Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rusin-Ski ruszył


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega, który ma tam szkołę narciarską poinformował mnie, że ruszyła ta nowa stacja w Bukowinie Tatrzańskiej. Na razie ruszył wyciąg orczykowy, a w sobotę ma ruszyć kolej krzesełkowa. Nowy punkt narciarski na Podhalu; ponoć widoki z knajpki góralskiej na szczycie porywające. Kto był na Głodówce, ten wie o czym mowa:)

Strona internetowa jeszcze chyba nie działa - zapewne na początku będą jakieś niedociągnięcia, ale cieszy nowa inicjatywa.

W pierwszym etapie inwestycji budowany jest 700 metrowy 4-osobowy wyciąg krzesełkowy, 200 metrowy wyciąg szkoleniowy, karczma na ok.350 osób oraz parking na 250 samochodów.

Kolejne etapy inwestycji przewidują budowę jeszcze czterech wyciągów krzesełkowych, wyciągów szkoleniowych, następnej karczmy, parkingów itp.

Założeniem w najbliższych latach jest połączenie stacji RUSINSKI ze stacją Kotelnica Białczańska.

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, który ma tam szkołę narciarską poinformował mnie, że ruszyła ta nowa stacja w Bukowinie Tatrzańskiej. Na razie ruszył wyciąg orczykowy, a w sobotę ma ruszyć kolej krzesełkowa. Nowy punkt narciarski na Podhalu; ponoć widoki z knajpki góralskiej na szczycie porywające. Kto był na Głodówce, ten wie o czym mowa:)

Strona internetowa tutaj , ale jeszcze chyba nie działa - zapewne na początku będą jakieś niedociągnięcia, ale cieszy nowa inicjatywa.

W pierwszym etapie inwestycji budowany jest 700 metrowy 4-osobowy wyciąg krzesełkowy, 200 metrowy wyciąg szkoleniowy, karczma na ok.350 osób oraz parking na 250 samochodów.

Kolejne etapy inwestycji przewidują budowę jeszcze czterech wyciągów krzesełkowych, wyciągów szkoleniowych, następnej karczmy, parkingów itp.

Założeniem w najbliższych latach jest połączenie stacji RUSINSKI ze stacją Kotelnica Białczańska.

Hmm, rozmawiałem o tym z Bartkiem w niedzielę i aż tak optymistycznie to nie wyglądało ( otwarcie ) - jakieś problemy z wodą.

Ale pomysł połączenia z Kotelnicą - brawo - ale ok za 2 lata.

pozdr,

ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na Rusińskim 17-19 stycznia. W tym roku raczej będzie ciężko pojeździć. Ruszył tylko orczyk ale trasa pod orczykiem przypomina tor przeszkód - góry i doły z wystającymi kawałkami zmrożonej ziemi.

Wyciąg jeszcze nie działał, nawet nie mieli pozaczepianych kanap na linę.

Sam stok bardzo szeroki i łagodny, ale spod śniegu wystaje zmrożona ziemia i kamienie i szkoda sprzętu.

Armatki naśnieżające jeszcze nie działały więc śniegu było tyle, ile spadło z nieba czyli za mało.

A karczma mocno niegotowa i całkiem zamknięta. Nawet herbaty nie było gdzie się napić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Byłam na RUSIN-SKI wczoraj i wygląda to całkiem dobrze. Szkoda tylko, że o godz.9 rano stok był niewyratrakowany a knajpa zamknięta z powodu jakiejś awarii z gazem. Z tego co słyszałam dzień wczesniej padło im krzesło (problemy) z zasilaniem i zaczęto zwracać karnety. Mimo to uważam, że należy im dać szansę ponieważ lokalizacja jest piękna, dość wysoko (ponad 900m) i jeśli dopełnią inwestycję w 100% to będzie naprawdę fajna stacja.

Mam nadzieję też, że w końcu się dogadają co do inwestycji na Litwince....Krzesło zakupione a wciąż echo....

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki bywają trudne - no, ale fajnie, że mimo mankamentów dajesz tej stacji widoki na przyszłość.Ciekawa informacja o Litwince - nie wiedziałem o tym. Tam jest duży potencjał. Oby im się udało.Na zdjęciu RusinSki - wygląda nieźle.

phpThumb_cache__src3a5cb118ad561f90caf14813087582a3_par52b4fbd9e2256843fcdbe9d1f35f2875_dat12352.jpg

phpThumb_cache__src3a5cb118ad561f90caf14813087582a3_par52b4fbd9e2256843fcdbe9d1f35f2875_dat12352.jpg.f4db5a54aa2c27356578a79a5b6f2fac.jpg

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem pojeździć na Rusińskim Wierchu.

Cieszę się, bo mamy następną fajną stację na Podhalu.

Dojazd z ronda w Bukowinie kierunek na Gliczarów i kilka kilometrów mijając po drodze bukowiańskie wyciągi wije się malownicza droga, gdzie mało oznak cywilizacji, poza kilkoma fajnymi góralskimi pensjonatami m.in. Bacówka u Malorza. Widoki stamtąd są piękne, choć dzisiaj zasłaniała Tatry mgła, ale pamiętam z letnich przejażdżek tą trasą, że jest fajnie.

Parkingi przestronne i bezpłatne; karczma w stylu góralskim bardzo dobrze wyposażona z widokowymi miejscami do siedzenia; toalety czyste i bezpłatne.

W tym samym budynku bardzo dobrze wyposażona wypożyczalnia z nowymi Salomon X Wing, urządzeniem elektronicznym do skalowania stopy, doboru kijków itp. Obok sklep i szkoła narciarska (o której wspominałem w pierwszym poście tego wątku).

Ceny: od 9 do 14 - 50 zł, wjazd koleją 4 zł.

Sama kolej 4 osobowa, dość szybka z podgrzewanymi siedzeniami - kolejek do niej brak. Ludzi w ogóle mniej niż w innych stacjach w okolicy.

Warunki śniegowe bardzo dobre, stok wyratrakowany.

Stok bardzo szeroki, także nawet jego nie za długa w linii prostej trasa, daje się skutecznie wydłużyć jadąc od boku do boku.

Stok bardzo przyjemny dla ogółu narciarzy, a dla tych bardziej zaawansowanych doskonały, aby pojeździć na krawędziach i potrenować.

Dla mnie przyjemna odmiana po kilku dniach na Harendzie.

W trzech miejscach pojawiło się kilka kamyków, więc obsługa zagrodziła te miejsca, aby narciarze nie poniszczyli sprzętu - tego jeszcze gdzie indziej nie widziałem. Te miejsca w żaden sposób nie ograniczały swobody jazdy.

Plany na nadchodzący sezon, to przynajmniej jedno dodatkowe krzesło lub dwa. Trasy następne mają być równie szerokie, bo przestrzeń do następnych inwestycji jest tam duża.

To tyle pierwszych wrażeń - wart polecenia ośrodek, pod warunkiem, że ludzi nie za dużo przyjedzie.

Strona internetowa http://www.rusin-ski.pl/ jeszcze zamrożona, ale kamery już są na miejscu, więc niedługo pewnie będzie można podejrzeć warunki.

Z narciarskim pozdrowieniem!:)

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak tam się naszym forumowiczom jeździ w Rusin Ski. Bo jak patrzę na kamery w Białce, MC, Witowie, to takiej ilości luda tam jeszcze nie widziałem. Jakby wszyscy zjechali na ten weekend żegnać sezon narciarski. Bo od poniedziałku już będziemy mieć "po sezonie", czyli ceny trochę niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak tam się naszym forumowiczom jeździ w Rusin Ski. Bo jak patrzę na kamery w Białce, MC, Witowie, to takiej ilości luda tam jeszcze nie widziałem. Jakby wszyscy zjechali na ten weekend żegnać sezon narciarski. Bo od poniedziałku już będziemy mieć "po sezonie", czyli ceny trochę niższe.

sobota na Rusin ski, rano przed 9 pusto na parkingu:D, za chwile przyjechał Wojtuś ale i tak było pusto, potem było dużo samochodów ale w najgorszym momencie do kolejki stało się max 2min:D, na stoku raczej pustawo bo jest bardzo szeroko, krzesło trochę niewygodne (trochę za wysoko są te podpórki na nogi), stok z rana sztruks (do 11 jadąc na wyciągu można było popatrzyć na swoje ślady) i twardo do 14 nadal równo chociaż już troche bardziej miękko, ilość zjazdów bardzo duża (w godzinę ok 7 zjazdów) :D, jedzenie dobre i cenowo w miarę normalnie, dojazd fajny ale niektórym sparwiał trudność :), ogólnie rewelacja

minusem była kasa tochę za małą przepustowość miała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę, że udała Wam się sobota, bo gdzie indziej w tym dniu była tragedia - tłok wszędzie.

Choć aż takich zachwytów się nie spodziewałem:) - Rewelacja, Kosmicznie.

Kasa rzeczywiście przydałoby się, aby miała kilka stanowisk. No, ale od dzisiaj, to już nieaktualne, bo ludzi ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem, ale w tym temacie coś skrobnę. Kilka ostatnich dni poprzedniego tygodnia spędziłem właśnie na RUSIŃSKIM. Od pierwszego zjazdu byłem pod wrażeniem stoku. Nie jest to faktycznie, żadna czarna czy też bardzo wymagająca trasa, ale za to szerokość i stopień przygotowania trasy budzą szacunek. O 9 sztruks to norma w wielu ośrodkach, ale tak samo twardo i bez najmniejszych muld tylko bez tego charakterystycznego frezika około 21 to już rzecz niezwykła. Rewelacyjne zaplecze w postaci bardzo ładnej i dużej knajpy, (choć w sobotę około południa trudno było w niej znaleźć wolny stolik), duży i bezpłatny parking (żeby nie było tak kolorowo zaliczyłem na nim zakopkę zakończoną urwaniem listwy podzderzakowej), bardzo dobrze wyposażonej wypożyczalni sprzętu( na moje oko cały sprzęt nówka sztuka, sympatycznego serwisu (nie wiem jak z jakością poważniejszych usług, ale facet za drobną naprawę poprosił o zapłatę uśmiechem) i podobno dobrej szkoły narciarskiej. Stok super dla rodzinki czy też grupy znajomych (wszyscy w zasięgu wzroku) wiecie, co się dzieje z rodzicami jak małolaty na dłużej giną z pola widzenia. Dopatrzyłem się też kilku niedociągnięć, ale, że to nowa „stacja” to poczekam z krytyką do przyszłego sezonu. Z ciekawostek dawno nie widziałem na naszych stokach ładnie śmigających narciarzy funem a tam i owszem. I jeszcze jedno chyba spotkałem na stoku forumowicza w czarnym kasku z naklejką skionline i naklejonym zielonym …, a było to w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie marcin1973 śmigał fun:).W tym sezonie nie dam rady odwiedzić tego miejsca,ale w przyszłym ujmę go w swoich planach wyjazdowych.Lubię Bukowinę-choć nie ma tam wielce rozbudowanej infrastruktury,ale jest mnogość stoków do zabawy dla Wszystkich,kameralność,termy i teraz jeszcze nowy kameralny ośrodek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taką prośbę do Was...Gdyby ktoś z forumowiczów miał okazję do piątku śmigać na Rusin-Ski to bardzo proszę o relacje odnośnie warunków. Jeszcze nie wiem na 100% ale w sobotę chciałabym tam zawitać...Jednak z tego co słyszę temperatura ma wzrastać, mają się pojawić opady deszczu...:( A ja kawałek mam na Podhale, ok 200km. Po prostu chciałabym wiedzieć czy do soboty te warunki będą w miarę....

Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...