Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla faceta 2 metrowego


bzet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy moze mi ktoś poradzić jakie narty i o jakiej długości mam dla siebie kupić przy swoim wzroście. Mam 2 metry i ważę 105 kg. Jeżdżę na Blizzardach Sigma Freeride 185 ale ta narta nie trzyma na lodzie. Nóg tez nie mam ze stali tak że o worlcupach nie myślę. Jeżdżę wg mnie powyżej poziomu średniego.

Myslałem o Rosignolach R8 X 181 cm ale czy nie sa za krótkie? Problem leży tez w skorupie buta która wynosi 375 mm!!! i nie pasuje do wszystkich płyt.

Bardzo proszę o radę. Dziękuje serdecznie

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za krótkie, tak to sobie możesz dobrać 8s ale nie wiem czy robią w tej długości i czy cię interesuje slalomka. Do tego narty z tej grupy wymagają dobrej techniki i mocnych nóg przy brakach tej pierwszej. Przy tym wzroście i wadze szukaj narty o długości koło 190 cm i raczej twardej powyże4j średniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za krótkie, tak to sobie możesz dobrać 8s ale nie wiem czy robią w tej długości i czy cię interesuje slalomka. Do tego narty z tej grupy wymagają dobrej techniki i mocnych nóg przy brakach tej pierwszej. Przy tym wzroście i wadze szukaj narty o długości koło 190 cm i raczej twardej powyże4j średniej

Bardzo dziękuję. Esek niestety nie robia na 180 cm w żadnej firmie. Będę szukał ale mam marne doswiadczenie w tej branży. Twardsza tzn np 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sobie na takiej gigantce pojeździ człowiek co ocenia sie na nieco powyżej poziomu średniego, zjechać na dół zjedzia ale mogą to być zmagania z nartą. Można poszukać długich, twardych allroundów np. Atomic wyprzedawał różne nietypówki za psie pieniądze, był gdzieś temat o starych metronach - najtwardszych koło 190 m długichj, chyba ze 400 zł kosztowały nówki więc idealna deska za śmieszne pieniądze. Z ostatnich dwóch sezonów to chyba nic dłuższego niż 185 cm nikt nie robił, widziałem Contacty 4x4 Dynastara 184 cm np. nie sadzę by nie wytrzymała tej wagi tyle,ze nieco krótka może być ale pewnie by dała radę. Ja mam Metrony i to niespecjalnie twarde o 18 cm krótsze od wzrostu i spokojnie daja radę a ważę 86 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był gdzieś temat o starych metronach - najtwardszych koło 190 m długich, chyba ze 400 zł kosztowały nówki więc idealna deska za śmieszne pieniądze

Dla ułatwienia model: M:EX.

Uwaga na wiązanie z jakim była sprzedawana - często to był RACE1080.

Długości 175, 185cm

Wersja ze starszą grafiką i centro 412:

http://www.allegro.pl/item570507685_nowe_narty_atomic_metron_ex_175cm_centro_orange.html

http://www.allegro.pl/item576588564_nowe_narty_atomic_metron_ex_175cm_centro_grey.html

ta sama z RACE1080

http://www.adicto.pl/product.php?p=atomic-m-ex-puls-ti

i o rok nowsza z neoxem 310 :

http://www.allegro.pl/item572488526_atomic_metron_m_ex_narty_do_wszystkiego.html

Narta IMHO bardzo szybka i wymagająca, ale Tobie waga pozwoli się nią dobrze zaopiekować.

Tylko dobrze przygotowana trzyma idealnie. Ale jak trzyma !

Trzeba wiedzieć, że właśnie tego się chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...