Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val Gardena 17-24.01.09


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

Za 4 godzinki wyjazd do St.Cristiny w Val Gardenie.

Plan jednak na jutro do Obereggen czyli Ski Center Latemar.

Niedziela to prawdopodobnie 5Tori i przeł.Falzarego.Poniedziałek to Seceda.

A wtorek to....itd itd .Na zakonczenie w sobote planowany Kronplatz.

Plan rozpisany, ale zeby pogoda go niezepsula.Ma konkretnie popadac od wtorku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny plan, dorzuciłbym jeszcze kilka miejsc w okolicy ale wtedy potrzeba ze 2 tygodnie:D . Jest kilka pięknych tras i wiele, wiele fantastycznych widoków i spektakularnych miejsc (piękne okoliczności przrody). Też sie tam wybieram za 3 tygodnie ale na nieco dłużej. Pytanie tylko , czy wszystko chcecie robić mieszkając w Christinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wrócilismy.

Pracowity i owocny tydzień w dolomitach.

Nocowalismy w St.Cristina w Val Gardena.

1 dzień Obereggen – słonecznie

2 dzień Cortina - do południa słonecznie, później zachmurzenie i lekki opad śniegu

3 dzień Gardena – słonecznie, po południu zachmurzenie

4 dzień Gardena – opad śniegu ,duży opad

5 dzień Gardena – opad śniegu do południa , przejaśnienia

6 dzień Alta Badia – pogodnie , słonecznie, miejscami mgła

7 dzień Fassa , Belvedere Buffaure Ciampac – słonecznie, popołudniu zachmurzenie

8 dzień Kronplatz - słonecznie

Edytowane przez marczello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 dzień Obereggen – słonecznie

2 dzień Cortina - do południa słonecznie, później zachmurzenie i lekki opad śniegu

3 dzień Gardena – słonecznie, po południu zachmurzenie

4 dzień Gardena – opad śniegu ,duży opad

5 dzień Gardena – opad śniegu do południa , przejaśnienia

6 dzień Alta Badia – pogodnie , słonecznie, miejscami mgła

7 dzień Fassa , Belvedere Buffaure Ciampac – słonecznie, popołudniu zachmurzenie

8 dzień Kronplatz - słonecznie

Wyjazd o 22 z Bielawy.

Na miejscu w Obereggen byliśmy o 8.00.Kupilismy 8 dniowy karnet na całe Dolomity.

Na miejscu w Skipass Office zrobili nam zdjęcia do karnetu.

Byliśmy pierwszy raz w tym miejscu i bardzo nam się podobało .Trasy oczywiście idealne, ludzi jak to w sobote w dolomitach niewiele. Trasy głownie czerwone i niebieskie, dla każdego. Wyciągi to przede wszystkim krzesełkowe. Polecam ten ośrodek na jeden dzień. Można spokojnie wszystko zjechać.

W niedziele w 2 dzień zdecydowaliśmy się jechać wg wcześniej zaplanowanego programu  do Cortiny na przeł.Falzarego. Z ST.Cristiny pojechaliśmy tam autem. Droga przez Przeł. Gardena bardzo dobra. Przejazd zajął nam lekko ponad godzine.

Na miejscu 8.30 wjechalismy wagonem na Lagazuoi. Z góry z powrotem czerwoną na przeł. Jeszcze raz górę i w drugą stronę czerwoną ukrytą doliną w strone ALta badia do Armentaroli. Piękna widokowa trasa. Polecam. Koniecznie trzeba zjechać tą trasą. Z Armentaroli płatnym 5 eur busem z powrotem na przeł. Reszta dnia to jazda na 5 Tori. Z powrotem droga do ST.Cristiny zajęła już więcej czasu z powodu lekkich opadów śniegu.

Poniedziałek dzień 3 , to jazda w Gardenie. Z samego rana wjazd na Ciempinoi i zjazd Sasslongiem. Trasa nr 1 dla mnie. Następnie przejazd na Secede. Bardzo mnie się tam podoba. Gorąco polecam. Po zjechaniu wszystkiego ,pojechaliśmy na drugą stronę pod Sassolungo. Objechaliśmy wszystko ,aż do przeł. Sella. Bardzo udany dzień.

Wieczorem w poniedziałek zaczęło padać śniegiem. Nie muszę pisać co się działo we wtorek na trasach. Przez noc napadało naprawdę bardzo dużo śniegu. Na trasach była tragedia. Odpuściliśmy sobie. Dzień bez historii. Podobnie było w środę , ponieważ śnieg nie przestawał padać. Padało ,aż do południa w środę. Kilka razy Sassalongiem i daliśmy sobie spokój.

Dzień 6 czwartek to wyjazd do Alta Badia przez Dantercepiec. Alta Badia to region z trasami głównie niebieskimi. Warte polecenia trasy to oczywiście pucharowa Gran Risa z Piz LAVilla oraz czerwona z Piz Sorega. Polecam także zjazd niebieską z szczytu Pralongia oraz trasę z Piz Boe do Corvary.. Objeździliśmy wszystko do przeł. Campolongo. Kolejny udany dzień.

Dzień 7 to wyjazd jak co dzień 8.30 w stronę Belvedere w Fassa. Pogoda słoneczna , trasy idealne. Z Belvedere zjazd wagonikiem do Canazei. Busem do Alby i wjazd na Ciampac. Przejazd przez Buffaure do Pozzy. Byłem tam pierwszy raz i bardzo polecam. Świetna trasa z Buffaure do Pozwu oraz rewelacyjna trasa czarna z Ciampaca do Alby. Z powrotem busem do Canazei ,wjazd na Belvedere i do Gardeny. Polecam.

Dzień 8 ostatni to wyjazd do domu z między lądowaniem na Kronplatz. REWELACJA. Byliśmy tam pierwszy raz i na pewno nie ostatni. Góra zasiana gondolami i kanapami. Po nocnych opadach śniegu wszystko wyratrakowane. Bajka. Jeździliśmy powyżej chmur. Piękne słońce. Trasy głownie czerwone. Czarne trasy z szczytu do Brudnico , super.

Generalnie wyjazd bardzo udany. Naprawdę najeździłem się .Pogoda mimo dwóch dni kiedy padał śnieg dopisała. Ludzi na stokach wg mnie nie wiele , do wyciągów kolejek brak.

Zdjęcia niedługo będą.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu na wariata :).

Tak , jechaliśmy całą noc i od razu na stok na narty.Zawsze tak robie.

Sobota w dniu przyjazdu i sobota w dniu wyjazdu to dodatkowe dwa dni :).

A wtedy jest najlużniej na stokach.

I to mi się podoba inna opcja to marnowanie czasu i pieniędzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę mobilności a ściślej możliwości takiej mobilności. W Dolomitach spędziłem już w sumie kilka tygodni i większość miejsc opisywanych znam w tym kilka nawet bardzo dobrze (to skutek braku mobilności:D). Zgadzam sie z twoimi spostrzeżeniami. Latemar mi np bardzo reklamowano jako najlepsze miejsce w Fassie a mi sie on szybko znudził, dużo tras ale wszystkie krótkie wiec prędko mi sie objeździły. Tam też trafiłem taki opad całonocno-całodzienny mokrego śniegu, ale ja katowałem sie dzionek cały na slalomce (męka to była i kilka fajnych gleb w miękkim:D). Kronplatz jako miejsce do jazdy na tyle mi się spodobał, że będzie to w tym roku pierwsza powtórka miejscówki w mojej alpejskiej przygodzie. Można go fajnie połączyć z Sexten w Alta Pusteri, z Isarco (3 różne góry) i z Cortiną co w tym roku w dużej mierze planuję (ale u mnie Cortina odpada).

Czekam z niecierliwoscia na Twoje zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszego fotografa na tym forum niż kolega Marczello. Przepiękne fotki.

Podziwiam wyczucie, mi na żadnym zdjęciu nie udaje się uchwycić spadku stoku a u Ciebie fiuuuuu.

Ps: a czym robisz te fotki?

Aparat fot to zwykły kieszonkowy kompakcik Konica Minolta Dimage E50 5 mpix.Na dodatek zepsuł się podczas wyjazdu.Trzeba ręcznie wyciągać obiektyw.Sam się nie wysuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Górna częsc Kronplatzu pięknie nadaje sie do jazdy na krawędzi, zwłaszcza w kierunku południowym i wschodnim - tu piękna carvingostrada do Olang. Na ónoc zaś znacznie stromiej. Za tydzień już będę po pierwszym dniu jazdy na tych łączkach:)

życzę miłego szusowania:)...i po powrocie napisz kilka słów o tym miejscu....bo coraz bardziej sie nakręcam w te rejony na marzec:D...jak nic się nie wydarzy:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze na pewno, w zasadzie mogłbym już teraz bo w zeszłym roku tam śmigałem cały tydzień i byłem bardzo zadowolony więc w tym roku zarządziłem powtórkę. Obawiam sie tylko, ze w lutym będzie sporo ludzi - rok temu byłem w połowie stycznia i było w miarę luźno choć nie powiem,że pusto. A ośrodek fajny i dużo bardzo długich tras o zróżnicowanej trudności, są dwie czarne po prawie 6 km, kilka czerwonych 2-4 km i bardzo dużo niebieskich również długich. Trasy czerwone i niebieskie są niesamowicie szerokie co widać na zdjęciach. Ze wzdlędu na długośc tras ich liczba jak na 105 km jazdy nie jest jakaś zdumiewająca wiec jak ktoś tam pojedzie na tydzień to musi się liczyć z częstą jazdą po tych samych traskach i ciągły powrot na szczyt bo wszystkie wyciągi wyjeżdrzają na to samo miejsce czyli na szczyt góry. Jak ktoś jest bardziej mobilny to mozna wyskoczyć do innych pobliskich ośrodków- do Alta Badii nawet skibus chodzi spod jednej traski, która sie w tej dolinie kończy - 20 minut do Corvary, można podskoczyć też do Alta Pusteri, do Isarco i nieco dalej do Cortiny (1 godz autem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

dzięki za opis już teraz:)...bardzo ciekawie to wygląda....mi właśnie zależy na długich i szerokich trasach...jestem trochę leniwy żeby śmigać między ludżmi:D....te czerwone szerokie to też super sprawa,bo można przycisnąć bez większej obawy że wąskie gardło zaraz....no niestety tam gdzie jest ciekawie zawsze znajda się większe ilości ludzi:o...jakoś na początku lutego ferie maja Niemcy,chyba że się mylę...i obyś nie miał tłumów na trasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają ferie tak jak my, różne landy w rożnych terminach wiec tak czy inaczej są, teraz pewnie bedzie ich wiecej. To jest dosyć popularny ośrodek wiec będzie troche ludzi. Plusem dodatkowym jest to, ze jest to ośrodek nowy i ma bardzo nowoczesną infrastrukturę, wygodne i szybkie gondole, które przeważają oraz kilka krzeseł wyżej na krótszych trasach. Gondole są tak pobudowane,że praktycznie prawie na nartach sie do wagonow dojeżdrza, kilka kroków i wsiadamy. Jak to porównam np do Val Gardena gdzie byłem też w zeszłym roku to tam było dużo gorzej, w Christinie czy w Selvie łażenie z nartami do budynków, gdzieś dookoła, tłoczenie sie w wąskich przejściach, jakieś schody, po Kronplatzu to mnie to denerwowało. W Selvie stanie w kolejce a potem jak w miejskim na Champinoi. A wyjazd z Brunico wagonem na szczyt trwa 16 minut, zjazd 6 km dosyć ostry więc miejsce siedzące w gondoli sie docenia bo można odpocząć przed powtórką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

i to jest czego szukam...na deseczkach do gondolki....full wypas:)...tylko ja planuje marzec:confused:....ciekawe jakie mogą być warunki...w tym roku u makaronów chyba spadło więcej śniegu niż w Austrii,więc może się utrzyma:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...