Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawozdanko z Limanowej:

Minął już ponad tydzień od otwarcia pierwszych wyciągów w nowej stacji Limanowa Ski w Beskidzie Wyspowym. Miałem okazję szusować po stokach Łysej Góry na której usytuowana jest limanowska stacja narciarska przez 3 dni - tj. 29,30 oraz 31 grudnia 2008 i postanowiłem napisać krótkie sprawozdanko z tej wyprawy, wraz ze zdjęciami.

29.12.08

Tego dnia został uruchomiony 4-os. wyciąg krzesełkowy, oraz 1100m. trasa niebieska. Wybrałem się na stok ok. godz. 15, dojazd w porządku (odśnieżony środek asfaltu) - droga bez problemu przejezdna. Na parkingu w sumie nie wiele samochodów. Na 1 rzut oka warunki wyglądały dobrze, więc zdecydowałem się na zakup 4-godzinnego karnetu "od teraz" za 40zł. Warunki rzeczywiście zgodnie z informacją na stronie były bardzo dobre. Śnieg twardy szybki i zmrożony, jednak trasa niebieska była mocno zawężona. Na szczęście przy niewielkiej ilości narciarzy nie było problemów z wygodną jazdą. Na nieotwartych trasach cały czas intensywnie pracowały armatki, przy których utworzyły się już ogromne zaspy. I tak bardzo przyjemnie spędziłem 4 godzinki i jak na 1 raz w sezonie wyjezdziłem się co niemiara, a w perspektywie miałem jeszcze 2 dni szusowania.

30.12.08

Pogoda 30 grudnia była wręcz wymarzona na wypad narciarski. Ok. -7`C i wręcz bezchmurne niebo. Udałem się na limanowski stok licząc, iż otwarta będzie już trasa FIS przy krześle. Jednak po przyjeździe zorientowałem się iż nadal jest odgrodzona a armatki śnieżą. Znacznie poszerzona została natomiast trasa niebieska., jednak i narciarzy przybyło. O kolejkach mowy też nie było, dlatego spędziłem znowu 4 godziny jeżdżąc właściwie "na okrągło". Warunki podobnie jak 29.12 - bardzo dobre, zwłaszcza na szerokiej części wzdłuż orczyków, gdzie było wręcz idealnie. Śnieg na FIS został już wstępnie rozprowadzony i udało mi się zjechać parę razy, aby przetestować trasę. Jednak wówczas była ona bardzo zmrożona i nieprzygotowana., lecz co się odwlekło 30 zostało przetestowane 31 ;).

31.12.08

Ostatniego dnia roku wybrałem się na stok upewniając się, iż czerowna trasa FIS jest czynna. Rzeczywiście nie było inaczej. Dotarłem na stok na wieczorną jazdę - ok. godziny 17. Ku mojemu zaskoczeniu czynna była już cała szerokość wszystkich tras z czerwoną włącznie. Ludzi jak na wieczór sylwestrowy sporo - jednak jazda również bez kolejek. Na wszystkich trasach dużo śniegu. Trasy przygotowane bardzo dobrze - na twardo więc o muldach nie było mowy. Z czasem - jak zwykle wieczorem przy dużym mrozie pojawiły się oblodzenia na trasie FIS, które nieco przeszkadzały, ale można było je ominąć. Ok. godziny 21 przyjechało bardzo wiele osób chcących spędzić sylwestra na stoku. Za darmo czynne były wówczas orczyki.

W te 3 poświąteczne dni naprawdę świetnie pojeździłem. W godzinę zwykle zjechałem 9 razy. Średnio w ciagu ok. 4 godznin dziennie na stoku w Limanowej udało mi się przejechać ok. 35km. co daje w sumie 105km. za 3 dni. Także jak na polskie warunki naprawdę się wyjeździłem. Zrobiłem trochę zdjęć z pierwszych 2 dni (29 i 30).

Link do galerii ze zdjęciami:

http://picasaweb.google.com/shugerkrk/StacjaNarciarskaLimanowaSkiWyciGNaYsejGRze29I30Grudnia2008#

Od nowego roku spadło na stoki Limanowa-Ski ok. 30cm. naturalnego śniegu. Ponadto armaty sukcesywnie dobijały śniegu, więc myślę, że warunki będą świetne. Może ruszę tam w weekend, bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie proponowalibyscie jutro? Na jeden dzień w odległości 200 km od Katowic, najlepiej dość płasko (poczatkujaca żona :) ) i z krzesłem :). Myslałem o Białce ale tam teraz aż czarno od ludzi, może ktos był?

Ja bym proponowała Górę Żar. Krzesła nie ma, ale za to jest kolej :) Stok - szczególnie u góry dość płaski i jest tam też orczyk - w sam raz do nauki. W weekend było sporo ludzi, ale rano dało się pojeździć, potem zresztą też. Myślę, że w porównaniu z kolejkami w Korbielowie czy Wiśle to nie ma co narzekać. trasa dobrze przygotowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na 1 dzień ? to może Wisła -teraz tam pustki a łatwe stoki :

poniwiec (to jest Ustroń oczywiście :) )

siglany

wróblonki

stok obok cienkowa

to wszystko bez kanap ale stoki łagodne

z kanapą to może Istebna (może wyczerpali limit awarii :rolleyes:)

z dalszych miejsc Korbielów -Baba (krzesło) lub trochę dalej Shilne bez krzesła ale łagodny stok.

ew. z krzesłem i łagodnymi trasami wzdłuż krzesła Orawska Lesna ok. 130 km od Katowic.

pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet mają 20% upustu do czwartku ;)

co to się porobiło !! :D

Te 20% musisz wliczyc w naprawe sprzętu :) na pilsku poza zjazdem do miziowej kamienie i lód,w okolicy wisły czy ustronia o szczyrku nie wspomnę podobna sytuacja :eek:. Przynajmniej tak twierdzą znajomi którzy tam byli. Chyba jednak zdecyduje sia na małe ciche. Dzięki za informacje pozdrawiam

Edytowane przez blesso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Kasprowy musieliśmy zamienić na Szczyrk, jeździliśmy na Solisku. na Małym Skrzycznym wyciąg zawieszał się co 5 m tak więc jechaliśmy chyba z 15 minut nie wiedząc czy dojedziemy , może zatrzymywali go żeby nie było wolnych orczyków?!:D. Warunki nawet, nie można narzekać choć na Małym Skrz. wywiane tradycyjnie, jedyne co poprawiało humor to widok Tatr:p.

Golgota po ratraku po godz. 16super, wogóle nie było kolejki. w ciągu godziny zjechaliśmy 10 razy. oczywiście nie ma się co podniecać ale nawet było miło.szkoda tylko że jeszcze się tam normalnych toalet nie dorobili:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do blesso: co do warunków w Wiśle to myślę (mam nadzieję :rolleyes:) że się poprawiły -tłumy wyjechały, mróz trzyma więc powinno być lepiej ;) ale tam nie jeździłem więc 100% pewności nie mam.

Poza tym w większości to płaskie i b.płaskie stoki więc "wyślizgać" je trudno

natomiast b.dobre warunki są tutaj:

http://www.ski-gruniky.sk/

i Oravskiej i tam jest kanapa. Na nich byłem i warunki ok.

specjalnie podałem te stoki bo są blisko ;)

pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem w Kasinie na Śnieżnicy. Stok przygotowany dobrze jak na małą ilośc śniegu naturalnego w okolicy ale niestety przygotowany nieco niedbale- trochę podłużnych sporawych nierówności (takie progi lodowe) ale to drobiazg bo wkurzające były drobne kamyczki rozsypane przy bramkach do wyciągu (może w celu zapewnienia lepszego hamowania zjeżdrzającym:D).

Ale za to mało ludzi, jazda na okrągło do zmęczenia materiału i piękna pogoda.

Cały dzien śnieżyli ale mi to osobiście nie przeszkadza - wielu ludzi to jednak wzburza czego nie do końca rozumiem, zima nas ostatno nie lubi wiec lepiej niech śnieżą i za dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...