Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka długość nart Fisher RC4 Worldcup SC?


stansek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przymieżam się do kupna nart Fisher RC4 Worldcup SC. Do tej pory jeździłem na Fisher ProCarbon 170cm /promień skrętu 17m. Chcę się przesiąść na slalomówkę. Mam 176 cm wzrostu i ok 90kg wagi. Jaką długość narty powinienem wybrać? Sprzedawcy w sklepach proponują mi 165cm ze względu na moją wagę, ale czy nie jest tak że RC4 Worldcup SC powinien być krótszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. mam rozumieć, że na 160cm będzie troche łatwiej? W sklepie proponowali mi, że lepiej 165cm , bo beda stabilniejsze, no i że troche duzo ważę:). Jeżdżę na nartach kilkanaście lat (ale nie uważam się za mistrza) no i nie jeździłem jeszcze na takiej slalomówce, raczej gigantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Sprzedawcy w sklepach proponują mi 165cm ze względu na moją wagę, ale czy nie jest tak że RC4 Worldcup SC powinien być krótszy?

To poproś, żeby sprzedawca pokazał Ci jak jeździ na WC 165 jak jest taki expert, a jak nie da rady niech Ci je da za darmo. Wtedy je sprzedasz, kupisz 160 i może coś pojeździsz.

Co to znaczy "będą bardziej stabilne"? Kiedy będą? Pozdro.

Edytowane przez to ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproś, żeby sprzedawca pokazał Ci jak jeździ na WC 165 jak jest taki expert, a jak nie da rady niech Ci je da za darmo. Wtedy je sprzedasz, kupisz 160 i może coś pojeździsz.

Co to znaczy "będą bardziej stabilne"? Kiedy będą? Pozdro.

Dłuższa narta ma większą powierzchnię styku ze stokiem, dłuższą krawędź, którą lepiej trzyma, co jest nie bez znaczenia zwłaszcza na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

160 to max co powinieneś brac. Ja przy 192 cm i 100 kg jeżdżę na codzień na narcie 165, ale ostatnio wróciłem do 160 bo jakoś chciałem sobie troszkę bardziej pokręcić. Więc dla Ciebie 160 w klasie SC to max.

Picu:

Dłuższa narta ma większą powierzchnię styku ze stokiem, dłuższą krawędź, którą lepiej trzyma, co jest nie bez znaczenia zwłaszcza na lodzie.

Nrta SC ze stokiem powinna mieć styczność tylko krawędzią, więc o jakiej powierzchni tu mowa?? A na lodzie trzyma nie długość krawędzi a jej ostrość.

Edytowane przez scatman_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 to max co powinieneś brac. Ja przy 192 cm i 100 kg jeżdżę na codzień na narcie 165, ale ostatnio wróciłem do 160 bo jakoś chciałem sobie troszkę bardziej pokręcić. Więc dla Ciebie 160 w klasie SC to max.

w 100% racja co pisze Michał...to przecież jest slalomka do kręcenia krótkich łuków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowalbym.

Zaraz Jahu wyskoczy ze 155, caly srodek ze 160 i nie jeden ze 165.

Jak kto kreci tak kto lubi i na odwrot.

I proponowalbym cos polecac a nie wyglaszc prawdy absolutne przy roznicy 5 centow.

A samemu lepiej sprawdzic na stoku co i jak, w szczegolnosci ze tez "nasze" slalomki nie maja identycznych promieni skretu przy tej samej dlugosci.

Ja akurat mam teraz 165 sl-ke przy 173 :eek: brzmi strasznie co ?? :rolleyes:

I powiedzmy ze pasi.

Wczesniej mialem 160, ale promienie skretu mialy takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. Szczerze mówiąc to na chłopski rozum cos mi z tym 165 nie pasowało, skoro 170cm to max długość, a za wysokiego to się nie uważam, co mieli by zrobic goście o wzroście >190. :)

To może 155?

A tak przy okazji, to co sądzicie o nartach PROGRESSOR 9+ FLOWFLEX w porównaniu z RC4 Worldcup SC. Jest sens się zastanawiać? Jak sprawuje się ten Dual Radius? Czy to tylko chwyt marketingowy, a jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

W zeszłym roku potestowałem Progresora. Niestety narta która mnie nie zachwyciła wogóle, choć znam ludzi którym przypasowała. Jednak jeśli o mnie chodzi to ja bym jej nie wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. Szczerze mówiąc to na chłopski rozum cos mi z tym 165 nie pasowało, skoro 170cm to max długość, a za wysokiego to się nie uważam, co mieli by zrobic goście o wzroście >190. :)

To może 155?

:D ja mam wzrostu 183 i a slalomke mam 155 ;) ale to ze względu że wolałem mieć jak najmniejszy promien skrętu i troszke przez moją baardzo małą wage ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja mam wzrostu 183 i a slalomke mam 155 ;) ale to ze względu że wolałem mieć jak najmniejszy promien skrętu i troszke przez moją baardzo małą wage ;)

Nie, no to juz lekkie przegięcie :)

No, ale jak to się mówi - your choice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobik nie taki do konca mój czojs tylko doradztwo takiego jednego mojego dobrego znajomego co to ty też go znasz i wybór przez 1,5 sezonu spełniał pokładane w nim nadzieje ;) a teraz czas na zmiany i marki i długosci ;)

Przegiecie, zeby tylko taka 155cm dlugosci dla wzrostu 183cm miec.

a zeby pojezdzic to mysle ze ok.

chetnie pojechal bym na slalomce 183cm dlugosci - moj choice.

Do długiego skrętu mam gigantke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobik nie taki do konca mój czojs tylko doradztwo takiego jednego mojego dobrego znajomego co to ty też go znasz i wybór przez 1,5 sezonu spełniał pokładane w nim nadzieje ;) a teraz czas na zmiany i marki i długosci ;)

Do długiego skrętu mam gigantke ;)

Czterdzieści parę lat śmigam na nartach (dla przyjemności).

Za cholerę jednak nie umiem zrozumieć o czym ;piszecie.

Ja jakiś chyba inny jestem.Co qrva w plecaku się wozi inne pary nart?

Przecież raz jadę długim skrętem raz krótkim,zależnie od nastroju i od warunków.

Co mi z tego ,że mam taką i taką nartę ?

Wsiadam w auto jest mróz jak fiks.Jadę choćby tylko 120km,wyjeżdżam 500m w górę a tam inwersja i jest około zera.

Chciałem jeździć na twardym a mam miękko jak w pieluszce niemowlaka.

I co mi z tego,że wziąłem sobie taką czy inną nartę? To jak totolotek jest przecież.

Ale to moje spostrzeżenia.

Widocznie już stary i tępy jestem.:confused::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterdzieści parę lat śmigam na nartach (dla przyjemności).

Za cholerę jednak nie umiem zrozumieć o czym ;piszecie.

Ja jakiś chyba inny jestem.Co qrva w plecaku się wozi inne pary nart?

Przecież raz jadę długim skrętem raz krótkim,zależnie od nastroju i od warunków.

Co mi z tego ,że mam taką i taką nartę ?

Wsiadam w auto jest mróz jak fiks.Jadę choćby tylko 120km,wyjeżdżam 500m w górę a tam inwersja i jest około zera.

Chciałem jeździć na twardym a mam miękko jak w pieluszce niemowlaka.

I co mi z tego,że wziąłem sobie taką czy inną nartę? To jak totolotek jest przecież.

Ale to moje spostrzeżenia.

Widocznie już stary i tępy jestem.:confused::eek:

Wiesz, to zależy gdzie jeździsz. Homar może preferować lodowce, a tam raczej takiego totolotka jak w bieszczadach nie ma. Młody jestem i dawno w Alpach nie byłem, więc może też tępy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mi z tego,że wziąłem sobie taką czy inną nartę? To jak totolotek jest przecież.

Ale to moje spostrzeżenia.

Widocznie już stary i tępy jestem.:confused::eek:

Owszem nie Figo ;) amatorsko trenuje sobie jazde na tykach i wsumie w trakcie sezonu z reguły te 3 tygodnie (18 dni) spędzam na tykach wtedy przydają sie 2 pary nart + zawody to naprawde jest przydatne a poza tym nie ma nic fajniejszego jak na pustej trasce przycisnąć sobie na gigantce uwierz zupełnie inne wrażenia niż jazda długim skretem na slalomce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
To jeszcze "ja" się wtrącę z pytaniem o długość RC4 SC.

Ważę 105 kg, wzrost 180 cm, umiejętności w skali 1-10 powiedzmy 6.

Co byście poradzili ?

Dzięki

Wc przy umiejętnościach 6 ? Sprzedawca był z castoramy ?:D Wiem że ważysz sporo ale dlaczego nie naprzykład Race Sc które od tego sezonu jest zbliżona budową do Worldcupa ? Ja bym Ci polecił Race ;)

A jesli już masz te wc to długość 165 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...