Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do Admina


Gość Robalek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ten wątek z uwagą i widzę że wywołany zostałem do tablicy. Z całą więc przyjemnością staję i oświadczam :

1. Wyjazd o którym pisał Scatman jest wyjazdem organizowanym spontanicznie przez grupę lubiacych się osób. Nie jest to wyjazd komercyjny. Do wyjazdów czasami dochodzą nowe osoby które jeśli im to pasuje zostają na dłużej a czasami jest to tylko ich jednorazowy wypad.

2. Ja osobiście zajmuje się w tym wypadku organizowaniem kwater. Tak się akurat składa że znam miejscowośc do której jedziemy dosyc dobrze. Oświadczam też, że nic nie mam z tego że siedzę prze komputerem i zajmuje się tą sprawą. Robię to to lubie jęździc na nartach i dobrze się bawic. Mało tego. Wykładam własne pieniądze na zaliczkę i też nic z tego nie mam. Może ktoś powiedzec że to tylko słowa. Proszę bardzo przeczytac caly wątek dotyczączy organizacji tego wyjazdu. Na początku cena kawtery wynosiła 22.50 a teraz po negocjacjach wyszło 20.00 . Nic z tej różnicy nie trafia do mojej kieszeni. Nie mam żadnych gratisów, karnetów czy kotletów. Nie potrzebuję tego !

3. Posty niektórych osób na temat "baranów" związanych z tym wyjazdem osobiście mnie dotkneły więc piszę to co piszę. Uważam że należy się mi od nich słowo "przepraszam". Dokonują bowiem oceny czegoś, o czym nie maja pojęcia. Nigdy nie strzygłem baranów i nie wiem nawet jak to sie robi.

4. Oświadczam też że nigdy w przeszlości nie zrobiłem nic na wyjazdach i nie mam tego zamiaru. Mam bardzo dobry zawód który uprawiam z wielkim zadowoleniem który daje mi tyle pieniedzy ile potrzebuję. A wszystko co robię w spawie nart, robię ... bo to moja pasja i to lubię.

5. Oczywiście że, tak jak ktoś pisze mogę sobie załatwic dowolny wyjazd i pojechac samemu. Fakt. Ale ja bardzo lubie pomagac innym, a nie lubię jeździc sam. Robię wiec czasami cos zupełnie społecznie nawet jeżeli częśc z czytających te słowa w to nie wierzy. I zapewniam wszystkich. Zrobienie dla kogoś czegoś bezinteresownie daje bardzo dużo zadowolenia.

6. Scatman uczestniczac w wyjazdach robi to też beziteresownie. Wiem to doskonale bo już nie raz jechałem z min w grupie. Co więcej jego wkład w te wyjazdy jest większy niż mój. I wiedzą o tym wszyscy którzy byli z nami w górach. To też pasjonat nart tyla że większy niż ja.

To chyba tyle.

Pozdrawiam wszystkich

Krzysztof

Krzysztof,

Witam Cię. Tu chodzi jednak o coś innego. Chodzi o to, że Scatman, Ty, czy ktokolwiek inny przed zamieszczeniem oferty powinien zapytać się mnie, jako właściciela strony, czy nie mam nic przeciwko!

Tak tutaj już jest i będzie! O to w tym chodzi!!!

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof,

Witam Cię. Tu chodzi jednak o coś innego. Chodzi o to, że Scatman, Ty, czy ktokolwiek inny przed zamieszczeniem oferty powinien zapytać się mnie, jako właściciela strony, czy nie mam nic przeciwko!

Tak tutaj już jest i będzie! O to w tym chodzi!!!

O ile dobrze rozumiem, to forum nie pozwala na umawianie się użytkowników na wyjazdy narciarskie. Rozumiem to i oczywiście będę szanowac takie podejście. Nie mam zamiaru umieszczac tu takich postów. Ja natomiast napisałem sprostowanie do kłamliwych opinii wygłaszanych przez niektórych na tym forum. Czytuję je od jakiegoś czasu i w chwili gdy sprawa dotknęła mnie osobiści, zabrałem głos.

To tyle

ps. Wydaje mi się, że informacj o tym iż zamieszczanie postów o wspólnych wyjazdach wymaga specjalnej zgody powinna byc jakoś, w sposób bardzo wyraźny umieszczona na stronie. Zapobiegnie to na przyszłośc nieporozumieniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, co znaczy, że dotyczył narciarstwa? Gość powinien się zapytać, czy mu wolny zamieścić ofertę wyjazdu - jaka by ona nie była! I od tego powinien zacząć! Proste! Nie zrobił tego, a na moje prośby o wyjaśnienie obsypał mnie epitetami. Więc, o co Ci chodzi?

Żeby była jasność: ja tu ustalam zasady zamieszania informacji i jeżeli ktoś uważa, że nie spełniam jego oczekiwań może zrezygnować z udzielania się na forum.

Koniec pisania o Scatmanie!

Chce wyjasnic, ze sa jeszcze tacy ludzie, ktorzy nie robia nic komercyjnie. i zamieszczajac informacje o wyjazdzie na narty tratuja to jako najnormalniesze skrzykniecie sie na wyjazd. To jest dziwne ale prawdziwe, ze w obecnych czasch mozna sie skrzyknac w Gdansku na wyjazd w Alpy.

To byly a po poscie Krzysztofa to sa dalej spontaniczne wyjazdy.

Twoi doradcy zamiast napisac na priva, ze zalatuje to komercja i zeby sie do administratora z wyjasnienim zglosic, wypuscili pare intryg, insynuacji, narzutow, domnieman, wymanipulowali pare textow i innego forum i afera na calego, a wcale tak nie musialo byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Przez 11 lat przez forum przewinęło się wiele osób "błyszczących" przez chwilę. Forum jakość przetrwało. Bardzo dobrze skomentował to Heli w jednym z niedawnych postów

Heli to już 11 lat :)

:D

To jednak czasami czytasz Jacku co napisałem :D

Na forum zawsze było trudno określić co jest komercją a co pomocą dla współforariuszy.

Od wielu lat czasami wpadam i pytam, czy można "coś tam napisać ", Ty nie odpowiadasz, ja nie piszę i tak sobie egzystujemy :D ... już się przyzwyczaiłem, a pytam po raz kolejny, by się zorientować, czy coś się nie zmieniło ;)

Zaskoczyłeś mnie gotowością otwarcia forum zamkniętego.

Uważam, że to mógłby być dobry pomysł, choć wymagający sporo pracy i mało komercyjny.

Zastanawiam się jednak, czy nie wniósł by ryzyka zmniejszenia ruchu na forum otwarte, gdyby forum zamknięte miało by oznaczać brak dostępu nie tylko do pisania, ale i do czytania... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Krzysztofie, to Ja nieopatrznie wzmiankowałem Twoją osobę jako organizatora wyjazdu na Katschi.

Nie podałem tego wprost ale nie było żadnej wszak trudności by ustalić że chodziło o Ciebie.

Wynika z tego że choć mowa srebrem to w istocie milczenie jest złotem.

Tegoż także życzę adwersarzom wszelakich wspólnych wyjazdów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Jak mnie Ktoś prosi to nie odmawiam prośbie.

Cytuję:

Witajcie,

Od pewnego czasu śledzę forum skionline, żeby zobaczyć jak tu jest. Jestem od dłuższego czasu, ponad dwa lata na skiforum, a o Waszym dowiedziałem się stosunkowo niedawno, postanowiłem więc, że sprawdzę najpierw, a jak mi się spodoba, zawitam również do Was.

Z przykrością muszę stwierdzić, że nie zawitam! Może to dla Was mało istotne, że taki pikuś jak ja, rezygnuje, ale radzę pomyśleć ilu takich pikusiów, już zanim się zalogowali, zrezygnowało. Może to nietaktowne, ale radzę Adminom zrobić porządek na tym forum, bo to nie przyciągnie nowych użytkowników, a przecież właścicielom właśnie na zależy, aby forum się rozwijało.

Co do oskarżeń w tym i innych tematach. DOWODY PANOWIE I PANIE DOWODY, nade wszystko!!! Rzucić oskarżenie, na podstawie domysłów, jest bardzo łatwo, tylko trzeba to jeszcze udowodnić! Jeśli stać kogoś na oskarżenia, to niech go także będzie stać na udowodnienie, a jeśli są na to dowody, to ja również chciałbym się o tym dowiedzieć. Przypominam również, że powiadomienie organów ścigania jest obowiązkiem każdego obywatela, a zaniechanie jest również karane. Tak samo, na pomówienie są paragrafy i pomawiający powinien się z tym liczyć!

Na koniec życzę Wszystkim dłuuuugiej i śnieżnej zimy.

Pozdrawiam i żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie jestem tu nowy. Pisuję rzadko, bo człowiek z natury jest leniwy.

Jednak to co się teraz tu dzieje przechodzi ludzkie pojęcie.

Jest admin, są zasady i koniec - komu się nie podoba - to ( przepraszam ) jazda mi won.

Jacek jest grzeczny i nie wypada adminowi pewnych określeń używać ale ktoś musi go wyręczyć i nazwać rzeczy po imieniu.

Nikt tu nigdy nie bronił dogadać się na jakiś wyjazd, ale trzeba mieć odrobię wychowania i wyczucia jak to zrobić i najważniejsze - MIEĆ NA TO ZGODĘ WŁAŚCICIELA.

Nie znam Jacka, nigdy go nie widziałem, mieszkam na drugim końcu Polski, ale szkoda mi, że musi tracić czas na takie pierdoły. Więc kto chce przeszkadzać, a nie pomagać niech sam się wykreśli i nie psuje krwi spokojnym wirtualnym narciarzom

Pozdrawiam forumowiczów

anba

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki JC i Boncza za info i wyjasnienia sytuacji.

Mlody jestem narciarsko, a moze i naiwny wiec nawet nie przyszly mi do glowy jakies historie z "owcami i postrzyzynami".

W kazdym razie konkluzje (subiektywne) nasuwaja mi sie nastepujace:

* Admin zachowal forme i tresc jak rowniez wlasciwy "styl" az nadto. Adresat sie do tego nie dostosowal i dostal "pstryczka" i to zrozumiale. Pewnie ze moje "uwazanie" jest malo istotne ale jednak milo i dobrze jest wiedziec jako "piszacemu" ze odbylo sie to tak, a nie inaczej.

* Scat zostal posadzony i osadzony nieslusznie i publicznie i zaocznie (to chyba wynika jednoznacznie z postu), ale nie przez Admina ale przez Wspolpiszacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Mleko sie rozlało i nie ma specjalnie juz co dywagować. Nie do konca wiem o co w tym sporze chodziło(akurat byłem na nartach i watek mi pzepadł). Specjalnie rozpaczał nie będe:p. Zrozumiałem jednak,że jako grupa znacie się i jezdzicie na narty od lat i takie ustalenia gdzie,za ile i kiedy mozna załatwic inna drogą. Doceniam to,że nagle zapałaliscie miłościa do użytkowników tego forum i postanowiliście wpuścic troche ''świeżej krwi'' w swoje szeregi. Idea szczytna,gorzej z wykonaniem. Ja z reguły jezdze na narty ze swoim towarzystwem,które na forum nie udziela sie w ogóle.Miałem jednak okazje równiez wspólnie ponartować z niektórymi z forumowiczów co było miłym i sympatycznym doświadczeniem-pozdrawiam wszysttkich z którymi miałem tą przyjemność. I wiem,że można to załatwic w sposób mniej kontrowersyjny. Byc może tak jak piszecie ''naganianie'' nie było celem tej informacji,jednak nie da sie ukryc,że smród pozostał niemiłosierny. Tak jak pisałem nie czytałem tego watku ale zgaduje,że został ''zdominowany'' przez Waszą grupe. Pewnie,że to nic złego.Przeciez forum jest od dyskusji.Ale gdyby każdy umawiał sie na narty ze swoimi znajomymi tutaj to byłoby to co najmniej dziwne.

Zycze Wam naprawde udanego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytam i myślę że może już koniec być może pastwienia się nad jednak było nie było naszym kolegą Scatmanem. Jeśli naprawdę nie bierze nic za powiadamianie, na NASZYM forum i Skiforum, wszystkich o wyjazdach i jeśli te wyjazdy nie są żadną komercją( tak powiem to, chwała mu za to) to może że oczywiście teraz zmieni nieco styl i formę powiadamiania i nie będzie z tego niepotrzebnych spięć . Wiem powiecie że staję w Jego obronie ,ale nie mam zamiaru nikogo bronić , po prostu myślę że dość tego. Sam zapytałem w temacie " Co się dzieje z kolegą Scatmanem" dlatego że NIE WIEDZIAŁEM tak naprawdę co się dzieje. A cha dzięki Tobie Jacku że umożliwiłeś by pewne słowa nie były wykropkowane ( i na pewno zyskamy nowych przyjaciół na tym).

Pozdrawiam Wszystkich pozytywnie zakręconych

Edytowane przez Raceman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszb

Pytanie do Admina

Jakie kroki zamierza podjąć administracja tego forom w wypadku łamania prawa Republiki Polskiej przez jego użytkowników.

Właściwie już nie chciałem dalej jątrzyć w tym temacie i skupić się na tematach związanych z nartami, górami i śniegiem ale niestety nie mogę pozostać obojętny jeśli publicznie rozpowszechniane są kłamstwa na temat mojej osoby i nazywa się mnie adwersarzem

Cyt. Post z dnia 14.11.2008 godz. 20:58 autor Robalek

Rafale, nie podałeś za Kim ten cytat.

Nie chce sprawdzać ale napisał to skiman6 albo jabol jedni z głównych adwersarzy tamtego forum którzy wręcz oskarżali właścicieli o bezpośredni udział w procederze.

Na zaprzyjaźnionym skiforum.pl piszę po nickiem „jabol” i oświadczam że w żadnym z moich wpisów na skiforum.pl nie dopuściłem się zarzucania czegokolwiek administracji i moderatorom skiforum.pl, a to co pisze w powyższym cytacie Robalek jest oszczerstwem.

Jeśli ktoś ma ochotę to tutaj moje 490 postów

http://www.skiforum.pl/search.php?searchid=1834496&photoplog_searchinfo=1

wielu użytkownikom pomogłem w wyborze ośrodka, radziłem w sprawach sprzętowych a także usiłowałem w humorystyczny sposób rozładować napiętą sytuację.

W ciągu niespełna 2 lat otrzymałem 179 dzięksów i zajmuję 18 miejsce na liście reputacji co oznacza że NIE JESTEM ADWERSARZEM tamtego forum.

Moim największym wykroczeniem była oficjalna deklaracja nieodwiedzenia w tym sezonie polskich i austriackich ośrodków Karyntii i Hochkar, namawiałem natomiast do wyjazdów w szwajcarskie, włoskie i francuskie Alpy. W Austrii natomiast doradzałem nowym userom Obertauern, Saalbach-Hinterglemm, Sölden, Obergurgl, Zillertal czyli te ośrodki, których nie obejmują skipasy sezonowe Karyntii/wsch. Tyrolu i Hochkar.

Jak wynika z zacytowanego fragmentu, celem kolegi Robalek jest bezpodstawne zdyskredytowanie użytkownika „jabol” w oczach innych użytkowników tego form i zgodne z polskim prawem jest oszczerstwem czyli przestępstwem polegającym na podnoszeniu lub rozgłaszaniu nieprawdziwych zarzutów o postępowaniu lub właściwości innej osoby, grupy osób lub instytucji w celu poniżenia ich w opinii publicznej lub narażenia na utratę zaufania potrzebnego na danym stanowisku, w danym zawodzie lub rodzaju działalności.

Cytuję:

Art 212, §§1-5 kodeksu karnego

Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego."

koniec cytatu

Sugestie Pana Robalek to oszczerstwo.

Proszę zatem administrację tego forum oficjalnie o interwencję celem doprowadzenia osobnika posługującego się nick'iem Robalek do porządku i przedstawienie pełnych dowodów w sprawach o których pisze.

Pozdrawiam Janusz alias januszb alias jabol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek
Nie chce sprawdzać ale napisał to skiman6 albo jabol

Jak napisałem wyżej, nie sprawdzałem autora wpisu i w związku z tym, JanuszaB czy też jabola, przepraszam za nieuzasadnioną z mojej strony sugestię.

...

W związku z wyczerpaniem tematu oraz tworzeniem się czegoś co zwane jest "faktami medialnymi" (tu, krzyżowanie się informacji z obu forów) a nie mającymi nic wspólnego z prawdą, proszę o zamknięcie wątku.

pozdrawiam wszystkich dyskutantów

Robert Krygier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...