Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze nart


LoLomat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :P

Szukam nart, ktorymi moge jezdzic zarowno po nartostradach jak i po puchowych dzikich trasach. Powinny miec podniesione tyly do jazdy tylem. Dodam tez ze jestem narciazem dosc brawurowym i lubie szybko posmigac, poskakac itp., wiec lepiej jak by byly wytrzymale i bardzo zwrotne. Dla wlasnej wygody wole narty o dlugosci ok. 150-155 cm.

Jezdze od 9 lat i mam kilka szczesliwych zawodow za soba, lecz nie znam sie w ogole na sprzecie, dlatego wlasnie pisze tego posta.

Prosze o powazne odpowiedzi.

PS. Interesuja mnie modele nart wraz z wiazaniami. Chcialbym sie zmiescic w 1500 zl (wiem wiem, dosc ciezko znalesc cos dobrego za ta cene), dlatego prosilbym o dodanie tez przyblizonej ceny takiego zestawu.

Dziekuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam 165 wzrostu, 18 lat i waze 55 kg (szczuply jestem :P)

Pozniej uzupelnie bo nie mam teraz za bardzo czasu.

Biore udzial zwykle w slalomach gigantach.

Chodzi o to, ze szukam nart ktore nie beda mialy problemu ze swiezym sniegiem gdzies w lesie, ktorymi bede mogl sobie pojezdzic tylem, poskakac troszke (ale nie z jakis skoczni tylko jak jest jakas wieksza mulda czy cos).

Przewaznie jezdze prawie na kreche przez moje uzaleznienie od adrenaliny, ale oczywiscie uwazam na innych narciazy a sam nigdy nie wychodze bez kasku :P

Hmm... to chyba tyle o mnie :P

PS. Jak cos jeszcze jest potrzebne to pytajcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 165 wzrostu, 18 lat i waze 55 kg (szczuply jestem :P)

Pozniej uzupelnie bo nie mam teraz za bardzo czasu.

Biore udzial zwykle w slalomach gigantach.

Chodzi o to, ze szukam nart ktore nie beda mialy problemu ze swiezym sniegiem gdzies w lesie, ktorymi bede mogl sobie pojezdzic tylem, poskakac troszke (ale nie z jakis skoczni tylko jak jest jakas wieksza mulda czy cos).

Przewaznie jezdze prawie na kreche przez moje uzaleznienie od adrenaliny, ale oczywiscie uwazam na innych narciazy a sam nigdy nie wychodze bez kasku :P

Hmm... to chyba tyle o mnie :P

PS. Jak cos jeszcze jest potrzebne to pytajcie :P

No teraz lepiej/nie po to pytania,aby zrobić Ci krzywdę/,ale przyznam,ze nie wiem co to znaczy jazda na "krechę"-chyba chodzi o typowy zjazd/narciarz zawodowiec nie zadaje takich pytań:p/-natomiast narciarz" rekreacyjny"po 9 latach jazdy nie za bardzo ma chęci na jazdę na "krechę"bo poznał inne ciekawsze ewolucje narciarskie.Ale wracając do tematu-to faktycznie narty góra 170 cm,szukaj 164-a pełno ich w wyborze;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie po to aby zrobic mi krzywde. :P

po to chce narty z podniesionym tylem, zebym mogl pojezdzic tylem, porobic jakies 108'dziesiatki i 306'dziesiatki :P

kilka razy juz wbilem sie w snieg co nie bylo zbyt milym przezyciem.

Wiem ze jest spory wybor ale boje sie ze wezme jakis shit nie warty swojej ceny :P

Mimo ze jezdze te 9 lat, nigdy nie mialem instruktora, u mnie w rodzinie nikt nigdy nie jedzil i uczylem sie sam wiec technicznie robie czasami bledy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Interesuja mnie modele nart wraz z wiazaniami. Chcialbym sie zmiescic w 1500 zl (wiem wiem, dosc ciezko znalesc cos dobrego za ta cene), dlatego prosilbym o dodanie tez przyblizonej ceny takiego zestawu.

Dziekuje. :)

Wróżka ostatnio kupowała narty, i z tego co wiem zmieściła się właśnie w tej cenie i już nawet je przetestowała na Mazurach:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem w pospiechu. :P

chodzilo o jezdzenie po lesie i jezdzenie tylem po nartostradzie. :D

@Edit!

Zobaczylem

http:///www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9002

i mysle, ze to inny przypadek niz moj. Nie chce jezdzic bo jakis rurkach tylko tak o po stokach. A w alpy jakos sie nie wybieram bo nie mam kiedy. :P Mieszkam blisko wisly itd wiec smigam po soszowie, stozku etc. :P

Edytowane przez LoLomat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzenie tylem po nartostradzie. :D

:P

Tego też nie polecam,ze względu na innych użytkowników nartostrady:rolleyes:,od tego jest snowpark.Tak jak Jarek poleca,kup jako dodatkową parę nart twin-topy,na allegro można spotkać za niewielką kasę/nawet poniżej podanych przez Ciebie sum/,albo poczekaj na odpowiedź Leski;)-napisz na priv do niego:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jako dodatkowa pare nart?

mam mozliwosc kupna tylko jednych nart. mam teraz takie stare (nawet nie wiem jaki to model !! :/ wiazania salomon c509 czy cos takiego - nie widzialem ich od zimy a jak je kupowalem to jakos szczegolnie nie obchodzila mnie jakosc nart tylko wyglad haha )

jezdze tak w miejscach gdzie jest pusto - zwykle gdzies z brzegu albo po trasach mniej uczeszczanych. Jedyny snow park jaki znam to ten na stozku ale jakos nie kreci mnie jezdzenie po rurkach. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jako dodatkowa pare nart?

mam mozliwosc kupna tylko jednych nart. mam teraz takie stare (nawet nie wiem jaki to model !! :/ wiazania salomon c509 czy cos takiego - nie widzialem ich od zimy a jak je kupowalem to jakos szczegolnie nie obchodzila mnie jakosc nart tylko wyglad haha )

jezdze tak w miejscach gdzie jest pusto - zwykle gdzies z brzegu albo po trasach mniej uczeszczanych. Jedyny snow park jaki znam to ten na stozku ale jakos nie kreci mnie jezdzenie po rurkach. :P

To tak Ci się znudzila jazda,że szukasz nowych wyzwań na ""cyrkowych "";)ewolucjach,nie lepiej zacząć od jazdy na bardziej nowszym i uniwersalnym sprzęcie na nartostradzie/carving,fun itp../,później pozatrasowo,a jak dopiero to Cię dobje;):)zacząć tyłem,skakanie itp;);)Bo wydaje mi się,że chcesz się chyba za szybko przerzucić na nowości i trendy:cool:

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Cię nie rozumię,jak ja bym chciał od 4 sezonów wszystko jeździc To bym -przede wszystkim już coś wiedział na czym jeźdzę i na czym bym chciał jeździć;)Zawsze mnie zastanawiją,narciarze,którzy niby wszystko osiągneli w jeździe,a nie wiedzą na czym jeździć;):eek:-wprowadza mnie to w wielki niepokój.Nic tu nie wytumaczysz,wiedza ogolnie dostępna:eek:,możesz zadawać pytanie-czy ktoś jeździ i jak się to sprawuje;)-jest róźnica.Wybierz jakieś dechy w odpowiedniej cenie i napisz,a jak już jeździsz pozatrasowo to juz wymaga się znajomości tematu;)-nawet poręczy:pNapisz do Leski i nie igraj z ogniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "dzieckiem" niezaspokojonym pod wzgledem adrenaliny :P

Jezdze sam dla siebie, nie obchodzil mnie nigdy sprzet i techniki jazdy. Jestem samoukiem, dlatego tak mam. Nigdy nie inwestowalem kasy w sprzet bo uwazalem ze nie musze itd ale od 2 lat mysle nad nowymi nartami ale nigdy nie umialem na to znalesc kasy. Teraz zbliza mi sie 18nastka wiec wiem co chce dostac od rodzicow (i wlasnie taki limit mi dali - 1200 zl).

Jezdze po wszystkich trasach. Nie bylo miejsca gdzie nie dalem sobie rady mimo ze nie zawsze bylo idealnie :P

Jezdze dosc waskimi nartami po glebokim swiezym sniegu,

Jezdze do tylu na prawie prosto zakonczonych nartach,

Jezdze jak psychopata osiagajac niesamowite predkosci i przewaznie widze nadal zjezdzajacych ludzi podczas, gdy sam wjezdzam wyciagiem do gory po raz kolejny,

Skacze na zwykych pol carvingach (czy jak to sie pisze),

I jakos nigdy nie mialem zadnych wiekszych problemow z osiaganiem tego, o to tak bardzo sie staram. Adrenalinka zawsze byla, jest i bedzie :P

I prosze bardzo mnie nie krytykowac za to co robie, ja na prawde uwazam na innych i omijam dzieci szerooookim lukiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "dzieckiem" niezaspokojonym pod wzgledem adrenaliny :P

p

To chłopie przechodż na czerwonym świetle na przejściu dla pieszych:eek:,narciarz chcący poznać najtrudniejsze trasy i poczuć zaawansowane techniki-musi się wyzbyć głupoty i nauczyć się przede wszystkim technik bezpieczeństwa w trudnych warunkach,poznać sprzęt ..itp.Jeśli tego nie rozumiesz,to tylko Twoja niewiedza i głupota stanowi dla Ciebie adrenalinę.Nie tylko brak Ci wiedzy o sprzęcie,ale i o bezpieczeństwie-poczytaj,poszukaj..a później pisz,że Jesteś wielki i szukasz nart do jazdy"do tyłu"-bo na razie ręce opadają:(

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze jestem jakims super narciazem. Dyplomy i medale tez nie odzwierciedlaja prawdziwych umiejetnosci. Potrafie nad soba panowac na tyle, ze w miare bezpiecznie czuje sie na sniegu. W ciagu tych 9 lat nie mialem ani razu powazniejszego wypadku i nigdy nie mialem na sobie gipsu. Szukam tylko dobrych nart do wyszalenia sie i tyle.

PS. Dobrze ze to nie jest forum o sportach letnich, rowerach itd bo chyba byscie mnie zlinczowali :P

Edit:

Dodam tylko ze temat zaczyna sie zmieniac na "bezpieczenstwo na tracie", "delektowanie sie wolna jazda" i inne badziewia.

Napisalem temat, zeby znalesc jak najlepsze narty spelniajace moje wymagania za okreslona kwote, zeby nie kupic jakiegos badziewia co mi w sklepie zaproponuja...

Edytowane przez LoLomat
dodanie czegos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie wypowiadać na temat doboru sprzętu, bo mimo, że jeżdżę od 47 lat, to w ogóle się na tym nie znam.

Poradzę Ci tylko dobrać sprzęt, tak jak ja to robię.

Idź do wypożyczalni, pożycz sobie jedne, drugie, trzecie narty. Spróbuj jazdy na trasie, w puchu, po lesie. Zobacz na czym najlepiej się czujesz, potem idź do sklepu.

Ostatnio jak wybierałem narty dla siebie to próbowałem 3 długości jednego modelu :D

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie wypowiadać na temat doboru sprzętu, bo mimo, że jeżdżę od 47 lat, to w ogóle się na tym nie znam.

Poradzę Ci tylko dobrać sprzęt, tak jak ja to robię.

Idź do wypożyczalni, pożycz sobie jedne, drugie, trzecie narty. Spróbuj jazdy na trasie, w puchu, po lesie. Zobacz na czym najlepiej się czujesz, potem idź do sklepu.

Ostatnio jak wybierałem narty dla siebie to próbowałem 3 długości jednego modelu :D

pzdr

misal

Pomysl dobry ale tam gdzie ja jezdze to w wypozyczalniach maja tylko jakies stare, ostro porysowane atomic'i plasko zakonczone z tylu.

Druga przeszkoda jest to, ze musial bym dosc sporo na to wydac.

Trzecia to, ze mam urodziny w pazdzierniku :P

Ale dziekuje za porade :P

Dodam jeszcze, ze skoro jezdzisz 47 lat to masz zupelnie inne podejscie do tego niz ja, dlatego mozemy sie czasami nie zgadzac w kwestii jazdy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...