Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Sl11


matej91

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego, interesującego wątku więć postanowiłem założyć nowy a mianowicie..

Mam 17 lat 175cm wzrostu ok. 70kg wagi. Na nartach jeżdze od 5 roku życia, jest to chyba jedyna rzecz która mi naprawde dobrze w życiu wychodzi :)

Od dwóch sezonów jeżdze na atomicach c9+, jeździ mi sie na nich bardzo dobrze, być może moje wrażenie jest aż tak pozytywne bo przesiadłem sie na nie ze sztachetek elana za 200zł. Czuje jednak że stać mnie na większe możliwości, chce sie rozwijać i myślałęm o atomicach sl11. Z tego co czytałem charakterystyka pasuje do mojego stylu jazdy. I tu pytanie, mam do kupienia w bardzo okazyjnej cenie ten model od długości 155cm - czy nie będą za krótkie? Kolega oferuje mi też sl11 160cm(używane 3 sezony)(oba modele 05/06)

Bardzo chciałbym usłyszeć opinie o tych nartach i rady dotyczące długości, skłaniam sie do tych nowych jednak niew iem czy nie będą za krótkie

Czekam na odpowiedzi, z góry dziękuje i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

155 cm - trochę krótkie jak dla ciebie

160 cm -powinno być OK

nie jeździłem na tych nartach , ale kolega miał i twierdził ,że jest to dość twarda narta ( SL11 z przed 3 sezonów to była pierwsza sklepowa slalomka Atomica) i trzeba się już do niej "trochę"przyłożyć.Jak masz opanowana jazdę na krawędzi to powinieneś być z niej zadowlony.

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. - chyba jestem od Ciebie trochę większym kolesiem :) (187/100kg) - i sam z przyjemnością wsiadam na 155 cm - w "twardej" wersji - fakt - wymaga dużo kontroli równowagi - każde - 5-10 cm więcej - daje już większe poczucie stabilności - ale za to jaka zabawa z "łyżwiarstwa śniegowego" .. ;).

Tak do 70-80 /h max. - spokojnie można się sympatycznie bawić na takich malych promieniach skrętu.. - 10 lat temu można było tylko pomażyć o takich doświadczeniach w narciarstwie dla przeciętnego "zjadacza śniegu".. :D.

Bierz 155 - doświadczaj - ta deska, o której mówisz - to nowe pole doświadczeń dla Ciebie - na pewno będziesz odkrywał nowe "płaszczyzny" narciarstwa.. ;)

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje c9+ zdaje mi sie że wykorzystuje do granic możliwości, zcasami mam wrażenie że nawet je hamują

co do dlugości też jestem bardziej przekonany do 160, ale 155 moge mieć nowe nieużywane prawie w takiej samej cenie

możliwości mam duże, myślę ze sl11 są akurat dla mnie jednak gdzieś czuje do nich pewien respekt, dużo czytałem że są wymagające.

ewentualnie prócz sl11 co możecie polecić o podobnej charakterystyce(krótkie skręty) jednak troche mniej wymagające/łatwiejsze ?

(zaznaczam ze na modelach nie znam sie za dobrze szczegolnie na innych markach niz atomic dlatego chcialbym wziąć pod uwage wasze sugestie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje c9+ zdaje mi sie że wykorzystuje do granic możliwości, zcasami mam wrażenie że nawet je hamują

co do dlugości też jestem bardziej przekonany do 160, ale 155 moge mieć nowe nieużywane prawie w takiej samej cenie

możliwości mam duże, myślę ze sl11 są akurat dla mnie jednak gdzieś czuje do nich pewien respekt, dużo czytałem że są wymagające.

Po kolei :)

*C9+ sa miekkie i wiele nie oddadza, a ja chce sie ostzrej przycisnac to dzioby potrafia lomotac ze hej :D; choc mozna pojezdzic "przyjemnie";

* Znajdziesz "mniej wiecej" tylu zwolennikow za 155 jak i za 160; i kazdy w pewnym stopniu bedzie mial racje; ja bym powiedzial tak - wez ta ktora jest w zdecydowanie lepszym stanie technicznym, szczegolnie, ze zadna z tych dlugosci Cie nie "dysklasyfikuje", a z tymi 5 centymetrami roznicy w te lub wewte nie bedziesz raczej walczyl o setne sekundy na bramkach;

* Jezeli jezdzisz "prawie od zawsze" to narty znasz i snieg tez; ewentualnie bedziesz mial ciut krotszy lub dluzszy proces adaptacji; ale nogi masz, mlody jestes, a do tego na pewno zbyczejesz jeszcze przez kolejny rok dwa, takze spoko, mysle ze nie obawiaj sie tej narty, jezeli sie na nia zdecydujesz; lub podobnej polki klasowej

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. - chyba jestem od Ciebie trochę większym kolesiem :) (187/100kg) - i sam z przyjemnością wsiadam na 155 cm - w "twardej" wersji - fakt - wymaga dużo kontroli równowagi - każde - 5-10 cm więcej - daje już większe poczucie stabilności - ale za to jaka zabawa z "łyżwiarstwa śniegowego" .. ;).

Tak do 70-80 /h max. - spokojnie można się sympatycznie bawić na takich malych promieniach skrętu.. - 10 lat temu można było tylko pomażyć o takich doświadczeniach w narciarstwie dla przeciętnego "zjadacza śniegu".. :D.

Bierz 155 - doświadczaj - ta deska, o której mówisz - to nowe pole doświadczeń dla Ciebie - na pewno będziesz odkrywał nowe "płaszczyzny" narciarstwa.. ;)

pozdro

jahu

tutaj masz odp przeczytaj uważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiem mniej i jezdzilem mniej; ale...... 70-80 km to jest bardzo zaawansowanan predkosc gigantowa, i to raczej z gornej polki.

Taka jazda na narcie 1,5 metra z okrasa :eek::confused:

70-80 km to nie prędkość, to odległość. Zdaje się że kolega nie podał na ile ocenia swoje umiejętności w skali forumowej, a to by się przydało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie znalazłem chwile wolnego czasu.

padło pytanie o umiejętności w forumowej skali a więc wychodzi na "7 – dobrzy narciarze, stosujący prawidłowo kilka technik w zależności od warunków. Dobrze na muldach i puchu, natomiast słabo na tyczkach. Potrafią dobrze pojechać skręt fun bez kijków. Tutaj jest miejsce dla pomocników instruktorów." tylko jazdy na tyczkach nigdy nie próbowałem więc nie wiem jak mi idzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Szkoda że tak młodzi i silni ludzie wybierają takie łyżwowe, krótkie deski.......

Może na sto siedemdziesiątkach nie wygrasz pucharu świata, ale uciecha byłaby niemała :-)

SL 11 zwinne są, ale dwunastki jeszcze zwinniejsze :-)

- Szkoda że nie robią tych drugich nieco dłuższych. (Ciężki i duży jestem))))

Twarde narty nie są trudne, wymagają tylko siły w udach, co oddają wielką pewnością trzymania na oblodzonym stoku i dużym ubawem w każdych warunkach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty, o ile mi wiadomo, zawsze wymagają nieco potu.

Na jednych spocisz się na miękkim, wiosennym śniegu, na innych walcząc o życie na oblodzonym stoku, a na jeszcze innych w ciasnych skrętach które one swoją budową prowokują :-) Na twardych, średniej długości nartach czuję się bezpiecznie i właśnie taki gatunek daje mi ostatnio maksimum wrażeń przy dużym poczuciu bezpieczeństwa.

Mam jednak 46 lat, ważę 105 kg i jeżdżę na nartach od (wstyd się przyznać) dobrze ponad ćwierci wieku :-)

Możliwe że wobec tych uwarunkowań moje wypowiedzi są nie za bardzo reprezentatywne dla szerszej rzeczy młodszych, szczuplejszych albo mniej lub więcej wyjeżdżonych ode mnie narciarzy. Dodam jeszcze może tylko że nie ścigam się na stoku z nikim innym poza moją chęcią zabawy i, incydentalnie, moim synem który (o zgrozo)))) jeździ na desce - ale robi to tak doskonale że jest mu ta zdrada wybaczona :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...