Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

serfaus-fiss-ladis


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

był...

ale już jakis czas temu.. chyba ze sześć sezonów temu..

podobało mi się... może pojadę w najbliższym sezonie.. :)

tak mi ostatnio nawet chodziło po głowie..

niestety nie mam zadnych zdjęć - wtedy nie miałem cyfrówki :)

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niiieeee, tylko myslalem ze jak moze zdobedziesz jakies info "pozapubliczne" to moze dasz znac, bo wstepnie wyglada to ciekawie :)

OK. Chciałbym tam pojechać z moim malcem. Wydaje mi sie, że będzie miał co robić. Tylko termów żadnych tam chyba nie ma a żonusia na nartach nie jeździ i to jest minus. Na dzień dzisiejszy plany na luty z rodziną to Livigno, ale zawsze je można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

term nie ma... basen publiczny w Feitchen - po drodze na Kaunertal..

no i baseny przy hotelach - niektore dostepne dla ludzi zewnętrznych..

dla dzieci ogromny plac zabaw w Fiss... cos koło wymiarów boiska piłkarskiego..

dokładnie koło stacji pośredniej gondolki Fiss-Ladis...

drugi a górze koło kompedrell... trzeba wyjechac gondolką z Serfaus..

sanki wieczorne w Fendels - polecam..

nie wiem czy w ciągu dnia także...

pozdr

siwy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nowości na stronie

Tak cały czas mnie męczy ten ośrodek coby go odwiedzić.

Jak uda mi się wynegocjować nowy limit wyjazdowy:D to chyba tam w styczniu zawitam.

A na razie po podczas przeglądania strony ośrodka natknąłem się na ciekawą wizualizacje tras:

http://ski3.intermaps.com/serfaus-fiss-ladis/index.asp?&chn=zoom1&Reg=zmP1&Xpos=p100&Lang=de&Aktuell=Lifte&video=on

Trza kliknąć na trasę i pokaże się okienko w którym jest zakładka SkiPIX.

Jest video ze zjazdu profil trasy. Ciekawe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Serfaus

Witam wszystkich,

Ośrodek o którym piszecie odwiedziłem ze znajomymi w połowie marca. Rejon jest godny polecenia,ale jak w każdym dużym ośrodku są plusy i minusy.

Do ośrodka trzeba dojechać od głównej drogi kilkoma serpentynkami. Jeżeli tam macie kwaterę to wolno raz przy wjeździe i raz przy wyjeździe wjechać samochodem. W przeciwnym razie trzeba się poruszać skibussami oraz metrem (zrobione chyba w pozostałych po II wojnie tunelach).

Ja mieszkałem w miejscowości Prutz w dolinie, bo za podobny standard płaciłem tam dużo mniej. Musiałem więc dojeżdżać skibussem, co zajmowało około pół godziny (plus dojazd wyciągami do głównych tras). Coś za coś.

Ośrodek jest ogromny i przejechanie choćby raz każdej trasy, to co najmniej 2 dni ostrego zasuwania.

Moim zdaniem ośrodek ma następujące zalety :

- duża ilość tras powyżej 2000 (głównie dlatego tam pojechałem), czyli nawet w połowie marca śnieg prima sort!!! We Włoszech w tym terminie takiego śniegu praktycznie nigdzie nie ma, a popołudniami jeździ się często po sztucznej kaszy

- bardzo wysoki standard znacznej większości wyciągów

- bajeranckie "kinderlandy" dla najmłodszych, a oprócz tego na głównej hali narciarskiej w Serfaus (ala Białka) - specjalne podgrzewane krzesełka z wydłużoną strefą hamowania wyciągu, dla maksymalnego komfortu wsiadania dla maluchów

- ośrodek położony niedaleko granicy z Włochami i podobno pogoda jest tam względnie OK - ja miałem 4 całkowicie słoneczne dni na 6, 1 średni i 1 zły - to chyba niezła statystyka jak na Austrię

- pierwszy raz w życiu widziałem "nacht ski show" - naprawdę świetnie zrobione widowisko (ktoś już o tym pisał na forum) - koniecznie trzeba zobaczyć

- w skipassie jest również Nauders - najbardziej bajerancka hala do carvingu jaką widziałem w życiu - ponad kilometr długości, kosmiczna szerokość - po jednej stronie trasa łatwa, pośrodku średnia, a po drugiej trochę ambitniejsza część.

- blisko też do Samnaun - można tanio zatankować paliwo, kupić alkohol (inne rzeczy drogie), ale również za dopłatą do skipassu można tam pojeździć

oraz

- większość tych najlepszych tras w Sefaus, Fiss, Ladis raczej czerwona i ambitna (dla jednych to plus dla drugich minus) - szerokie i świetnie utrzymane

- bardzo dobry dojazd z Polski - tuż za Innsbruckiem, niedaleko od autostrady, przy głównej drodze;

Minus

- jak na taki duży ośrodek trochę mało łatwych niebieskich tras, ale te kilka które są, długie i fajne - 1/2 w Fiss i 2 w Sefaus plus spora hala narciarska, raczej dla dzieciaków (w ten najgorszy pogodowo dzień, mimo opadów śniegu - hala była utrzymana na tip-top i tam dało się jeszcze pojeździć mimo bardzo słabej widoczności). Przez to w tzw."godzinach szczytu" jest tam spory tłok.

- tanio to tam nie jest - ale standard za to oferują naprawdę wysoki

- dosyć "rozłożysta" logistyka ośrodka - odległość między skrajnie położonymi trasami ośrodka naprawdę spora, czyli czasami jest więcej przemieszczania się niż samej jazdy (ale pewnie są tacy co to też lubią)

- długie dojazdy do ośrodka, jeżeli nie mieszkasz w Serfaus,a w dolinie

Ośrodek, tak jak i okoliczne miasteczka w dolinie mają świetnie przygotowane strony internetowe i ogromną bazę kwater - naprawdę jest z czego wybierać.

Ja tam chyba jeszcze wrócę, ale tym razem spróbuję już Nauders + Samnaun.

Aleks.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również celuję na ten ośrodek - wydaje się najwyższej klasy, choć nie jest tak rozreklamowany jak sąsiednie Ischgl czy Solden. Pewnie jest też mniej ludzi. Mam jednak pytanie odnośnie tego dojazdu - czy przyjezdnym w ogóle nie pozwala się wjechać do miejscowości? I czy tak jest w przypadku każdej z nich, bo czytałem w Skimagazynie że to dotyczy Serfaus (zamknięty ruch uliczny), czy również Fiss i Ladis? Tzn. czy trzeba auto mieć zaparkowane w dolinie, a np. do Fiss można dojechać wyłącznie Skibusem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koliber - do Serfaus wjedziesz samochodem jesli masz tam nocleg.

Stawiasz auto na parkingu hotelowym i sobie tam spokojnie czeka az do momentu wyjazdu. Natomiast w czasie pobytu tam korzystasz z wlasnych nog i metra zeby dostac sie do wyciagow (w niedziele rano bywa tloczno).

Pod wyciagami w Serfaus nie ma parkingu dla narciarzy.

Osrodek glownie nastawiony jest na rodziny z dziecmi.

Sa tam miedzy innymi hotele ktore przyjmuja tylko rodziny z dziecmi.

Bardzo dobrze przygotowane trasy (pierwszy raz tam widzialem w Alpach przemarsz 15 ratrakow trasa w czasie dnia - robi wrazenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfaus

Ze swojej strony dodam, że do głównych wyciągów w Serfaus trzeba dojechać do ostatniego parkingu (koniec drogi). Potem wsiadasz do metra i dalej to już gondolka.

Zajmuje to sporo czasu. Ja osobiście wolałem wysiąść na przedostatnim przystanku skibussa (w połowie drogi pomiędzy Fiss a Serfaus - jest tam też b.duży parking) skąd wsiada się od razu do gondolki, z której jedną łatwą trasą można było dojechać do wyciągów w Serfaus. Czyli w tym samym mniej więcej czasie, miałem już jeden, bardzo przyjemny jak na początek dnia, zjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to, czy jak przyjeżdżam do ośrodka nie mając noclegu (lub nocując gdzieś dalej), to czy mogę dojechać pod sam wyciąg autem. Nie koniecznie w Serfaus, tylko jakikolwiek (np. w Ladis).

Odnośnie przygotowania tras to zauważyłem na mapce, że przy każdym wyciągu jest ich kilka, więc to może też z tego powodu że jest mniejszy ruch na każdej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...