Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zamiana kółek w rolkach


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak opony w samochodzie, co jakich czas trzeba zamienić miejscami kółka w rolkach. Niedawno to uczyniłem przy okazji smarowania łożysk. Zgodnie z zaleceniami zamieniłem miejscami przednie kółko z ostatnim oraz dwa środkowe. Dodatkowo każde kółko zostało obrócone.

Wszystko poskręcałem i ... postawiłem rolki na równej powierzchni. Jakie było moje zdziwienie kiedy w jednej rolce pierwsze i ostatnie koło znalazło się w powietrzu, a w drugiej rolce jedno z środkowych kół też straciło kontakt z podłożem. Nie zrażony zabrałem rolki i postanowiłem sprawdzić, jak będzie się na nich jeździło.

Już pierwsze kroki uświadomiły mi, że koła trzeba zamieniać miejscami częściej ... :D Jazdę porównałbym do jazdy na źle przygotowanych nartach! Rolki jeździły jak chciały :eek:

Ja jednak nie poddaję się i mam nadzieję, że po kilku jazdach kółka się dotrą ... ?

PS

Muszę kupić nowe kółka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opony w samochodzie, co jakich czas trzeba zamienić miejscami kółka w rolkach. Niedawno to uczyniłem przy okazji smarowania łożysk. Zgodnie z zaleceniami zamieniłem miejscami przednie kółko z ostatnim oraz dwa środkowe. Dodatkowo każde kółko zostało obrócone.

Wszystko poskręcałem i ... postawiłem rolki na równej powierzchni. Jakie było moje zdziwienie kiedy w jednej rolce pierwsze i ostatnie koło znalazło się w powietrzu, a w drugiej rolce jedno z środkowych kół też straciło kontakt z podłożem. Nie zrażony zabrałem rolki i postanowiłem sprawdzić, jak będzie się na nich jeździło.

Już pierwsze kroki uświadomiły mi, że koła trzeba zamieniać miejscami częściej ... :D Jazdę porównałbym do jazdy na źle przygotowanych nartach! Rolki jeździły jak chciały :eek:

Ja jednak nie poddaję się i mam nadzieję, że po kilku jazdach kółka się dotrą ... ?

PS

Muszę kupić nowe kółka :D

ze wzgledu na to ze troche jkezdziłem na rolkach i wyczynowo pozwole sobie ci cos powiedziec

NIGDY NIE ROB JAK ZROBIŁES NIE ZAMIENIA SIE KOŁEK MIEJSCAMI A JEDYNIE OBRACA JE NIC WIECEJ,KOŁKA ZXAWSZE SIE SCIARAJA - JAKBYS NIE ZMIENIAŁ ZOBACZYSZ ZE JEDNA STRONA BARDZIEJ SIE SCIERA DLATEGO SIE POPROSTU JE ODWRACA-PODOBNIE JAK TO ROBISZ Z MATERACEM W ŁOZKU ZEBY CI NIE ODLEZAŁA SIE NIE ZAPADŁ-CO 6 MIECHOW ODWRACASZ...

WIEC OBRACAMY A NIE ZAMIENIAMY MIEJSCAM

W RAZIE PYTAN PISZCIE W MIARE WIEDZY POMOGE:)

Edytowane przez pablo_duch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Muszę kupić nowe kółka :D

CO do kołek zalecam zawsze dowiedziec sie o scieralnosc no i jaka jazde preferujesz,jesli agresiv-czyli poracze itp.zaleca sie male i twarde,typowa rekreacja-duze i srednio miekkie-pamietaj co jakis czas odwracam kołka,a najczesciej odwracam jak jeadzimy w dni w ktorych jest naprawde ciepło-bo kołka sa gumowe- i pod wpływem ciepła szybciej sie zuyzywaja..

kazda technika wymaga i to innych rolek,innych kółek i innych łozyska.Mojego casu lozyska był ABC-1,2,3,KAZDE INNA PREDKOSC OSIAGLAY I WYTRZYMNALOSC-PAMIETAC TEZ TRZEBA I CZYSZCZENIU PRZYNAJMNIEJ Z ZEWNATRZ -NAJLEPIEJ JAK ODWRACASZ KOLKA SPRAWDZAJ LOZYSKA-ŁATWO JE OTWORZYC W RAZIE JAKBY CHROBOTAŁO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby racja, ale zrobiłem jak było napisane w instrukcji producenta.

Zobacz tutaj: http://www.narolkach.pl/content/view/80/3/ jest kilka wskazówek jak przekładać kółka w rolkach

moze i tez tak mozna,ale swego czasu jezdizlem sporo iobracanie powodowało ideolne scieranie sie kołek,KAZDY MA SWOJ SPOSOB,:Dja uzywałem tego co kilkunatu moich kolegow rolkowcow

w sumie producent moze miec racje i ma ,ale tez moze sie mylic:D

Edytowane przez pablo_duch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia ono czy chcesz zeby sprzet robil co ty chcesz czy co on chce...opisy maja podstawe do tego by sie do nich stosowac,ale JA ze wzgledu na styl jazdy robiłem inaczej-jak ci opisałem,a po jakims czasie czałem stosowac kołka przednie i tylnie -ktore byly wieksze,w srodkowe malutkie-zeby latwiej po poreczach sie slizgało, czy po schodkach lawkach-rozumiesz?jazda typowo streetowa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia ono czy chcesz zeby sprzet robil co ty chcesz czy co on chce...opisy maja podstawe do tego by sie do nich stosowac,ale JA ze wzgledu na styl jazdy robiłem inaczej-jak ci opisałem,a po jakims czasie czałem stosowac kołka przednie i tylnie -ktore byly wieksze,w srodkowe malutkie-zeby latwiej po poreczach sie slizgało, czy po schodkach lawkach-rozumiesz?jazda typowo streetowa:D

No ja na ławkach najwyżej przysiadam :D

Co do zamiany to ... najlepiej byłoby kupić komplet nowych kółek, ale ... $ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakie kółka do rolek?

Po latach wyciągnęłam rolki z piwnicy, ale okazało się że kauczuk na kółkach zbutwiał i odpadł :confused:

Chciałabym kupić nowe kółka, ale nie wiem, czy mogą być jakiekolwiek... jeżdżę raczej rekreacyjnie :o

Proszę o pomoc bo jestem komplentym laikiem w tej dziedzinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach wyciągnęłam rolki z piwnicy, ale okazało się że kauczuk na kółkach zbutwiał i odpadł :confused:

Chciałabym kupić nowe kółka, ale nie wiem, czy mogą być jakiekolwiek... jeżdżę raczej rekreacyjnie :o

Proszę o pomoc bo jestem komplentym laikiem w tej dziedzinie...

Oj to dłuuuugo musiałeś je trzymać w piwnicy. No ale do tematu: po pierwsze musisz wiedzieć jaki masz rozmiar kółek. Po drugie z taka informacją odwiedzić sklep sportowy np. Intersport i zakupić zestaw 8 kółek. Możesz tez poszukać w internecie, jest tego dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...