Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Częstotliwość występowania Omeglassów...


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

... Gigantka jak dla Mnie troche niezdecydowana. Promień niby 24m a jednak gdy jest lekko nierówno narta wcale nie idzie jak po szynach do tego przy naprawdę dużej szybkości jest wrażenie niestabilności związane z drganiam przodów. W Smigu całkiem niezła choc - jak każda gigantka - wymaga troche szarpania. Narta niestety okazała sie bradzo delikatna - kłopoty z krawędzią.

Myslę, że kłopoty z nietsabilnościa wynikaja ze złego doboru narty - powinna byc koło 190cm bo jednak kwintal trzymam.

...

... tak z ciekawosci ile wazysz? ja przy ok. 77kg mam Rossignola 184 tez z promieniem 24m i jest bardzo stabilny dla mnie. Moja teoria jest taka ze im narta dluzsza (z danego modelu) tym sztywniejsza wzdluznie i dla tego daje wieksza stabilnosc za to wymaga wiecej sily, z tym ze raczej jestem krytykowany tu za takie stwierdzenie, wiec dodam ze to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem takiego zdania jak ty. To w sumie mozna łatwo sprawdzić biorąc dwie takie same narty ale o różnych długościach, zważyć je i przeliczyć ich gramaturę czyli stosunek wagi do powierzchni (prościej wagi do długości choć tu może wystąpić drobny błąd) - metoda może prosta ale daje jakąś liczbe dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

... tak z ciekawosci ile wazysz? ja przy ok. 77kg mam Rossignola 184 tez z promieniem 24m i jest bardzo stabilny dla mnie. Moja teoria jest taka ze im narta dluzsza (z danego modelu) tym sztywniejsza wzdluznie i dla tego daje wieksza stabilnosc za to wymaga wiecej sily, z tym ze raczej jestem krytykowany tu za takie stwierdzenie, wiec dodam ze to tylko moje zdanie.

Nie wiem jak mozna krytykowac oczywistość. Dłuższa narta musi byc stabilniejsza, nie wiem nad czym tu sie zastanawiać.

Ważę niestety kwintal więc sporo wiećej od Ciebie. Juz nie pamietam dlazcego zdecydowałem sie na 182 cm, czy była to świadoma decyzja czy inych nie było (a brałem hurtem w dobrej cenie) W każdym razie dla Mnie ta narta była zaskoczeniem in "-" w kwestii stabilności i wytrzymałości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, Jarek, Rejs :D z Jarkiem "troche" sobie gadalismy o gigantach chwilke temu ale temat rzeka jak widać. :)

Wiec powiedzcie mi panowie waże mało w granicach znowu 70 ;) wzrost 183/4 cm umiejętnosci 8 - co byście za gigantke kupili na moim miejscu, szukam ideału wiem że nie jest nim sklepowy Voelkl... Oczywiscie ideału na polskie giganty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega Mitek waży dość sporo to dziwię sie że brałeś 182 sklepówkę , ja bym brał przynajmniej 190cm i to serwis.

... ja mam tez 182 Rossi serwisowego na biezacy sezon (czyli rowniez ok 24m promien bo to rozmiar dla kobitek) ale z powodu mojego wypadku ciagle sa dziewicze :mad: a bardzo mnie ciekawi jak by sie sprawowaly, powinny byc bardziej miekkie ale ciekawe czy kosztem stabilnosci, pewnie troche tak ... w tym sezonie to juz moge tylko robic rozwazania teoretyczne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, Jarek, Rejs :D z Jarkiem "troche" sobie gadalismy o gigantach chwilke temu ale temat rzeka jak widać. :)

Wiec powiedzcie mi panowie waże mało w granicach znowu 70 ;) wzrost 183/4 cm umiejętnosci 8 - co byście za gigantke kupili na moim miejscu, szukam ideału wiem że nie jest nim sklepowy Voelkl... Oczywiscie ideału na polskie giganty ;)

coś z promieniem około 24, ale długości to już musisz sobie spróbować :) jak ostatnio jeździłem na salomonach 187 od racecarvera to wydawały się troszkę łatwiejsze w prowadzeniu od stoeckli 182 (czasowo też były wolniejsze;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, Jarek, Rejs :D z Jarkiem "troche" sobie gadalismy o gigantach chwilke temu ale temat rzeka jak widać. :)

Wiec powiedzcie mi panowie waże mało w granicach znowu 70 ;) wzrost 183/4 cm umiejętnosci 8 - co byście za gigantke kupili na moim miejscu, szukam ideału wiem że nie jest nim sklepowy Voelkl... Oczywiscie ideału na polskie giganty ;)

70kg to wcale nie jest malo, moim zdaniem to sklepowe gigantki nie sa wystarczajaco szybkie a w gigancie to raczej chodzi o szybkosc :D no wiadomo w zawodach tylko to sie liczy, poza tym serwisowa gigantka daje niewiarygodna stabilnosc i to jest nastepny argument, jak sie robi szybko i w dodatku jest stromo to masz ta pewnosc. Moja rekomendacja to serwisowa gigantka ok 180cm. Na krotszych dlugosciach bez problemu jezdza juniorzy ktorzy waza ponizej 70kg (nawet kolo 60kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej jezdziłęm na komórkowym blizzardzie o czym pisałem ale to wtedy nie bylo to...

W tym roku pojezdziłem troche na tym modelu który miałem dawniej i było dobrze ale? ;)

Jezdziłem też na Elanie - narta z przed dwóch czy z zeszłego sezonu...

185 cm, było miękko to może przez to ale to była tragedia, dodatkowo jak je położyłem obok Blizzardów to wyraznie było widać różnice że Elany mają wiazania dobre 5 centow w tył względem Blizzarda co wydaje mi sie że bez znaczenia nie jest.

Obawiam sie głównie o promien 24 metry to dość sporo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej jezdziłęm na komórkowym blizzardzie o czym pisałem ale to wtedy nie bylo to...

W tym roku pojezdziłem troche na tym modelu który miałem dawniej i było dobrze ale? ;)

Jezdziłem też na Elanie - narta z przed dwóch czy z zeszłego sezonu...

185 cm, było miękko to może przez to ale to była tragedia, dodatkowo jak je położyłem obok Blizzardów to wyraznie było widać różnice że Elany mają wiazania dobre 5 centow w tył względem Blizzarda co wydaje mi sie że bez znaczenia nie jest.

Obawiam sie głównie o promien 24 metry to dość sporo :P

... po pierwsze to rzeczywiscie na miekkim to serwisowa nie pojedzie za bardzo bo sie bedzie wrzynac (chyba ze te nowe sa lepsze bo sa szersze), natomiast druga sprawa to takie pojezdzenie na probe niewiele daje bo do serwisowej gigantki trzeba sie przyzwyczaic i mysle ze jakis tydzien conajmniej objezdzic trzeba jezeli wczesniej nie mialo sie do czynienia z duzymi promieniami. Promienia 24 nie komentuje bo wystarczajaco sie juz wystawilem w dawniejszym poscie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli kolega Mitek waży dość sporo to dziwię sie że brałeś 182 sklepówkę , ja bym brał przynajmniej 190cm i to serwis.

Też nie mam pojęcia dlaczego, bo dotychczas najkrótsza narta na jakiej jeździłem to była 188cm (chyba, że slalomka albo baletka akle tego nie liczę). Narty serwisowej na pewno nie kupię - po prostu tak narta nie jest mi potrzebna. Gdybym wykorzystywał tę nartę do startów czy wyłącznie do jazdy do której jest przeznaczona to może ale jeżdżę bardzo różnie, bardzo czesto smigami a tu serwisowa gigantka to byłby horror a na normalnej jedzie się bardzo przjemnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...