Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart


Turnplayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Czeka mnie zakup nart, więc zwracam się o poradę do szanownych forumowiczów:) Jeżdżę 7 lat, technika jazdy nie jest jeszcze perfekcyjna ale jest bardzo dobra. W tym sezonie jeździłem na nartach ATOMIC SL 11, nie pamiętam długości, wiem że miały promień skretu 14m. Preferuję raczej szybką jazdę, ze średnimi skrętami. Sporadycznie jeżdżę długim i krótkim skrętem. SL 11 bardzo mi odpowiadały. Twarde, dobrze trzymały się sniegu, szybko przechodziły z krawędzi na krawędz, do średniego skrętu wręcz idealne(jak dla mnie:)) w długim skrecie radziły sobie też dobrze, w wąskich miejsach było troche cieżej. SL 11 były pożyczone i na tę chwilę rozważam ich kupno. Pytanie moje jest takie ,czy może ktoś polecić mi narty które zaoferują mi coś wiecej?Bedą w ktorymś elemencie lepsze? W zasadzie nie wiem co,bo gdybym wiedział to bym nie prosił o pomoc, ale zdaje się na doświadczonych narciarzy.

To też będzie miało znaczenie wiec dodam ze mam 176cm , i ważę 80kg

Edytowane przez Turnplayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość to miałeś prawdopodobnie 160 cm czyli dobrze dobraną. Dość dziwnie opisałeś tą nartę bo ona jest stworzona go jazdy krótkim skrętem i to jej żywioł a ty piszesz, że tu była kiepska, w średnim też jeszcze powinno być ok ale długi skręt na niej przy szybkiej jeździe jest raczej niespecjalny. Jak kupisz SL11 obecne to ono w tej długości ma chyba mniejszy promień skrętu więc będzie mniej stabilna w średnim nie wspominając o długim skręcie. Twój opis to mi bardziej pod jakiegoś crossa pasuje a tu wybór jest naprawdę spory: Atomici SX11 albo 12, Head i XRC1100, K2 Moto Cross, Fishery Progresory9, Salomon Crossmax albo Aero X, Volkle Crosstigery i pewnie sporo innych dobrych. Dynastary Contacty też fajne ale to narta znacznie szersza pod nogą, jako uniwersalna slalomka bardziej pod średni skręt to mi akurat Dynki Grovee przypasiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie każdy inaczej rozumie krótki i średni skręt.

Poszedłem do serwisu poprosiłem o narty do średniego skrętu i Pan mi polecil SL11 z promieniem 14m, jednocześnie zaproponował narty z promieniem 11m do jeżdzenia krótko.Takze moze dziwnie opisalem, ale tak mi ktos zasugerowal. Wybrałem 14 i jezdzilo mi sie bardzo dobrze, dokladnie tak jak tego oczekiwalem.

Pisząc ze nie zbyt dobrze było w krótkim, miałem na mysli naprawde wąska trase na ktorej trzeba bylo robic natychmiastowo skret za skretem, bo inaczej to ladowalo sie w lesie.

Dziekuje za odpowiedz, mam jakiś punkt zaczepienia, poczytam o tych nartach ktore Pan wymienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...