Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Częstotliwość występowania Omeglassów...


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już pisałem o swoich obserwacjach narciarskich, ze w tych rejonach to głównie Atomic, Head, Fisher, Volkle i Elany, we włoskim Tyrolu jeszcze Nordica, niewiele Stockil,Rosołów i Salomona a Dynki, Dymnamici czy K2 to sie prawie nie trafiaja.

Przez 2 tygodnie w pd Tyrolu tylko raz Dynastara widzialem-to nie były Omeglasy tylko jakiś antyczny model i to z tych niższych

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się tam podoba co bobic robi - propaguje firmę Dynastar, ludzie się do niej przekonują (vide: zadowolone forumowiczki i forumowicze) i firma powinna to docenić. Narty te wyrożniają się pięknym designem, a i jeżdżą dobrze, jak widać.Gdybym sam nie był "zaprzedany" innym Francuzom, chętnie poddał bym się tej sugestii i spróbował Dynastar. Co się jednak odwlecze, to...

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bym promowoal inna firme, bedac odpowiedzialny za marki Dynastar-Lange na Polske :)

Zdaje sobie sprawe, ze nie wszystkim moga one odpowiadac, podobac, ale zachecam do sprobowania przejechania sie na nich.

Wtedy kazdy moze poczuc osobiscie, czy narta jest dla niego dobra, czy nie.

Dynastar powoli sie odradza u nas w Polsce na nowo, a ja ciesze sie, ze moge pracowac w takim zespole, w jakim pracuje, w firmie PM SPort. Uwazam, ze caly nasz team odwala kawal dobrej roboty, a o to chyba chodzi :)

SB, ale jakbym propagowal Voelkla, to bys nie nie mowil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB, ale jakbym propagowal Voelkla, to bys nie nie mowil :D

I tu nie masz racji, bo jeśli chodzi o mnie to jestem wyjątkowo nie stały w uczuciach;):D, no i dzisiaj jeszcze Voelkl a jutro... pracuję... po jutrze tez, ale jak byś chciał przetestować czy jesteś w stanie mnie przekonać do Omeglasa WC SL to we wtorek wieczór muszę mieć nartę...;)

... na albo Ciebie z nartą/nartami bo miejsce w autku jeszcze jedno jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same zmiany dookoła.Ja tez sie coraz śmielej przymierzam.Cos mi tam po głowie chodzi,ale wszystko sie może zmienić a dynka nie próbowalem.No to Sławek,jak juz cos bedziesz miał to wracając zostaw je dla mnie w Znojmie w damskiej toalecie w drugiej kabinie:D:D Bankowo bede tam w nocy z piątku na sobote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Sławek,jak juz cos bedziesz miał to wracając zostaw je dla mnie w Znojmie w damskiej toalecie w drugiej kabinie:D:D Bankowo bede tam w nocy z piątku na sobote.

Ale ich tam jeszcze nie będzie:rolleyes:, mogą być dopiero z niedzieli na poniedziałek:D i nie w damskiej toalecie tylko temu rycerzowi na monopolowym pod rękę wstawię:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu nie masz racji, bo jeśli chodzi o mnie to jestem wyjątkowo nie stały w uczuciach;):D, no i dzisiaj jeszcze Voelkl a jutro... pracuję... po jutrze tez, ale jak byś chciał przetestować czy jesteś w stanie mnie przekonać do Omeglasa WC SL to we wtorek wieczór muszę mieć nartę...;)

... na albo Ciebie z nartą/nartami bo miejsce w autku jeszcze jedno jest:)

Narty obecnie jezdza na roznych wyjazdach i nie dam rady zalatwic Wam na wypad pod Wieden.

Ale zapraszam na weekend majowy - od 26.04 do 03.05 na Tuxa, tam bedziesz mial mozliwosc potestowania ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziwne, bym promowoal inna firme, bedac odpowiedzialny za marki Dynastar-Lange na Polske :)

Nie tylko dziwne ale sugerowałoby lekką paranoję:D

Zdaje sobie sprawe, ze nie wszystkim moga one odpowiadac, podobac, ale zachecam do sprobowania przejechania sie na nich.

Wtedy kazdy moze poczuc osobiscie, czy narta jest dla niego dobra, czy nie.:)

Nabylismy z żoną przed zeszłym sezonem:

Ona slalomke w damskiej długości. Ja gigantke 182cm.

Zona jest zachwycona - jednoznacznie najlepsze narty jakie miała w zyciu. Narta bardzo skrętna, znakomicie prowadząća się w skręcie cietym a jednocześnie świetna w smigach z elementami śladu ślizgowego co u sklalomek z najwyżsżej pólki nie jest częste. bardzo przyjazna i stabilna równiez w dłuższym (ale nie za długim skrecie) oraz na nierównym terenie w głęszych ale łatwiejszych śniegach (to chyba dzieki sporej wadze - którą Ewka tez bardzo chwali).

Gigantka jak dla Mnie troche niezdecydowana. Promień niby 24m a jednak gdy jest lekko nierówno narta wcale nie idzie jak po szynach do tego przy naprawdę dużej szybkości jest wrażenie niestabilności związane z drganiam przodów. W Smigu całkiem niezła choc - jak każda gigantka - wymaga troche szarpania. Narta niestety okazała sie bradzo delikatna - kłopoty z krawędzią.

Myslę, że kłopoty z nietsabilnościa wynikaja ze złego doboru narty - powinna byc koło 190cm bo jednak kwintal trzymam.

Oba opisy dotycza nart z sezony 06/07. Jeżeli miałbym kupowac slalomke to napewno Dynastara (objeżdżony Fischer, Atomic, Stockli, Volkl i cos tam jeszcze).

Tylo jest jedna wada - nowe szaty Mnie osobiscie nie tego, Mojej żonie również (powiedziłebym że starciły na profesjonalnym wyglądzie;))- no ale to nie ma iwększego znaczenia.

Dynastar powoli sie odradza u nas w Polsce na nowo, a ja ciesze sie, ze moge pracowac w takim zespole, w jakim pracuje, w firmie PM SPort. Uwazam, ze caly nasz team odwala kawal dobrej roboty, a o to chyba chodzi :)

Pamietam jak Paweł z Michałem tworzyli firmę i zawsze stawiam PM za wzór.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam troche inne zdanie dot. kolorystyki.

Dla mnie przyszloroczna kolekcja jest po prostu rewelacyjna.

No, ale o gustach sie nie dyskutuje.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich (pomijam szatę graficzną ) Omeglass WC 08/09 to narta na której nie każdy może jezdzić ( warunek-technika!) ale jak ktoś potrafi i ma siłę ,narta jest REWELACYJNA. Wspaniale przechodzi ze w skrętu w skręt-niesamowita katapulta, trzyma zadany promień bez tzw. popuszczania krawędzi-ząbkowanie.

Nie nadaje sie na długie, na pełnej prędkości skręty. Nie wybacza błędów. I może jedena maleńka uwaga, ma niską płytę (norma FIS) i czasem można nogą zachaczyć o śnieg... Po za tym uosobienie werwy, siły, klasy!:D Tego nie da się opisać słowami, trzeba spróbować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza jazda jednej z trojcy na nowej narcie DYNASTARA i poprostu wychwala w nieboglosy jak to sie na niej fajnie zakreca a jak ladnie nabiera szybkosci a jaki to ladny niespotykany design itd. itd....

Wiec jeszcze raz Bobic wielki ukłon i dzięki widok rozesmianej twarzy od ucha do ucha bezcenny..............:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości pytanie, jak sie mają Groovy do Omeglasów - geometrię przynajmniej z opisu maja identyczną tak jak i promień. Omeglasy twardsze, sztywniejsze pewnie ale czy coś pozatym - no i czy te zwykłe- nie WC są tak naprawdę dużo sztywniejsze od Grova? Omeglasów w tegorocznej wersji nie objeżdrzałem - jedynie poprzednią generację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groovy maja dolozony system Autodrive. Przez co sa bardziej elastyczne.

Omeglass to typowy sandwich bez zadnych bajerow. Rasowa slalomka.

Groovy maja plyte Autodrive Fluid, Omeglass maja plyta Raceflex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...