałem 65km na godzine przy ograniczeniu do 40:eek:,

ale SB szacun za pomysł z błotem-w moim podniose zawieszenie i zrobie z niego SUV-a bo w osobce to jak mnie szpekna z takim blotem to leze...

ale pomysł nie zły:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... są tez u nas na Zagłębiu tzn fotoradary odjazdowe...

Każdy można dowolnie ustawiać i przestawiać tak by dokumentował wykroczenia popełniane przez kierowców pojazdów zbliżających się lub oddalających / te w stałych skrzynkach również.

W innym wypadku nie dało by się ustalić na przykład sprawcy poruszającego sie na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy fotoradar ma możliwośc pomiaru obiektu oddalającego się od niego :-) dopiero od 3 miesięcy gdzieś takie cos istnieje w PL, tylko o tym nikt nie wiedzial- dopytalem Ojca kolegi to teraz wiem, takze panowie spokojnie acha i jak jest radar to napewno nie jest ustawiony na te 60 km/h tylko np na 70-75, fotoradar na Łagiszy w strone tutaj będzina jak ustawili na te 70 to w ciagu paru H zrobil ponad 2 tys fotek:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa ..... a potem, po kilku dniach gościmy w swoich progach funkcjonariusza odpowiedniej służby (ewentualnie listonosza), który z uśmiechem na twarzy i plikiem zdjęć w rączce oznajmia nam, iż właśnie wyczerpał się nam limit punktów i przez następne kilka miesięcy będziemy musieli korzystać z MPK-a albo roweru / oby tylko pieniążków starczyło.

A dlaczego tak sie dzieje? ..... ano dlatego, że zapomnieliśmy między innymi upaciać tym błotkiem prawego, dolnego rogu przedniej szyby.

Chyba nie doceniasz "Naszej pomysłowości" naklejka z numerem rejestracyjnym jest dokładnie w miejscu w którym jest wycieraczka. Nie do odczytania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doceniasz "Naszej pomysłowości" naklejka z numerem rejestracyjnym jest dokładnie w miejscu w którym jest wycieraczka...

Witusiu zapomniałeś że u mnie tak była a na razie jej nie ma bo szybka pękła i jest wymieniona, a jakoś do wydziału komunikacji mi na razie nie po drodze:D

Niegrzecznością z mojej strony byłby śmiech, więc pozwolisz, że w tym miejscu zamilknę.

Pozdrawiam serdecznie i pamiętajcie, że ogromna większość tych pomysłów jest po prostu nieskuteczna.

A co Cię tu tak rozśmieszyło naklejka tak naklejona jest nieczytelna i tyle

Tutaj nikt nikogo do niczego nie namawia, jeżeli ktoś zdecyduje się na taki numer to tylko ponosząc własne ryzyko i na własną odpowiedzialność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym, żeby zrobić w ramach skionline (o ile JC pozwoli) mape radarow, punktów gdzie misie stoją oraz niebezpiecznych miejsc (jak np dwa zakręty na drodze do Bachledovej doliniy gdzie zawsze w zimie jest "czarny lód" ?

Taką guglowską mapkę.

JC co o tym sądzisz ?

JA co prawda nie JC ale wtrące swoje 5 groszy: myślę że to bez sensu pomysł, na dzień dzisiejszy stoi tyle tego że np. nanosząc na mapę śląska sieć foto radarów powstaje efekt jak by się na mapę wysypało płatki kukurydziane czyli nic nie widać tylko ikonki foto radarów, podobnie ma się rzecz z punktami gdzie stoją polismajstry, ostatnio miałem okazję przetestować MIO z Automapą(może napiszę o tym w temacie nawigacji) i tam właśnie takie punkty oznajmiane są charakterystycznym na szczęście dość subtelnym dźwiękiem i gdyby brać go sobie do serca to noga cały czas na hamulcu, bo według tego jest niewiele takich miejsc gdzie policjanty się nie ustawiają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamisast błotka to słyszałem o naklejaniu liścia (np: kasztana bo duży) na dwie literki rejstracji, a na znaczek na szybe ulotke reklamową, którą czesto można znalesc za szybą:) Osobiście polecam CB, choć na fotoradary to jest mało skuteczne:)

Najlepszy z łopianu albo rabarbaru zasłoni całą tabliczkę:D, tylko jak go przytwierdzić żeby przy 180 się nie usamodzielnił:D. Ty z tego co pamiętam masz MIO, wgraj sobie Automapę z Hołkiem, foto radary są tam naniesione niemal z zegarmistrzowską precyzją i jest komunikat że za 300 metrów radar i w samym miejscu gdzie stoi takowy jest ponowny komunikat, co nie zmienia faktu że trzeba hamować, choć większość z nich jest nieaktywna ale o tym nie wiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radary: dodajesz POI do automapy i masz załatwione.. tylko trzeba aktualizowac bo ciągle gdzies stawiaja nowe..;p

a moze warto jezdzic przepisowo..?? :)

Ja jestem za, pod warunkiem ze będziemy mieli sieć autostrad i dróg expresowych, a drogi powiatowe będę wiodły poza miejscowościami i do danej miejscowości będzie się zjeżdżać wtedy gdy mam coś w niej do załatwienia, a nie z powodu że droga prowadzi przez centrum każdej wioski po wywijana w esy floresy bo chyba każdy chciał mieć drogę koło domu:D

Ja mam do centrum Bielska Białej 15 km i cały ten szlak prowadzi przez teren zabudowany i miejscami są jeszcze ograniczenia do 40, kiedyś chciałem sprawdzić ile się jedzie zgodnie z przepisami, ale się mi to nie udało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za, pod warunkiem ze będziemy mieli sieć autostrad i dróg expresowych, a drogi powiatowe będę wiodły poza miejscowościami i do danej miejscowości będzie się zjeżdżać wtedy gdy mam coś w niej do załatwienia, a nie z powodu że droga prowadzi przez centrum każdej wioski po wywijana w esy floresy bo chyba każdy chciał mieć drogę koło domu:D

popieram:) ale kiedy to będzie:) chyba jak moje dzieci będą miały dzieci a tamte wnuki czy wnuków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze warto jezdzic przepisowo..??

Jak do tego dorzucimy odrobinę zdrowego rozsądku, wyrozumiałość, uprzejmości i jeszcze parę tego typu drobnostek plus coś co ułatwia pozawerbalną komunikacje / uśmiech – wówczas ….

… idylla, ale czy naprawdę tak odległa / może wiele (malutko) od nas zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...