Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ścięgno


fosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po dośc intensywnym treningu na rowerze stacjonanrnym nabawiłem sie zapalenia ścięgna w kolanie ( zrobione USG i żadnych urazów tylko stan zapalny ścięgna biegnącego od wewnętrznej strony kolana pod kolano). Doc stwierdził że tylko smarować maściami i przejdzie. Smaruje już czwarty tydzień i nie przechodzi a maści różnorakich wcierałem już z 5 różnych, próbowałem też przykładać żel specjalny wyjmowany z zamrażarki. Czy może ktoś z Was ma jakiś sposób aby przestało boleć ( nie ma żadnej opuchlizny ani zaczerwienień ani innych widocznych zmian), najbardziej boli przy przeproście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze i tak trafiłeś na dobrego doktorka, że kazał zrobić USG.

Z moich doświadczeń jeśli nie przeszło po dwu tygodniach smarowania to trzeba innej metody. I tak czekałeś za długo. Można spróbować kuracji pastylkami przeciwzapalnymi (tez chyba z przepisu lekarskiego) lub jeśli ból jest intensywny wymuś na doc'u zastrzyki przeciwzapalne podawane bezpośrednio w okolice stanu zapalnego.

P.S. Nie zwlekaj. Jeśli trzeba zmień lekarza ale postaw na mocniejszą kurację. Dwa lata temu też tak smarowałem ramię, aż w końcu skończyło się na zamrożonym barku i pół rocznej rehabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po dośc intensywnym treningu na rowerze stacjonanrnym nabawiłem sie zapalenia ścięgna w kolanie ( zrobione USG i żadnych urazów tylko stan zapalny ścięgna biegnącego od wewnętrznej strony kolana pod kolano). Doc stwierdził że tylko smarować maściami i przejdzie. Smaruje już czwarty tydzień i nie przechodzi a maści różnorakich wcierałem już z 5 różnych, próbowałem też przykładać żel specjalny wyjmowany z zamrażarki. Czy może ktoś z Was ma jakiś sposób aby przestało boleć ( nie ma żadnej opuchlizny ani zaczerwienień ani innych widocznych zmian), najbardziej boli przy przeproście.

zalecam zakup sciagacza-stabilizatora na kolano zeby je troche odciazyc bo z tym nie ma zartow.najlepiej jakby to cos podtrzymalo łekotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.jak ja sie nia smarowałem to żona pytała sie czy na wielką pardubicką lecę:D:D

To Ty niezły ogier musisz być, rejs.:P

Maść końska,hm.....

Sam stosowałem i trochę mi to wygląda,że jest to maść na ściury.

Trzeba powiedzieć,że wielu ludzi sobie chwali kuracje maścią końską.

Ale uwaga są na rynku podróbki,jak we wszystkim.

Ponoć oryginal w OCHABACH jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa masci konskie i sa tzw. "ogolnobydlece".

Generalnie dzialanie ma podobne jak na ludzia tyle ze jest oczywiscie duzo mocniejsza - w koncu ma podzialac na bydle.;)

Z tego co kojarze byly dostepne tak po prostu u weterynarzy (bez recepty;)) czy tez w skrepach weterynaryjnych.

Naprawde potrafia pomoc.

Acha - w kilku przypadkach zaleczylem sobie urazy miesniowo - sciegngniowe (udo, kark, plecy, inne) sosujac na przemian chlodzace plastry zelowe (opakowanie niebieskie - rozgrzewajace czerwone na mnie akurat zle dzialaly) oraz masc voltaren - ale obawiam sie ze moze to byc za lagodna kuracja dla Ciebie.

Choc wspomagajaco coz szkodzi sporobowac.

Edytowane przez juice
Uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maść końską kupiłam na poczcie w Ciężkowicach koło Tarnowa w czasie wakacji, naprawdę różne fajne rzeczy tam można dostać ;). Używam jej do masażu dla mojego Taty, który ma problemy ze stawem biodrowym, i pomaga. Ale jeśli to poważne zapalenie (4 tygodnie!), to jednak lepiej znaleźć kompetentnego lekarza, bo i sezon się zbliża. A dostępne bez recepty maści są może przeciwzapalne, ale czy głównie nie znieczulające, przez co problem może się, przy pechu, nawet pogorszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście mnie nastraszyli. Wczoraj poszedłem do doca i kazał robić tak: Smarować różnymi g...ami, również kupiłem oryginalną szwjcarską maść końską i smaruję. Przykładać zimny żel i dał mi zabiegi elektryczne, laser masaże i takie tam inne . Zaczynam je od poniedziałku. Jak nie przejdzie to obiecał że wpieprzy mi jakiś zastryk w to bolące miejsce i napewno przejdzie. Doustnych tabletek przeciwzapalnych nie poleca bo characzą wątrobe, żołądek i nery. Jak na razie kolano coraz bardziej boli. Dzięki za wszystkie rady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zulu - gula

Dziwny kraj i dziwni ludzie tu mieszkają. Jak czytam to wszystko to mi się kichy wywracają.

Chłopie trzymaj się jednego specjalisty i nie wygłupiaj się z tymi " pierdołami". Dlaczego ludzie nie ufają tym, którzy się na tym znają, tylko szukają jakichś dziwnych porad - może - czary, może Kaszpyrowski przez telewizję - ludzie - opamiętajcie się jest XXI wiek.

Trochę już się rozpędziłem - sorki

Pozdrawiam i życzę zdrowia

andba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny kraj i dziwni ludzie tu mieszkają. Jak czytam to wszystko to mi się kichy wywracają.

Chłopie trzymaj się jednego specjalisty i nie wygłupiaj się z tymi " pierdołami". Dlaczego ludzie nie ufają tym, którzy się na tym znają, tylko szukają jakichś dziwnych porad - może - czary, może Kaszpyrowski przez telewizję - ludzie - opamiętajcie się jest XXI wiek.

Trochę już się rozpędziłem - sorki

Pozdrawiam i życzę zdrowia

andba

Lekarz też człowiek i oprócz tego,że posiada pewną mniej lub bardziej ugruntowaną wiedzę,może się mylić.

Do lekarza (tego czy innego)trzeba mieć zaufanie.

Pomimo XXI wieku lekarze się mylą,popadają w rutynę,potrafią mieć olewające podejście do pacjenta (klienta).

Nie wszyscy lekarze potrafią zdobyć zaufanie swoich pacjentów.

Stąd wydaje mi się poszukiwanie alternatywnych metod leczenia

Również pozdrawiam i życzę zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla poprzednika ale tonący brzytwy się chwyta. I tak nie zmieniałem lekarza lecz to ten sam lekarz ( uchodzący za najlepszego w naszej wsi) polecił mi stosowac te metody tzn. masaż okłady zimne i leczenie zabiegami prądowymi. Maści dobieram sobie sam bo na rynku jest ich niezliczona ilośc. Po tygodzniu stosowania zabiegów kolano jest w coraz lepszej formie i mam nadzieje że do sezonu wszystko będzie OK. Wydaje mi sie że ingerencja strzykawkowa w kolano jest najbardziej inwazyjna i jest już konieczna wtedy gdy inne sposoby leczenia nie sprawdziły się. Dziękuje za zainteresowanie tematem i życzenia powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...