Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z Soszowa od 8 jak na dodatnią temperaturkę oki potem robiło się gorzej, za mostkiem przetarcia z paroma kamiorami ale dało się wyminąć koło 11 jak kończył mi się karnet trochę zmuldziło ale ludków było raczej mało i do krzesła ruch na bieżąco, Jak nie lunie to jutro z rana powinno być fajnie.

Co do nauki na śląsku to jak zaczynasz to polecam stoki DSD (bytom sosnowiec) są łatwe dobre warunki i blisko idzie wyskoczyć po pracy i codziennie 2 godzinki pokulać się po stoku :cool::cool:

z góralskim pozdrowieniem pięć złoty:D:D

A jak wygladałą trasa na samej górze chyba 3?????(ta co idzie wdłuż talerzyka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ od nart odwołał dzisiejszy wyjazd bo wszystko pływało i grozili mrozem w nocy, więc stwierdził że nie ma sensu na lodowisko jechać. Siedzę w domu i mam ochotę się pociąć...

Niech ktoś zrobi żeby znowu była normalna zima jak parę lat temu!

Nic nie straciłeś. byłam na Golgocie jeździć sie nie dało nawet po ratraku pierwszy zjazd był ok ale potem szkoda gadać. jeszcze dwa dni na plusie i nigdzie śniegu nie bedzie. wróciłam załamana:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie straciłeś. byłam na Golgocie jeździć sie nie dało nawet po ratraku pierwszy zjazd był ok ale potem szkoda gadać. jeszcze dwa dni na plusie i nigdzie śniegu nie bedzie. wróciłam załamana:(

A ja dziś byłem na Żarze i trafiłem w dziesiątkę! :) Warunki,jak dla mnie,bardzo fajne!Określiłbym je jako szybkie-jazda jak po lodzie,ale miękko.Wybór z przypadku,a raczej podyktowany przez kumpla,który uczył się jazdy na desce,więc orczyki odpadały.W opcji była Zawoja,ale tam dalej i do nauki nie najlepsze miejsce...Ojjj bolą nóżki,bolą. :D Chyba jednak czasem pech życiowy mnie opuszcza.Dodam jeszcze,że nie było zbyt wiele ludzi i na każdy kurs kolejki łapałem się bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak czasem pech życiowy mnie opuszcza.Dodam jeszcze,że nie było zbyt wiele ludzi i na każdy kurs kolejki łapałem się bez problemu. :)

Na glogoci ludzi mało ale dużo parapetów:D. za to dużo muld, snieg mokry ...katastrofa. dobrze że Tobie sie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glogoci ludzi mało ale dużo parapetów:D. za to dużo muld, snieg mokry ...katastrofa. dobrze że Tobie sie udało.

Na Żarze też wiele parapetów,ale było fajnie! :) Dzięki KDZ za miłe słówko! :rolleyes: Niby mokro,niby lód,ale dobrze się jeździło.Nie wiem czemu,ale często po rozmokłym jeździ mi się dobrze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był piękny dzień!:)

Jak to zwykle bywa,w weekend żeby pojeździć,trzeba wcześnie wstać.To u mnie nie stanowi problemu,więc szósta rano już na nogach!Odpowiednie przygotowanie i jazda do przyjaciół,z którymi miałem spędzić dzień na stoku.Ponieważ jeden z nich miał się uczyć jazdy na desce,ośrodki z orczykami odpadały.W naszej okolicy nie ma wielkich możliwości-Żar albo Zawoja.Wybór padł na Żar.

Wiem,że śnieżyli armatkami przez wszystkie dni mroźne,ale co po ociepleniu?Tego przewidzieć się nie da.Oglądałem zdjęcia na forum z Pilska-nie zachęcały.Co dopiero uwierzyć w dobrze przygotowaną Golgotę?Więc jazda na Żar!Dookoła zero śniegu,trudno uwierzyć,że Żar będzie jeszcze ok.Ale jest!Trafiłem swój los!Śnieżyli 3 tygodnie 24 godz.na dobę i jest efekt!Warunki jak dla mnie doskonałe.Owszem,Żar nie jest specjalnie wymagający,ale da się pojeździć,zwłaszcza kiedy warunki dopisują.

Kupujemy karnety do 14.00 i ruszamy!Najpierw próba,czego się spodziewać-zdecydowanie ok!Na początku,żeby dotrzymać koledze towarzystwa,jeździmy na orczyku.jest dobrze,choć to mało wymagająca traska.Później ruszamy w dół-jest znakomicie!Niby mokro,ale dobre "czucie" i dobra prędkość.Ostry szus po prostu. :)

Co jakiś czas robimy przerwy-kondycha nie ta...:) Ale jazda super!Ciągle mocne kręcenie.Po jakimś czasie do nas dosiada się dziewczyna,chcę sobie zapalić,sama nie ma piętka.Kolega roluję...Chwila pogaduszki i pytanko:to nie dostanę piętka?Na co kolega:już kręcę,nie widzisz?Miła wymiana zdań,jak to na nartach,no i jazda!My ostro,dziołcha po"kantach",jak to określiła,ale zabawa jak zawsze!:D

Przed końcem jazdy nagle zaczyna mocno boleć mnie pięta-nie wiem o co chodzi?!Może z muldy "spadłem"i teraz czuję?Ból jest nie do zniesienia,zjeżdżamy na bok do małej knajpki.Wyciągam nogę z buta i nagle wszystko mija!A już myślałem,że po sezonie,czarne myśli krążyły...Za to widoki z leżaczków są wyborne,więc cykam zdjęcia... :)

Wszystko co dobre szybko się kończy,jak ten szus... :( Oby więcej takich!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy zdecydowali się dzisiaj, aby pojeździć na Podhalu nie powinni żałować. Temperatura -2, stoki pewnie fajnie zmrożone i pada lekki śnieg.

gdybys tak mógł pogodę zaczarować za dwa tygodnie żeby była minimum taka i żeby Kaspruś chodził to będę wdzięczna:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygladałą trasa na samej górze chyba 3?????(ta co idzie wdłuż talerzyka)

jak patrzysz w od góry w dół stoku to ta po prawej ok trochę lodu i parę przetarć ale dało się jeździć cały jeden raz jechałem :)

a ta po lewej średnia w lesie przy schronisku było gorzej ale to wiem z opowiadań bo nie jechałem najbardziej lubie tą co przy krześle jeździ i gulasz w schronisku i na tym się koncentruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ciekawe info dla narciarzy podaje TVN Meteo. w ich informacji pokrywa jest pokrywa śnieżna generalnie we wszystkich ośrodkach narciarskich w Polsce na poziomie 10 do 50-60-70 cm i warunki określane są jako dobre:confused:. A na Kasprowym podają że jest 120 cm śniegu i warunki określone są jako złe:confused::D

Psu na budę takie info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ciekawe info dla narciarzy podaje TVN Meteo. w ich informacji pokrywa jest pokrywa śnieżna generalnie we wszystkich ośrodkach narciarskich w Polsce na poziomie 10 do 50-60-70 cm i warunki określane są jako dobre:confused:. A na Kasprowym podają że jest 120 cm śniegu i warunki określone są jako złe:confused::D

Psu na budę takie info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Zawoji na Mosornym Groniu. I miła niespodzianka jeździło się całkiem fajnie:), chociaż jak wyjeżdżałem z Krakowa to pożegnał mnie porządny deszcz -- przez chwilę nawet chciałem zawracać.

Było ciepło na dolnej stacji + 3,5; ale do 12 przyzwoicie się jeździło, potem niestety zrobiły się muldy, powyłaził lód i trochę kamieni, no ale przy takie odwilży.

Biorąc pod uwagę, że z Krakowa to są 2 godzinki (musiałem przejechać przez całe miasto z północy na południe) naprawdę opłaca sie skoczyć na Mosorny, ale trzeba wcześnie wstać i być tam na 9

Sam stok bardzo fajny i nawet parking i WC bezpłatne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikol Trzymaj taka fajną pogodę w Gasteintal - jedę tam za 3 tygodnie :-)

Byłem dzisiaj w Zawoji na Mosornym - w zasadzie fajnie temp. niestety 4 na +. Zaczynaja się robić przetarcia i wychodzić kamienie. Generalnie nie było źle.

Potwierdzają się słowa orm`a.

Edytowane przez ARI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarendaRano na Harendzie słońce i "polski sztruks", czyli trochę kalafiorów i muld po ratraku - trzeba było uważać. Twardo i fajnie. Ludzi mało; od 10.30 pojawiło się parę kamieni na dojeździe od górnej stacji wyciągu w prawą stronę, więc jeździłem w lewo;). Od 11 tej stok z powodu operującego słońca puścił i trzeba już było się ewakuować. Wtedy też przybyło ludzi. Ogólnie wciąż bardzo dobrze.

20090127082917.jpg

20090127082917.jpg.1fc7167c93af5404613141384026a87f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...