Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fotoradary


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Ty z tego co pamiętam masz MIO, wgraj sobie Automapę z Hołkiem, foto radary są tam naniesione niemal z zegarmistrzowską precyzją i jest komunikat że za 300 metrów radar i w samym miejscu gdzie stoi takowy jest ponowny komunikat, co nie zmienia faktu że trzeba hamować, choć większość z nich jest nieaktywna ale o tym nie wiemy...

A no mam:) z Hołkiem wersje 5.0.5 z Europą od razu, tylko musze poszukać jakiegoś źródła z aktualnymi POI radarów i innych ciekawych miejsc:) Jak ktos ma to poprosze linka;)

Ja mam do centrum Bielska Białej 15 km i cały ten szlak prowadzi przez teren zabudowany i miejscami są jeszcze ograniczenia do 40, kiedyś chciałem sprawdzić ile się jedzie zgodnie z przepisami, ale się mi to nie udało:D

hahaha:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam do centrum Bielska Białej 15 km i cały ten szlak prowadzi przez teren zabudowany i miejscami są jeszcze ograniczenia do 40, kiedyś chciałem sprawdzić ile się jedzie zgodnie z przepisami, ale się mi to nie udało:D

To znaczy że nie byłes nigdy w Bielsku na rowerze??:D:D:Dmoze warto spróbować....:rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam niedawno zdjęcie duńskiego roweru z przyczepką - taka riksza, tylko niższa:D. A tak na serio - jeżdżę po Krakóffku na rowerze (bez względu na porę roku), i nawet w najdalszych punktach jestem szybciej (i na pewniaka, bez fluktuacji wynikających z sytuacji korkowej) niż autem:D. Jak mam jechać autem, to mnie szlag trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakwasy go do zimy bedą trzymac chyba ze Figo pojedziesz do niego z jakims lekarstwem procentowym albo cos:D

Możemy się jutro na piwo w Pszczynie umówic to jest mniej więcej w połowie drogi między nami więc zobaczysz na własne oczy że nie przyjadę połamany:)

Dowód namacalny że byłem dzisiaj w Bielsku, porucz zeznań Figo :D, przy czym należy dodac że z Bielska do Figo to jest jeszcze parę ładnych km, ode mnie jest 24:

gallery-57433568-500x500.jpg

gallery-57433565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja zadziałała:) To co, Sławek, może na nartki na rowerku z przyczepką, cio?? Chociaż to aż grzech autostrady omijać:D

Już wczoraj jadąc musiałem omijać, co prawda nie autostrady, ale drogę szybkiego ruchu(tą na Cieszyn czyli tą samą co w Alpy:D), acha i jeszcze dodam że nie udało się mi przepisowo jechać na 40 miałem z górki 54, przejazd w mieście na pomarańczowym to norma, jak przejście dla pieszych z zielonym światłem dla nich, a ich brak na przejściu to jechałem, jak skrzyżowanie z czerwonym to ja chodnikiem, pod prąd jednokierunkową.....:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udało się mi przepisowo jechać na 40 miałem z górki 54, przejazd w mieście na pomarańczowym to norma, jak przejście dla pieszych z zielonym światłem dla nich, a ich brak na przejściu to jechałem, jak skrzyżowanie z czerwonym to ja chodnikiem, pod prąd jednokierunkową.....:D:D

:D:D:D No właśnie, na rowerku to dopiero można mieć uciechę z łamania przepisów:D. Dla przyzwoitości dodam, że nie robię tylko jednego - jeśli muszę jechać chodnikiem, to szanuję bliźnich nim idących (co akurat z przepisami nie ma nic wspólnego, bo w ogóle nie wolno). Ale cała reszta:rolleyes::D

Edytowane przez Maria
Nieścisłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Robalek

Uwaga, Uwaga

Poszukiwanie pieniędzy !!!

Za "Rzeczpospolitą":

- Posłowie chcą uruchomienia kilkuset nowych fotoradarów. Proponują, by za przekroczenie prędkości kierowcy nie dostawali punktów karnych, ale płacili nawet 2 tysiące złotych mandatu

Na początku liczba fotoradarów ma być podwojona do ponad 300, a docelowo w ciągu kilku lat będzie ich 1000.

Wszystkie zostaną połączone w jedną sieć obsługiwaną przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

– Zdjęcie sfotografowanego zbyt szybko jadącego pojazdu będzie przesyłane do centralnego komputera. Tam pojazd i jego właściciel zostaną błyskawicznie zidentyfikowani. System wyliczy też wysokość kary i prześle zawiadomienie sprawcy wykroczenia – wyjaśnia Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy GITD.

Nowy system to pomysł Platformy Obywatelskiej na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Poselski projekt tzw. ustawy fotoradarowej właśnie trafił do Sejmu. – Chcemy wprowadzić standardy, które od lat sprawdzają się w krajach Europy Zachodniej – tłumaczy poseł Zbigniew Rynasiewicz, przewodniczący Komisji Infrastruktury.

127 fotoradarów policyjnych działa na terenie całego kraju

Nowością jest też zlikwidowanie punktów karnych dla kierowców przekraczających prędkość, a także zastąpienie mandatów karami administracyjnymi. Będą one znacznie surowsze niż obecnie. – Kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o 50 km w obszarze zabudowanym, zapłaci za to 1000 zł, jeżeli okaże się recydywistą – 2000 zł – tłumaczy mł. insp. Mariusz Wasiak, radca w Biurze Ruchu Drogowego KGP.

Karane, choć znacznie niżej, będzie nawet minimalne przekroczenie prędkości (i tu uwaga!!!)– o 5 km w obszarze zabudowanym i 10 km w niezabudowanym.

Szacuje się, że koszt budowy całego systemu wyniesie ok. 200 mln zł. Całość wydatków pokryje Unia Europejska.

We Francji, gdzie podobny system działa od 2002 r., nakłady zwróciły się już po ośmiu miesiącach. Dziś utrzymanie ok. 1500 fotoradarów kosztuje tam ok. 40 mln euro, wpływy (sic!!!) z tego tytułu sięgają ponad 300 mln euro rocznie.

U nas część pieniędzy z kar trafi do samorządów.

Edytowane przez Robalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwanie pieniędzy !!!

Za "Rzeczpospolitą":

- Posłowie chcą uruchomienia kilkuset nowych fotoradarów......

.... z tego tytułu sięgają ponad 300 mln euro rocznie.

U nas część pieniędzy z kar trafi do samorządów.

Ok, niech im zdejmą immunitety i darmo przejazdy oraz limuzyny rządowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karane, choć znacznie niżej, będzie nawet minimalne przekroczenie prędkości (i tu uwaga!!!)– o 5 km w obszarze zabudowanym i 10 km w niezabudowanym.

A nie mówiłam, rowerek z przyczepką :) (na pasażera albo narty, te zresztą można wieźć przy plecaku "na husarza"). I nie naciskać zbytnio na pedały! Ciekawe, co radar na rowerzystę przekraczającego prędkość? :o

Ostatniej niedzieli wybrałam się z Krakowa do Suchej Beskidzkiej. Oczywiście, omijając Zakopiankę bocznymi drogami. Ale na takowych też są roboty drogowe i zatory. No i ... 55,9 km zabrało w sumie prawie 1,5h. Średnia szybkość jak dla roweru :rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Za "Rzeczypospolitą" cd.

Jak to będzie działać

Zdjęcie pojazdu zarejestrowanego przez fotoradar zostanie przesłane online do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym znajdującego się w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego. Tam komputer, dzięki podłączeniu do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, błyskawicznie zidentyfikuje właściciela pojazdu. A specjalny program wyliczy wysokość kary i prześle zawiadomienie do zainteresowanego.

– Jeżeli właściciel nie przyzna się, że tego dnia prowadził samochód, a jednocześnie nie wskaże innej osoby, zasłaniając się niepamięcią, i tak zostanie ukarany. Ma to być zarówno motywacja, jak i przestroga, aby następnym razem pamiętał, komu powierza samochód. Teraz bardzo często trudno zidentyfikować sprawcę, jeżeli np. samochód był firmowy – mówi Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

A co z tzw. krótkotrwałym zaborem mienia czyli kradzieżą pojazdu. Czy właściciel najpierw zapłaci karę administracyjną a później będzie dowodził swej niewinności ???

Projekt rezygnuje z punktów karnych dla kierowców złapanych na fotoradary i tzw. policyjne suszarki. Wprowadza też kary administracyjne dla kierowców, które zastąpią mandaty.

Wzrosnąć mają także sankcje za niedozwoloną prędkość.

– Kierowca, który przekroczy 50 km/h w obszarze zabudowanym, będzie musiał zapłacić 1000 zł. Jeżeli będzie to kolejne tego rodzaju wykroczenie, kary wzrosną dwukrotnie – mówi mł. insp. Mariusz Wasiak, radca w Biurze Ruchu Drogowego KGP.

Karane ma być także minimalne przekroczenie prędkości – już o 5 km w obszarze zabudowanym i o 10 km w niezabudowanym.

Tworzenie systemu ma się wiązać ze stopniowym zwiększeniem liczby fotoradarów. W pierwszym okresie ich liczba ze 127 posiadanych przez policję ma wzrosnąć do ok. 300 (w systemie znajdą się zarówno te policyjne, jak i gminne). Później, jak podkreśla poseł PO, wraz z budową dróg będzie ich przybywało. Tak aby w latach 2015 – 2018 było ich ok. 1000.

Ile będzie kosztować

Zdaniem posła Rynasiewicza projekt zostanie sfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej. Szacuje się, że będzie kosztował ok. 200 mln zł. Nakłady te powinny się jednak szybko zwrócić. We Francji kierowcy sfinansowali go mandatami już w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy działania. Dodatkowo, jak podkreśla poseł PO, oszczędnością będzie to, że policja nie będzie administrować systemem. W efekcie 500 funkcjonariuszy, którzy dziś zajmują się obsługą fotoradarów, zostanie przesuniętych do innych zajęć.

Tu akurat dobry pomysł jeśli te pasibrzuchy będą regulować ruch a nie czaic się w krzakach

Nowatorski ma być też sposób wykorzystywania środków pochodzących od ukaranych kierowców. Połowa pieniędzy z kar nałożonych na drogach krajowych i wojewódzkich zostanie przeznaczona na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. na budowę kładek, dodatkowego oznaczenia itd.

Kary z dróg gminnych i powiatowych aż w 95 proc. trafią do samorządów, a one co najmniej 50 proc. będą musiały przeznaczyć na bezpieczeństwo na drogach.

proste pytanie a co z resztą pieniędzy !!!!!!!![/Quote]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie przyznajcie ludzie jeżdżą jak potrzaskani. Kupi sobie taki fajans brykę i zapiernicza, a tu kobiecina na rowerze, a tu nastolatek chce przejść prze z ulicę, tak że cena 2 tyś za mandat a stawiając życie ludzkie koło tego nijak się to ma ...

W myśl tej zasady licząc życie na dobra materialne to extremalne wykroczenia mogły by być karane konfiskatą całego majątku popełniającego wykroczenie.

A czyż ta kobita na tym rowerze ma przynajmniej odblask jakiś, że nie wspomnę o oświetleniu z przodu i tyłu tego roweru, czy pomyślała żeby włożyć coś oczojebnego żeby ją było widać z kilometra, czy jak rusza tym rowerem to obejrzy się za siebie czy nic nie nadjeżdża, nie wspomnę że zanim załapie "pion" na tym rowerze to zdąży przeciąć 2 pasy ruchu i powrócić do prawej krawędzi jezdni:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyż ta kobita na tym rowerze ma przynajmniej odblask jakiś, że nie wspomnę o oświetleniu z przodu i tyłu tego roweru, czy pomyślała żeby włożyć coś oczojebnego żeby ją było widać z kilometra, czy jak rusza tym rowerem to obejrzy się za siebie czy nic nie nadjeżdża, nie wspomnę że zanim załapie "pion" na tym rowerze to zdąży przeciąć 2 pasy ruchu i powrócić do prawej krawędzi jezdni:eek:

Zgoda, z tym bywa różnie, choć to raczej zawadiaccy chłopcy nie oświetlają rowerów i wyskakują jak diabeł z pudełka, może traktując to jako rodzaj "sportu" - przynajmniej w moich okolicach. I jeszcze jedno mnie często wkurza - jedzie taki na pełnym speedzie chodnikiem, a ludzi (często starszych i nie sprawnych i dzieci, traktuje jak tyczki w slalomie... Zresztą, rowerzyści już i tak się trochę ucywilizowali, w miarę, jak rośnie popularność tego środka lokomocji. No, a jazda autem polega też na obserwacji drogi i świadomości, co może się wydarzyć. To, prócz prędkości, jedna z przyjemności - przewidzieć i wymanewrować.

Ale to, co napisał Raceman:

Ale Panowie przyznajcie ludzie jeżdżą jak potrzaskani. Kupi sobie taki fajans brykę i zapiernicza, a tu kobiecina na rowerze, a tu nastolatek chce przejść prze z ulicę, tak że cena 2 tyś za mandat a stawiając życie ludzkie koło tego nijak się to ma ...

to też święta prawda. Właśnie nie dalej jak wczoraj widziałam w Krakowie, na skrzyżowaniu na Dietla niedaleko Wawelu, jak taki cwaniaczek nie raczył się zatrzymać na czerwonym, i z wielkim piskiem udało mu się wyhamować nie przejechawszy staruszki. :mad::( Oczywiście, zaraz zwiał. I co takiemu zrobić? Coś by się przydało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...