Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla syna i córki


magartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sezon powoli się kończy (bardziej ze względu na możliwości urlopowe), ale za to wystartowały wspaniałe promocje. W związku z tym postanowiłem wymienić (kupić) dzieciom nowe narty. Mam jednak duży dylemat co wybrać na przyszły sezon. Dzieci jeżdżą już dwa sezony i czują się coraz pewniej na stokach. Niestety nie wiem jak dokładnie ocenić ich umiejętności. Raczej traktują to jak dobrą zabawę, choć syn zaczyna już powoli zwracać uwagę na technikę. Córka ma 6 lat, 117cm wzrostu i 23kg, a syn 12 lat, 153cm wzrostu i 41kg. Jeśli chodzi o długość nart, to dla córki myślałem o 110cm, a dla syna 140cm lub 150cm (prze rok trochę urosną). Zostaje jeszcze firma i tu jest największy problem. Którą wybrać?

Dla córki myślałem o:

Völkl Chica 3Motion Junior - wiązania na listwie (chyba duża zaleta)

Atomic Sweet Stuff p

Rossignol Lolita

Salomon Jade S

Fischer Vision Joy

Blizzard G-Force IQ

Dla syna myślałem o:

Atomic Race 8

Blizzard G-Force IQ

Rossignol Radical JZip4-5

Fischer RX Heat Junior

Dzieci do tej pory jeździły na:

syn - Rossignol Radical JR 130cm

córka - Fischer Vision Joy 90cm

Przy polecaniu konkretnych nart bardzo proszę o podanie ich zalet i wad.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla córki kup te, które jej sie będą najbardziej podobać, długosc dobrze określiłeś - będzie na 2 lata, ja teraz swojej kupuje tyle, że 120 i myślę, że na tym etapie to jest najważniejsze. Chciałem jej kupić Fishery RC4 - identyczne jak dla dorosłych ale jak zobaczyłem jej minę to zrozumiałem, że to wyjatkowo brzydka narta jest:D Myślę, że te wszystkie narty przy długości 110 niewiele sie różnia więc kryterium estetyczno-cenowe jest ok, ja mam odłożone Fishery joy (ostatbnia para w długości ale nie mogą znaleśc wiązań) a jak nie to wezmę Volkle albo nawet zwykłe Tecno. Do tej pory córka jeździła na Pale - były ok, druga ma Tecno i też są ok. Dla chłopaka to nie wiem, mam same córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Córka ma 6 lat, 117cm wzrostu i 23kg, a syn 12 lat, 153cm wzrostu i 41kg. Jeśli chodzi o długość nart, to dla córki myślałem o 110cm, a dla syna 140cm lub 150cm (prze rok trochę urosną). Z góry dziękuję.

chcesz kupić nowe narty czy używane, ile chcesz wydać na narty, jeśli używane to mam fajne i 110(volkl p60 wersja disney - z prezydentem i premierem:D:D;) po córce) i 148(omeglass)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane kupisz za połowę ceny nowych, nowe na dziś w tych skromnych długościach 300-500 zł (poniżej 400 mało co jest w sklepach) i wyżej, używki dobre kupisz za 150 - 300 (to już bardzo,bardzo dobre). Ja kupuje dla córki nówki bo zostają w domu dla następnej ale jakbym kupował tylko dla niej to bym poszukal dobrych używek, bardzo ładne 90 cm dla drugiej córy kupiłem za 150 zł na giełdzie na początku sezonu, teraz pewnie jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz o doborze nart,również dla dzieci

http://www.mailbox.olsztyn.pl/users/mail0070/teksty/ddnz.htm

model nart nie jest tak ważny,jeśli nie trenują jazdy sportowej,lepiej się zastanowić nad używanymi,chyba,że masz już kupca na odsprzedanie,jak dzieciaki wyrosną.Większy kłopot są z butami,muszą być naprawdę wygodne,aby dziecka nie zniechęcić do jazdy i dalszego szkolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje dla córki nówki bo zostają w domu dla następnej

mam te sama zasadę. najstarszy jezdzi na nówkach a reszta wykancza po nim:)

Ja te po dzieciakach (razem z butami) też będę sprzedawał. Są w idealnym stanie, ale poczekam do początku następnego sezonu - dostanę lepszą cenę :)

innym wyjsciem jest wymiana. tzn oddajesz swoje i dopłacasz do nowych lub uzywanych. niektore sklepy tak robią.:rolleyes:

Tutaj masz o doborze nart,również dla dzieci

http://www.mailbox.olsztyn.pl/users/mail0070/teksty/ddnz.htm

.

trudno jest mi sie zgodzić z radami nt długosci nart w tym linku. pomijam narty tradycyjne ale w carvingach alroundy czy easy dłuższe 10-20 cm - ktoś chyba przegina:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dziś nabyłem dla córki Völkl Chica 3Motion Junior - 400 zł z bardzo fajnymi Markerami, są na listwie więc można je łatwo przestawiać, to ważne bo będą potem użytkowane przez kolejna juniorkę.

Przeglądałem w necie strony szukając nart, świetne opisy sa, np Intersport reklamuje narty Tecno dla dzieci: "narty, którym zaufała większośc niemieckich rodzin":D ale o co chodzi ?

Fisher model Joy reklamuje: "narty dla ambitnej juniorki, są bardzo dynamiczne, na stoku nie ma szybszych":D - niezłe pierdoły wypisują. Idąc tym ślacem Juniorkie RC4ki opisałbym : Są tak szybkie, że jak przypniesz je do nog w domowej piwnicy to w sekunde jesteś na alpejskim stoku - albo coś w rodzaju takiego bełkotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...