Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Doceńmy to co mamy (lub czego jeszcze nie mamy).


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednej z grup dyskusyjnych traktuących o sportach zimowych znalazłem zacytowaną przez grupowicza wypowiedź Słowaka:

"PETER, 24.12.2008 15:11

bol som dnes v Sczyrku v PL je to asi 60 km od Cadce podmienky okolo 50 cm snehu, a cena za 10 jazd v prepocte pri dnesnom kurze je 315 skk !!!

Pricom si mozes vybrat medzi 5 vlekmi kazdy dlhy ponad 1km, fakt ze nemaju

sedacky ale normalne kotvy, ale v banke tiez nepozeras na budovu ale na uroky pekne sviatky prajem a zelam trochu viac rozumu

a stastia pri podnikani Velkej \Malej\ Raci v buducom roku 2009 "

Bardzo mi się podoba ta wypowiedź. Nareszcie ktoś docenił nasze góry i

widoki.

Kilka lat temu pewien Amerykanin będący z wizytą u kolegi w Polsce po

pobycie w Szczyrku na nartach był zachwycony tym, że nasze góry są jeszcze

tak naturalne i niezurbanizowane. Dla niego taki stan rzeczy

(infrastruktury) był wielką zaletą.

Chyba jednak nie doceniamy tego co mamy (lub nie mamy) i dopiero patrzący z

zewnątrz nam to uświadamiają.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na krajobrazy w Austrii czy Szwajcarii nie uważam żeby tamtejsze alpy były na tyle zurbanizowane aby psuć przepiękne widoki. Mają tysiące tras i wyciągów i w żaden sposób nie wpływa to negatywnie na obraz tamtejszych terenów.

Gorzej wygląda jak w Polsce jest jeden wyciąg do którego ludzie tłoczą się żeby wjechać na górę i cieszyć się z 2 minutowego zjazdu między kamieniami. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie doceniamy tego co mamy (lub nie mamy) i dopiero patrzący z

zewnątrz nam to uświadamiają.

Co dla jednych jest egzotyką, przygodą, oraz ucieczką od komfortowej rzeczywistości, dla innych jest codziennym utrapieniem.

Pustynia, dżungla, i australijski busz też jest fajny, jeśli nie masz go na co dzień.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że założyłem ten wątek trochę prowokacyjnie mając nadzieję na jakąś szerszą dyskusję.

Niestety sam jestem w pewnym sensie ofiarą stanu technicznego i sposobu przygotowania stoków (a konkretnie jednego) w naszych pięknych Beskidach.

Jeżeli z tego wyjdę to niestety nasi krajowi narciarscy "biznesmeni" wiele na mnie już nie zarobią w nastepnych sezonach. Będę wydawał kasę np. w pobliskiej Słowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, na Słowacji może było tanio ale w zeszłym roku i wcześniej, oni podnieśli już ceny chyba w październiku żeby od 1.01.09. ludzie zawału nie dostali.teraz jest tam jak w Austrii

niech przyjeżdżają będą jeszcze większe kolejki

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...