Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer RC4 WC SC flowflex 08/09 - kąt krawędzi


ski-addicted

Rekomendowane odpowiedzi

Bobic przemilczal inni dryfuja :D;)

No to ja sie odnise do tematu.

Fabryczne ustawienie krawedzi w takich nartach jak head iSL, head supershape speed, atomic race 8 jest / bylo 89.

I podejrzewam ze w innych modelach powinno byc "podobnie" - nastepnie uzytkownik robi z nartami to co chce lub co moze.

Dodatkowo slyszalem ze w nartach carvingovych producenci nie ustawiaja konta fabrycznego na 90 tylko ....... na 89 ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemilczal, tylko nie pamieta, wiec sie nie wypowiada :D

Moge Ci powiedziec ile jest w Dynastarze lub Rossignolu ;)

w Rossignolu to jest +-1 stopien, przynajmniej w serwisowym, chodzi mi ze z takim bledem wychodza z fabryki :D a wiec fabryczne ustawienie moim zdaniem ma male znaczenie, krawedz trzeba ustawic samemuy albo w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Rossignolu to jest +-1 stopien, przynajmniej w serwisowym, chodzi mi ze z takim bledem wychodza z fabryki :D a wiec fabryczne ustawienie moim zdaniem ma male znaczenie, krawedz trzeba ustawic samemuy albo w serwisie

czyli Jarku jak jedna para inna druga inna - + ?? cz jedna narta np 89 a druga 90:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie se jaj, byle Kopernik 500 lat temu wyciałby odpowiedni szablon przy pomocy scyzoryka i kawałka patyka,

a dziś komputery, drukarki, plotery, precyzyjne linijki, nożyki i inne narzędzia i macie problem?

Nie mówie już u użyciu ostrzałki która z wyżej wymienionych jest najmniej dokładna a też nie pozostawi wątpliwości co do kąta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie se jaj, byle Kopernik 500 lat temu wyciałby odpowiedni szablon przy pomocy scyzoryka i kawałka patyka,

a dziś komputery, drukarki, plotery, precyzyjne linijki, nożyki i inne narzędzia i macie problem?

Nie mówie już u użyciu ostrzałki która z wyżej wymienionych jest najmniej dokładna a też nie pozostawi wątpliwości co do kąta.

Mam nówki nieśmigane Race SC i jest 87 i 0,5,

nie wiam jak w WC SC ale chyba tak samo, czemu miało by być łagodniej.

Ale ja się pytam skąd to wiesz że te Twoje nówki mają właśnie tyle czyli 87 i 0,5, bo producent takich danych nie podaje na narcie, więc skąd wiesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się pytam skąd to wiesz że te Twoje nówki mają właśnie tyle czyli 87 i 0,5, bo producent takich danych nie podaje na narcie, więc skąd wiesz??

Zrobiłem szablony i przyłożyłem do krawędzi, pod światło bez problemu widać który najlepiej pasuje. Trochę trudniej zmierzyć podniesienie krawędzi, ale też się da.

Zresztą podobny szablon z blachy widziałem w ofercie Kunzmana więc metoda chyba skuteczna. Ja co prawda nie z blachy tylko z czarnej kliszy po rentgenie to wyciąłem, ale działa, szczególnie do kąta bocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, ze w Race SC sa takie kąty.

To jest radykalny kąt do slalomki wyczynowej, a nie do narty lekkiej i przyjemnej?

Badnij no tam dokładnie, czy nie ma szablonu zwichrowanego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...