Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazd na narty za granicę wcale nie jest taki drogi


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

a u nas w Bad Kleinkirchheimie za 5os apt tak 500m od Sonnwiesenbahnów i tego małego orczyka od strony Kaiserburga zapłaciłem 455 euro za 7 dni. Czyli na osobę wyszło 91 euro za tydzień, czyli 13 euro za noc. I bułeczki co rano świeżutkie pod drzwiami były :)

i tylko jedno mnie w Bkk denerwuje: nie można kupić skipassu na samo Bkk-St.Oswald, tylko trzeba od razu taki na całą Karyntię

Edytowane przez JC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mial z was ktos kiedys okazje pojezdzic w Bulgarii - np Bansko?

...co wam sie nasowa na mysl?

pozdrawiam

Poczucie bezpieczeństwa... w Austrii wychodzę późnym wieczorem się przejść i czuję się bezpiecznie i wiem że nikt mnie nie napadnie.

Zajadę tam w 100% cywilizowanymi drogami.

...i tylko jedno mnie w Bkk denerwuje: nie można kupić skipassu na samo Bkk-St.Oswald, tylko trzeba od razu taki na całą Karyntię

:eek: pierwszy raz słyszę żeby ktoś był nie zadowolony że dostaje więcej:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ dostaję więcej, płacę więcej (takie myślenie życzeniowe, że gdyby było tylko Bkk-st.O, to by kosztowało tak 20euro mniej), a i tak nie chciałem tego wykorzystać i nie wykorzystałem

A mnie to bardzo pasuje i już nawet o tym gdzieś pisałem że nie trzeba się przy kasach doktoryzować nad cennikiem co to... jakie to... kupić. Podobnie jest w Skiamade.

Nie planowałeś nigdzie indziej jeździć ale jak by się mleko zrobiło to mając taki karnet siadasz w samochód i jedziesz dalej szukać bo może np. w Katschberg nie ma mleka- przynajmniej ja bym tak zrobił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałeś nigdzie indziej jeździć ale jak by się mleko zrobiło to mając taki karnet siadasz w samochód i jedziesz dalej szukać bo może np. w Katschberg nie ma mleka- przynajmniej ja bym tak zrobił:)

Ja tak zrobiłem i udało się.

Pojechałem z TH Na Katschi.

Znajomi zostali w TH i calutki dzień było wietrznie i mleko.

A w Katschberg było tylko wietrznie ale przejrzystość była pełna a nawet czasem słońce dobrze przeświecało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś i zimą i latem wolę jechać tam gdzie jest w normalnie.

Znajomy był latem w Bułgarii - wrócił zadowolony ale ...... - .

Tak jak pisał Figo - chcę wyjść poza hotel to idę a nie zastanawiam się czy mi ktoś przypadkiem nie w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam na stale w Anglii i sporo podruzuje po Europie. zapytanie moje apropo Bulgarii mialo na celu male sprowokowanie dyskusji, bo spodziewalem sie tego typu opinii, zawsze dziwilo mnie wyrazanie zdania nie popartego niczym poza stereotypami - typu ' ukreca kark po zmroku' - wiecie ze 3lata temu spotykalem sie z pytaniami typu 'czy w Polsce widzialem bialego niedzwiedzia na zywo? ' a jak kolege - Anglika - namowilem na wspolny wyjazd do Krakowa to jechal bedac przekoany ze zostanie przez polska mafie porwany .. .. czyli ogolnie bez komentarza...

do Bansko jezdze juz dwa lata i zyczyl bym Polsce takiej infrastruktury za powiedzmy 10lat ktora Bulgarzy na dzien dzisiejszy dysponuja - oczywiscie rozbudowujac ja w dalszym ciagu.

75km tras narciarskich (1skipass) 25km wyciagow,orczykow i gondoli, 160 armatek, kamery na stokach, nocna jazda

http://www.bulgariaski.com/cmim.php?pic=fmimages/bansko.jpg

co do dojazdu to 1294km z krakowa z czego moze z 200km nie autostrada/ekspresowka - bo dosc zadko wystepuja tego typu drogi w gorach

i co moim zdaniem przemawia za ta destynacja to ceny.

W Polsce panuje przekonanie ze 3ci swiat a tymczasem kurorty pekaja w szwach pelne anglikow, grekow i rosjan, ktorzy na powrot odkryli ten kraj jako destynacje urlopowa i to nie tylko na lato

sceptykom proponuje odwiedzic youtube i obejrzec pare filmikow z Bansko

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czarny

mieszkam na stale w Anglii i sporo podruzuje

i tylko dlatego Bułgaria robi się atrakcyjniejsza od Alp, decyduje dojazd, dla Ciebie i tak wszysto jedno bo i tak zazwyczaj do jakiegoś samolotu musisz wsiadać.

Mała prośba, jak już byłeś w Bansko to opisz trochę własnymi słowami i daj zdjęcia.

Tu relacja kolegi z zaprzyjaźnionego forum:

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=20053

napisz jak jechałeś z lotniska do Bansko bo słyszałem że jedynie taksówka?

pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ujmując niczego Bułgarom - ale niecałe 800 km od Krakowa jest Gasteiner Tal - 201 km tras, 48 wyciągów przepustowośc ~71 000 os/godz i jestem tam w 8 godzin itd itp.

Przy zasięgu 1200 km mam Dolomity z setkami km tras ..... :D:D:D

I tak jak my kiedyś tak i Bułgarzy muszą popracować nad zmianą swojego wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak my kiedyś tak i Bułgarzy muszą popracować nad zmianą swojego wizerunku.

no i pracują już nad tym, od paru lat wystawiają u nas przy główniejszych szlakach komunikacyjnych żywe reklamy:D, niestety w mój gust nie trafili:eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack

Nie za bardzo rozumie jak bedac w Anglii mozna jezdzic na narty do Bulgarii.

Masz Alpy rzut beretem. Potrzebujesz wiecej atrakcji to czeka Kanda, Stany.

Nie interesuje Cie duza ilosc tras, chcesz troche taniej to przeciez jest Andora.

Bulgaria to naprawde kiepski wybor, no ale... jak ktos "podruzuje duzo";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko dlatego Bułgaria robi się atrakcyjniejsza od Alp, decyduje dojazd, dla Ciebie i tak wszysto jedno bo i tak zazwyczaj do jakiegoś samolotu musisz wsiadać.Mała prośba, jak już byłeś w Bansko to opisz trochę własnymi słowami i daj zdjęcia.Tu relacja kolegi z zaprzyjaźnionego forum:http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=20053napisz jak jechałeś z lotniska do Bansko bo słyszałem że jedynie taksówka?pozdrawiam Janusz
witamnajlepiej poleciec do Sofii a z lotniska mozna dostac do Bansko na dwa sposoby - taksowka (koszt przy negocjacji to ok 200pln - nie tak zle zwazywszy ze trasa ok 165km a koles musi jeszcze wrocic:D ok 2-2.5h do 4osob, box na dachu; istnieje mozliwosc wczesniejszego zabukowania ale wtedy czesto wolaja ok 75euro)druga opcja to taxi z lotniska na drugi koniec Sofii (ok 25-30pln) na dworzec autobusowy Ovcha Kupel i z tamtad praktycznie od 5-6tej rano do poznych wieczornych co godzine lub troche czesciej jezdzi Bus (20pln od osoby ok 3-3.15h) autokar pelna kultura z barkiem i klimatyzacja.na miejscu mam super miejscowke w standardzie ktorego niestety nasze wiecznie poklucone juhasy nie zapewnia i za 100lat i za smieszne pieniadze w porownaniu z Alpami, *****kompleks z basenami, jacuzzi, saunami, spa centrum, pokoje gier, solarium, masaze, restauracja, silownia dla wytrwalych, studio do fitnessu, korty tenisowe (to raczej na lato tak jak i korty do badmintona, pole do kosza i siatki) jak by nie bylo full wypas z monitoringiem i 24 h ochrona i recepcja tak ze mucha nie siada i nikt po zmroku nie urywa lba :Dco do Bansko - to kurort zimowy, malowniczy i fajnie polozony. miasteczko lezy w dolinie tworzonej przez trzy masywy gorskie Rilla, Pirin i Rodopy; na pol przecina je rzeka Glazne - rwaca i kaminista jak na gory przystalo, najwyzszy szczyt w okolicy Wihren 2914m.n.p.m.prawda jest to co pisal pan z zaprzyjaznionego forum - mianowicie stare miasto mozna obejsc w 15min - ma klimat (domy kamienno/drewniane). nowa czesc Banska pelna jest przeroznych sklepow - z tego co wiem otwieraja tam teraz niedlugo pierwsza galerie handlowa z prawdiego zdarzenia... masa restauracji (mexana -czyt. mehana) tak jak pisal - w swietnym klimacie i wystroju, masa drewna, kamienia, a nawet w mojej ulubionej restauracji plynie strumyk przez srodek lokalu z mini kolem wodnym - o kominkach i tego typu rzeczach nawet nie wspominam. ceny z grubsza tak jak w opisie z niemieckiej strony (z tym ze w zaleznosci od miejsca gdzie jesz i lokalu spore rozpietosci cen - pilem piwo i za 0.5euro jak i za 2euro, obiad mozna zjesc z dodatkami, sorowkami i piwkiem za 4euro a za 15tez jadlem) lodowisko w centrum, loty po okolicy na paralotni,kregle, kluby, muzyka folkowa na zywo przy kominku i pieczonym prosiaku i inne takie - czyli typowe rozrywki na ta pore roku i miejsce.co do tras to ok 75 km, 25km infrastruktury - nowe wyciagi krzeselkowe (jest ich chyba kolo 10ciu) bardzo szybkie po 2400os/h czy jakos tak, masa orczyklow, gondola startuje z prawie samego centrum - 400metrow od mojej miejscowki i ma ponad 6km dlugosci ~15/20 min, caly sprzet max 4/5letni, 1 skipass na wszystkotrasy ok 30% poczatkujacy, ok 45% sredniozawansowany reszta czarne z perelka w koronie trasa nr9 Tomba o nachyleniu 73% :D - dostarcza wrazen, ponadto polanka na rozgrzewke, fun park, halfpipe dla milosnikow snowboard'u, pare knajpek na stokach, dla dzieci kinder zone - stok na ktory wjezdzasz tzw ruchomym dywanem, wszedzie obsluga jak pan wspominal bardzo mila i zyczliwa, monitoring na stoki i dyskretna asekuracja w potrzebie a ewentualna pomoc medyczna na miejscu. na stokach nie ma tloku a cas czekania od 0min do doslownie chwili - bo nie przypominam sobie zebym czekajac mial przed soba wiecej jak 10 osob czekajcych na wyciag. od 18.30 do 21.30 nocna jazda po oswietlonych stokach - fajna sprawa, 160 armatek pomimo ze srednia pokrywa i tak zawsze przekracza 2m - ale pozwala to na jazde od grudnia do maja, najdluzsza trasa ma 16km i konczy sie 400m !!! od mojej miejscowki, co do stokow to sa przygotowane przez 12 ratrakow i ludzi znajacych sie dobrze na rzeczy i tyle w temacie...dwa stoki sa przygotowane do slalomu i slalomu giganta (3km i 5km)sa tam tez trasy biegowe a nawet strzelnica biatlonowa, na ktorej w mistrzostwach europy ktore w Bansko sie odbywaly w 2007r. Tomasz Sikora zdobyl zloto.w tym roku fajna atrakcja beda zawody z cyklu mistrzostw europy FIS ktore na dniach beda sie tam odbywaly - chyba w zjezdzie i slalomie giganci kobiet. oprocz tego kilka szkol jazdy na desce i nartach, wypozyczalnie z czego ta przy stoku na 3500nart - zadnych olowkow, nowe modele i jakies 700 snowboardowrozpisalem sie troche tak ze chyba wkleje pare zdjatek jak by ktos mial pytania odnosnie Bansko (mam sporo linkow m.in. live cam ze stokow, pogoda, warunki), dojazdu, czy kwatery to chetnie pomoge. mozna napisac na gg 4854287 albo na maila czarny1999@wp.pl

9.JPG

10.JPG

11.jpg

21.jpg

14.JPG

9.JPG.9f50b2c6637799b33a59a12949b68435.JPG

10.JPG.89cb394362fd6774b91a3c73a2953dd8.JPG

11.jpg.6d14b2668c22e6532c81fbe52b977337.jpg

21.jpg.0824d8937bba89728d449d3b79440801.jpg

14.JPG.c676b1edb0692a9e69548773ddab1d2a.JPG

Edytowane przez czarny1999
ort. :D
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku masz rację nie szczególna to reklama ;):D - ale tak a propos to to jest anglik z Krakowa i dlatego wybiera ten kierunek " zawsze taniej" :D

a tu kolega nie trafil bo z polnocnej - tej nizinnej czesci Polski sie wywodze, a Krakow to tylko sentymentem darze i odwiedzam jak czas pozwala, tak ze 'centusiwy' he he argument odpada

Bulgaria jest moim zdaniem ciekawsza, bardziej swojska i jest to cos innego niz Alpy, ludzie zyczliwsi, tacy do pogadania i traktuja czlowieka jak ...wlasnie czlowieka a nie tego dwa tysiace sto trzydziestego w kolejce do krzeselek o przepustowosci dwa czterysta na godzine. nie bede ukrywal moze czegos takiego szukam teraz bardziej niz jakiegos hiperkurortu. A Bansko, Borovetz czy Pamporowo to ciekawe destynacja przez ktora Andorra chyba najbardziej oklepana budrzetowa alternatywa dla Anglikow, traci tysiace turystow juz od paru sezonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czarny

Bulgaria jest moim zdaniem ciekawsza, bardziej swojska i jest to cos innego niz Alpy, ludzie zyczliwsi, tacy do pogadania i traktuja czlowieka

dzięki za wzorową relację:) (a nie można było tak od razu?)

przekonałeś mnie, planuję Bansko na przyszły sezon, chociażby po to by zobaczyć coś nowego, piękne zdjęcia - napewno masz więcej to wklej

pozwole sobie zacytować to co mi się najbardziej podoba:

attachment.php?attachmentid=434&d=1235096933

pozdrawiam serdecznie Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie te argumenty jednak nie przekonały.

http://www.skionline.pl/forum/attachment.php?attachmentid=429&d=1235096795

szerokość tras i sposób ich przygotowania widoczny na pierwszych trzech fotkach skutecznie odstrasza

Z ust mi to wyjąłeś.:D

W porównaniu z tym po czym jeździłem ostatnio:

http://skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1601&catid=newimages

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ust mi to wyjąłeś.:D

W porównaniu z tym po czym jeździłem ostatnio:p1050081.jpg

A jest to i tak dalekie od ideału, ale w porównaniu z tym poniżej wypada i tak imponująco:)

attachment.php?attachmentid=429&d=1235096795

Też mnie tam na razie nie zobaczą, no i do tego ta perspektywa bezpieczeństwa oparta na armij ochroniarzy:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość tras i sposób ich przygotowania widoczny na pierwszych trzech fotkach skutecznie odstrasza

no nie to już jest normalna demoralizacja:)

jak to Cię odstrasza:eek::

attachment.php?attachmentid=431&d=1235096816

wiesz parę razy oglądałem te 3 zdjęcia i chyba jestem bardzo dobrym narciarzem bo mnie nic ale to zupełnie nic nie odstrasza:)

pozdrawiam i rzyczę więcej odwagi:) na nartach, Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack
Też mnie tam na razie nie zobaczą, no i do tego ta perspektywa bezpieczeństwa oparta na armij ochroniarzy:rolleyes:

Bezpieczenstwo to raz, a bieda to dwa.

Kolega Anglik kiepsko sie czul idac przez miasto ze sprzetem narciarskim za kilkanascie setek euro gdy mijal babcie w dziurawych butach.

Niestety wiekszosci inwestycji tam pochodzi z zagranicy i pieniadze ktore tam zostawiasz tez w Bulgarii nie zostana i im tam nie pomoga.

Poza tym 70km tras to naprawde niewiele. Osobiscie staram sie jezdzic w miejsca ktore maja 200km i wiecej.

Na minus jest tez odleglosc od lotniska. No i to ponad 3 godzinny lot. Do Zurichu czy Genewy lotr trwa o polowe mnie i dojazd pozniej autostradami.

No i jeszcze jedna sprawa. Nie daj Boze cos Ci sie stanie.

Wole jednak wtedy byc pod opieka lekarzy ze Szwajcarii/Austrii/Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...