Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Flachau/Nassfeld 19-21.02.2009


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór był trudny gdzie jechac.Wybieraliśmy między Ischgl , Cortiną/Kronplatz a Flachau/Nassfeld.

Pojechalismy w te ostatnie miejsca i nie żałujemy.Rewelka.

Wyjazd w środę wieczorem.Na Dolnym Śląsku zima na całego, opady sniegu od 2 dni.Drogi fatalne.Z Kudowy wyjechalismy o pólnocy.W czechach droga juz sucha i czarna , więc można było rozwinąć żagle.No i tak rozwinąłem ,że nieoznakowa Skoda Octavia zatrzymała mnie przed Hradec Kralove.Pokazali mi filmik z moimi wyczynami i zaproponowali 2500kc na pokutu.Dali mi kredytowy i kazali wpłacić na konto ( może wiecie czy są jakieś konsekwencje nie zapłacenia takiego mandatu , dodam że na filmiku z jazda moja nie widać nr rejestracyjnego auta, cały tył był zasypany sniegiem ).

Śnieg zaczął padać dopiero od Pragi , za C.Budejovicami sypało mocniej i tak aż do Salzburga.Za Salzburgiem przestało i pojawiło się błekitne niebo.We Flachau zameldowaliśmy się na parkingu AchterJet o 7.30.

Pogoda rewelka, piekne niebo , mrozik -10 z samego rana, bezwietrznie.

We Flachau byłem pierwszy raz i bardzo mi sie podobało.Szybkie wyciągi, dobrze przygotowane trasy ( Włosi jednak lepiej to robią ), ludzi przybywało w ciągu dnia , ale kolejek do wyciągów brak.Zjezdzilismy całą stronę Flachau i zjechaliśmy na stronę Wagrain do Rote 8er a póżniej do Flying Mozart.Z tamtąd busem na druga stronę Wagrain pod Grafenberg.Tutaj było o wiele mniej ludzi niz po stronie Flachau.

W sumie jezdzilismy od 8.30 do 16.00 kiedy zjechalismy na parking.Trasy do konca dnia wygladały dobrze.Oczywiscie jak wszedzie na stromszych kawałkach pojawialy sie muldy ,ale do wytrzymania.Cały dzień mróz i słońce.

Z Flachau pojechalismy w strone Nassfeld , a konkretniej do Kotschach-Mauthen gdzie mielismy bazę ,ale tylko na jedną noc.Apartament 4 os - 24 eur od osoby.Druga noc w Tressdorf 5 km od gondoli 22 eur od osoby ze sniadaniem.W Kotschach zaliczylismy Aquarena.Niewielki basen z zjezdzalnia ,ale po całym dniu jazdy na nartach przydaje sie.

Rano w piątek 20.02.2009 zamledowalismy się na parkingu w Nassfeld.Z parkingu pod gondole dowiozła nas ciufcia :), co by nie trzeba było iść na pieszo z nartami 50m :).O 8.45 bylismy już na górze.

Ośrodek rewelacyjny.W pierwszy dzień zjezdzilismy lewą stronę.Bardzo przyjemne trasy , świetnie przygodowane ( lepiej niż w Flachau, tak juz po włosku :) zrobione ).Ludzi nie było jakoś duzo.Tłoku na trasach nie odczuwałem , do wyciągów kolejek nie było.Bardzo przyjemne knajpki na trasach.Na szczyście po wyjsciu z gondol milenium fajna sprawa w postaci PhotoPointa.Mozna zrobić zdjęcie , które jest publikowane na stronie internetowej Nassfeld.Po południu wracalismy poprzez orczyki i trase 80 na dół.Oczywiscie wracało już duzo ludzi i trasa była w średnim stanie.

Jednak na drugi dzień w Nassfeld pojechalismy 80 z samego rana.Piekna sprawa.Na trasie niekogo, piekny sztruksik.Bajka.Polecam zrobić tą trasę z samego rana.To samo trasa czerwona 70 i 77.Rewelka.Ale z samego rana.Zachwyciła mnie również czarna 75.Twarda, równa , boska.Ale to wszystko z rana.Cała prawa strona jest bardziej wymagajaca , dlatego warto zrobić ją jak najszybciej po wyjsciu z milenium Ex.Polecam też trasy czerwone 50 i 51 do Sonnleitn.W sumie wszytkie trasy są pierwszej klasy.Niebieskie sa faktycznie niebieskimi , a czerwone to trasy dla każdego, na ktorych poradzi sobie początkujący i bedzie sie dobrze bawił zaawansowany narciarz.

Nassfled to ośrodek do którego napewno wróce.

Pogoda dopisała. wdzień mrozik do -5 i słonecznie.

Zdjecia z wyjazdu juz wrzuciłem , teraz czekać tylko na akceptację szefostwa.

Zdjęcia:

Flachau : http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1628&c=

Nassfeld : http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1674&c=

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1819&c=

Edytowane przez marczello
Dodanie linków z zdjęciami
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali mi kredytowy i kazali wpłacić na konto ( może wiecie czy są jakieś konsekwencje nie zapłacenia takiego mandatu , dodam że na filmiku z jazda moja nie widać nr rejestracyjnego auta, cały tył był zasypany sniegiem ).

Olej mandat. Czechy nie mają z nami porozumienia dotyczącego ściągania kasy za takie przewinienia, ale np Niemcy już mają. Dziwne jest,że Cię puścili. Powinieneś podpisać oświadczenie, że jeśli nie zapłacisz to zapłaci konsulat/ambasada (to rzadziej). Przeważnie chcą jechać do bankomatu...:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dostalem miesiac temu 2.500 kc w kredycie (jeszcze nie zaplacone) i tez w drodze do Nassfeld :eek: - moze trzeba tam jedzic przez Niemcy :D;)

Acha - w moim rodzimym banku za obsluge tej platnosci zaspiewali mi prawie 1,5 stowy :mad:

Takze mysle ze wezme korony i zaplace w Bromovie.

Czy moga przy jakims kolejnym incydencie trachac prawko albo dowod ?? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Tez dostalem miesiac temu 2.500 kc w kredycie (jeszcze nie zaplacone) i tez w drodze do Nassfeld :eek: - moze trzeba tam jedzic przez Niemcy :D;)

Acha - w moim rodzimym banku za obsluge tej platnosci zaspiewali mi prawie 1,5 stowy :mad:

Takze mysle ze wezme korony i zaplace w Bromovie.

Czy moga przy jakims kolejnym incydencie trachac prawko albo dowod ?? :confused:

nie wiem, co możesz stracić :D.ale ja jestem ostatnio regularnie dokładnie sprawdzany w ichniej ewidencji... A przez Niemcy... Nikomu już nie polecę przejazdu przez Monachium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, co możesz stracić :D.ale ja jestem ostatnio regularnie dokładnie sprawdzany w ichniej ewidencji... A przez Niemcy... Nikomu już nie polecę przejazdu przez Monachium...

Wiesz może w jakich godzinach jest największy tłok na tej obwodnicy?? Ja jechałem dwa lata temu na majówkę do Stubai. Przejeżdżałem około 13:00 przez ten rejon i nie miałem problemów. Może korki występują okresowo w ciągu dnia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Wiesz może w jakich godzinach jest największy tłok na tej obwodnicy?? Ja jechałem dwa lata temu na majówkę do Stubai. Przejeżdżałem około 13:00 przez ten rejon i nie miałem problemów. Może korki występują okresowo w ciągu dnia???

Na razie wiem osobiście, że w godzinach południowych jedzie się na jedynce lub dwójce, lub stoi się... W godzinach wieczornych jedzie się w porywach do 80 km/h... Myślałem, że może to kwestia dni tygodnia ale od większości pytanych osób dowiaduję się, że tak jest baaardzo często... Nawet w nocy jest tam duży ruch... jutro będę tam wcześnie rano... zobaczę co wtedy...

Aaaaa... o 13 rzeczywiście samochody poruszały sie szybciej ale w kierunku Austrii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Jadąc przez Monachium , jestem tam ok.4-5 w nocy.Nigdy nie było korka, a nawet wiekszego ruchu.Jest wtedy puściutko.

:D a w którym dniu tygodnia w sezonie :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nie placic ale kolejne spotkanie z pepiczkowymi milicjantami będzie mało przyjemne jak nie bedziesz miał kasy przy sobie na zapłacenie zaległosci to bez pomocy konsularnej pewnie sie nie obedzie albo szybki tansfer kasy z domciu.

Co do trasy przez Monachium która robiłem w ostatnie weekendy do i z Italii przez Insbruk .Do włoch jechałem banami i stalem w korkach do bólu czas przejazdu z Wielkopolski 18 godz. w drodze powrotnej (dodam że tez w sobotnie południe)dałem sie ponieśc fabrycznej navi audi która prowadzila mnie landówkami od Insbruku (kawałek ok 45 km było bany przed monachium od strony GA-PA chyba 95 )az za Monachium na 93 przez Regensburg czas przejazdu 13 godz .

Edytowane przez jaca72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bracie z tą pogodą to chyba masz jakieś układy na "górze":)....fajne foty no i te trasy....Nassfeld jest super

Wyjazdy 2-3 dniowe , zawsze planuje pod pogodę.Jak wiem ,że bedzie padać , bedzie brzydka pogoda to sobie odpuszczamy.

Wyjazdy tygodniowe, planowane z duzym wyprzedzeniem, rezerwacją noclegów wcześniejszą są juz obarczone dużym ryzykiem pogodowym :).

Jeszcze kilka zdjęć z komórki kolegi z Nassfeld : http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1819&c=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na południe WYSOKICH TAURÓW zwyczajowo pogoda jest lepsza opowiadał mi o tym ziomal z małej wioski koło LA VILLI a swoje lata miał i jak twierdzi na pogodzie zna sie wybornie (podobnie jak nasi górale.......)opowiadał cos o masach powietrza z nad Adriatyku i tym podobne ale o tym to jakiś fachman może cos napisze .

Ale cos w tym musi być bo kiedy my smykalismy na Alta Badia w pełnej patelni znajomi a Austri walczyli ze śniegiem a dzieliła nas odległość w prostej lini ok 60km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na południe WYSOKICH TAURÓW zwyczajowo pogoda jest lepsza opowiadał mi o tym ziomal z małej wioski koło LA VILLI a swoje lata miał i jak twierdzi na pogodzie zna sie wybornie (podobnie jak nasi górale.......)opowiadał cos o masach powietrza z nad Adriatyku i tym podobne ale o tym to jakiś fachman może cos napisze .

Ale cos w tym musi być bo kiedy my smykalismy na Alta Badia w pełnej patelni znajomi a Austri walczyli ze śniegiem a dzieliła nas odległość w prostej lini ok 60km

Noooo.Te prądy znad Adriatyku mają kluczowe znaczenie ;).

Jak w TH było mleko przez cały dzień to na Katschi była pełna lampa.

A w linii prostej to pewnie kilkanaście kilometrów.

I nasi górale co to przepowiadają pogodę wg sprawdzonych wzorców.:P

Jak Indianie zbierają chrust to bydzie łostro zima.:eek:

JC tymi prądami steruje.Tam gdzie On,tam zawsze zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...