Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty wodne


Rekomendowane odpowiedzi

Tu są jakieś w miarę merytoryczne wskazówki co do startu na 2 nartach:

http://www.rekreacja.pl/nr.asp?p=28672,37

http://www.kaszuby.info.pl/narty-wodne/

Jest jeszcze jakieś forum na Goldenline:

http://www.goldenline.pl/forum/narty-wodne-wakeboard-kitesurfing-snowkiteing

można też coś tam wyczytać ale nie wiem czy to przydatne:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was pływa na nartach wodnych?

Mam kilka pytań mniej lub bardziej merytorycznych i chciałam się poradzć kogoś bardziej doświadczonego:)

Ostatni raz jaki pamiętam jazdę na nartach wodnych był w roku 1981 :eek:.

Był wiek miniony,a więc dawno,bardzo dawno.

Do dzisiaj pamiętam jak przy próbie startu z wody wypijałem takie ilości wody,że KISAJNO stawało się duuuuużo płytsze.

Za trzecim razem poszło dobrze,cóż z tego skoro jeszcze ze trzy razy udało mi się pośmigać.

Pytania więc będziesz musiała skierować do kogoś bardziej kompetentnego.

Ale jest wielka ,porównywalna z nartowaniem zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobne doświadczenie z 2000 roku. Tyle tylko, że po kilku nieudanych próbach startów wydedukowałem, że silnik w motorówce powinien mieć co najmniej 1 KM/1 kg wagi narciarza. I na półwyspie Helskim nie znaleźli dla mnie motorówki :D. "Batorego" już dawno przerobili na żyletki.

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobne doświadczenie z 2000 roku. Tyle tylko, że po kilku nieudanych próbach startów wydedukowałem, że silnik w motorówce powinien mieć co najmniej 1 KM/1 kg wagi narciarza. I na półwyspie Helskim nie znaleźli dla mnie motorówki :D. "Batorego" już dawno przerobili na żyletki.

pzdr

misal

Ja w tamtym czasie byłem odwrotnie proporcjonalnie zbudowany :rolleyes: w stosunku do stanu obecnego.

Ważyłem jak mokre ciele po wylizaniu.

Motorówa była solidna silnik miała z "kancioka" darła więc nie patrząc co dzieje się z tym na tym sznurku.

Ubaw mieli po pachy.:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już zrobiłam i o ile sprawa z 2 nartami jest dosć prosta i logiczna (i opisana szczegółowo w necie) tak sprawa z 1 nartą wygląda marnie i nielogicznie.

Zdrajczyni!!!

Jak mozesz 2 deski zdradzac dla 1?

Jak sama piszesz z 1 deska sprawa jest nielogiczna;)

Kilka typow jest tych pojedynczych desek, stad tez i technika wyjscia inna.

Ale najlepiej niech ktos kto dobrze orientuje w temacie Ci pokaze co i jak (napewno taki chetny sie znajdzie) na zywca na miejscu.

Bedzie prosciej i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Wzruszyły mnie te opowieści:D

Bede wytrwała, na początek na rozruch troszke popływam na 2 nartkach a potem spróbuję sama wyjścia z wody na 1 narcie (technika tak na moją babską logikę) a jak się nie uda to uderzę do jakiegoś instruktora:rolleyes: Niech stracę:D

PS. Jack, 1 narta to wciąż narta a nie parapet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Wzruszyły mnie te opowieści:D

Bede wytrwała, na początek na rozruch troszke popływam na 2 nartkach a potem spróbuję sama wyjścia z wody na 1 narcie (technika tak na moją babską logikę) a jak się nie uda to uderzę do jakiegoś instruktora:rolleyes: Niech stracę:D

PS. Jack, 1 narta to wciąż narta a nie parapet:)

A co toje takigo babska logika:confused:

Przecie to chyba nie istnieje.

O intuicji słyszałem ,ale ona jest kobieca;).

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babska logika to odwrotna logika czyli coś dokładnie odwrotnego niż nakazuje to tzw. męski zdrowy rozsądek (cokolwiek ten zdrowy rozsądek oznacza):D

Koleś w sklepie który jest instruktorem nart wodnych tłumaczył mi jak się powinno wychodzić z wody na 1 narcie ale jak sobie to zwizualizowałam to jest to kompletnie nielogiczne jak dla mnie, ale jak wypróbuję to Wam opowiem jak było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babska logika to odwrotna logika czyli coś dokładnie odwrotnego niż nakazuje to tzw. męski zdrowy rozsądek (cokolwiek ten zdrowy rozsądek oznacza):D

Koleś w sklepie który jest instruktorem nart wodnych tłumaczył mi jak się powinno wychodzić z wody na 1 narcie ale jak sobie to zwizualizowałam to jest to kompletnie nielogiczne jak dla mnie, ale jak wypróbuję to Wam opowiem jak było:)

Eeeeee .....

Myślałem,że będzie jazda na całego,a tu nic.:D

Jakieś tam tylko porównania logiki do rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy nad Jez. Białym obok Lublina, Włodawy mają wyciąg do nart wodnych?

Robert ,w naszej okolicy jedyny wyciąg nart wodnych jest nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.Nad Białym możesz się poślizgać za motorówką ale nie wiem ile to kosztuje ,wyciągu na pewno tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wróciłam z Mazur i kilka dni mi zajęło przejrzenie fotek i filmików więc dopiero teraz piszę.

Nartki wodne to super zabawa i dość szybko można się rozwijać.

Wystarczą chęci oraz brak oporów i strachu przed wodą :D

(z tego co widzę po sobie i innych osobach które próbowały tego sportu równocześnie ze mną na tym wyjezdzie).

Na youtube wstawiłam filmiki. W ramach orientacji jakie to były nartki wstawię też fotki do galerii letniej :)

Trzy pierwsze filmiki pochodzą z ciągnięcia mnie przez łódeczkę z silnikiem 160 konnym. Jak dla mnie optymalna prędkość ciągnięcia to 35 km/h, nie za szybko, nie za wolno i można się pobawić ze skakaniem przez kilwater, skrętami itp.

hiq8TE8Ndkk

P4wVMIsXPVA

rnjg-eCeNNA

A to jest łódeczka 40 KM, troszkę słaby silnik, mniejszy kilwater, stopy lekko pod wodą i na zakrętach łódką obracało:D

tXmG7yQY_wg

RZ8Lbu1chPY

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...