Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sellaronda na rowerze - Sellaronda Bike Day


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Parki nie dla ludzi

Wielu z nas jeździło na nartach wokół masywu Sella. Latem można podobną trasę pokonać na rowerze. Kilka informacji dotyczących Sellarondy na rowerze znajdziecie tutaj: http://www.aktywnelato.pl/lato/?dzial=stacje&co=newsy&id_txt=3152

W Karkonoszach, tez mozna podobnie - tyle, ze po czeskiej stronie, po polskiej wiadomo - raczej nie - zakaz jazdy w Karkonoskim Parku Narodowym nawet i na rowerze. Nasze parki nie sa raczej dla ludzi.

Pozdrowienia,

Ryszard Kowalczuk

------------------

Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą

1 2 3

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Sellaronda Bike Day 27.06.2010

Decyzja zapadła. 27. czerwca zmierzymy się ponownie z Sellarondą, tylko tym razem na rowerach!

Do pokonania będzie dystans 50 km i różnica wzniesień 1750 m. Zaczynamy o 9. rano z Val Gardeny objeżdżamy Sellarondę przez Corvarę, Arabbę i Canazei po drodze pokonując przełęcze Passo Gardena 2.134 m, Passo Campolongo 1.850 m, Passo Pordoi 2.236 m oraz ostatnią Passo Sella 2.244 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. 27. czerwca zmierzymy się ponownie z Sellarondą, tylko tym razem na rowerach!

Do pokonania będzie dystans 50 km i różnica wzniesień 1750 m. Zaczynamy o 9. rano z Val Gardeny objeżdżamy Sellarondę przez Corvarę, Arabbę i Canazei po drodze pokonując przełęcze Passo Gardena 2.134 m, Passo Campolongo 1.850 m, Passo Pordoi 2.236 m oraz ostatnią Passo Sella 2.244 m.

To będziemy w tym samym czasie.

Z kolega starujemy dzień wczesniej w Sella Ronda Hero MTB Maraton.

http://www.sellarondahero.com/index_eng.html

Też mamy 50km do pokonania ,ale roznice wzniesień 2600 m :).

Bedziemy w Selvie od piątku rano.

Pozdr

Edytowane przez marczello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. 27. czerwca zmierzymy się ponownie z Sellarondą, tylko tym razem na rowerach!

No to w takim razie pochwal się jak tam zajadą rowery, bo nie przypuszczam żebyście wystartowali z BB na rowerach:eek::D

... bierzesz SB ze sobą?:D

SB tak jak wcześniej już nieraz tu wspominał, że aż tak bardzo roweru nie kocha, poza tym mój rower nie nadaje się do jazdy po takich trasach, a wymieniał na pewno nie będę z powodu wymienionego na początku zdania:cool:.

To będziemy w tym samym czasie......

Bedziemy w Selvie od piątku rano.

Tylko się dokładniej rozglądaj wkoło siebie, nie tak jak w styczniu w TH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No jasny gwint. Ja za tydzień jadę na Sellarondę, a tu ... chyba trzeba będzie narty zabrać :eek: :D

Marczello masz zimówki na kołach? Czy na rower zakłada się łańcuchy? :D

Zdjęcie z kamery na Passo Pordoi (20.06.2010)

36986_399669811722_214588016722_4936097_7210159_n.jpg

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasny gwint. Ja za tydzień jadę na Sellarondę, a tu ... chyba trzeba będzie narty zabrać :eek: :D

Marczello masz zimówki na kołach? Czy na rower zakłada się łańcuchy? :D

Zdjęcie z kamery na Passo Pordoi (20.06.2010)

36986_399669811722_214588016722_4936097_7210159_n.jpg

Hehe , dobre.

Kolce trzeba bedzie ponabijać.

Zakladam ,że na weekend przyszły bedzie ładna pogoda.

Jak na tą chwilę , to z kolegą jesteśmy jedynymi polakami na liście startowej :) :http://www.sellarondahero.com/daten/Sellarondahero_teilnehmer_2010.pdf

Plan minimum to ukończyć to COŚ :).

DO zobaczenia w Selvie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd

Tydzień szybko minął. Wszystko, no prawie wszystko, spakowane.

Trasa na dzisiaj to jak zwykle: Cieszyn, Olomouc, Brno, Mikulov, Stockerau, Krems, St. Polten, Salzburg, Insbruck, Brenner i ... po przejechaniu ok. 900 km Tyrol Południowy we Włoszech :).

Prognoza pogody na szczęście się zmieniła i zapowiada się, że pierwszy raz będę fotografował Sellarondę bez rękawiczek :)

Ciekawe jak tam Marczello, jak forma. Może uda nam się spotkać w Val Gardena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koń przeżył? Powodzenia na Selli!!!:rolleyes:

Ps. Z jaką maksymalną prędkością jechaliscie z tymi rowerami na dachu? tak z ciekawosic bo widze ze bagażniki thule.:)

Właśnie jedziemy ok 130 - 140 km/h i rowery się trzymają. Thule zaleca max. do 130 km/h.

Sellaronda zdobyta! Warto było! Małe sprostowanie dot. trasy Sellaronda. Długość ok. 55 km a do pokonania jest w sumie prawie 2000 m podjazdów, a nie jak pisałem wcześniej 700.

Spotkaliśmy się też z Marczello! ...mam zdjęcie na dowód! :D

Acha! Miałem okazję dosłownie przetestować nowo nabyty kask rowerowy :) tzn. przeleciałem przez kierownicę i wylądowałem na głowie. Kask się sprawdził .... na szczęście!

Więcej o naszych "wyczynach" rowerowych po powrocie!

Pozdrowienia z autostrady A1 aktualnie koło Linzu.

PS Ja oczywiście teraz nie prowadzę:eek:

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądałem po twardym lądowaniu :D Więcej uszkodzeń nie prezentuję, bo są w wielu miejscach ...

po-upadku-img_0288.jpg

Patrząc na Twój podbródek wygląda jak byś dostał buziaka:p na ukojenie bólu, no i patrząc na minę można wywnioskować że przyniosło to skutek:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój podbródek wygląda jak byś dostał buziaka:p na ukojenie bólu, no i patrząc na minę można wywnioskować że przyniosło to skutek:D

Jeżeli to co mam na brodzie uważasz za buziaka, to dziękuję bardzo. :eek: Całować się z asfaltem ...

A po za tym to najlepszego nie widać. Pamiątki zostaną mi jeszcze na wiele tygodni ;)

Za to test kasku przeprowadził wzorowo! Czołówa pełna i kas wytrzymał. Mogę polecić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Prezes miał pancerz na sobie o którym wcześniej pisałem to "AŁA" było by dużo łagodniejsze!:D

A tak będą siniaki!!!:)

Robert, obawiam się, że pancerza nie będę zakładał za każdym razem jak idę sobie pojeździć :) To nie był DH tylko zwykłe XC, więc trudno jeździć w pancerzu, który zresztą mam - tylko inne firmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, obawiam się, że pancerza nie będę zakładał za każdym razem jak idę sobie pojeździć :) To nie był DH tylko zwykłe XC, więc trudno jeździć w pancerzu, który zresztą mam - tylko inne firmy :D

Wiem, Wiem masz twardy pancerz!:eek:

Jak hukniesz o glebę to „śladów” na ciele nie ma ale „AŁA” jest dalej!

A jak hukniesz w miękkim pancerzu to tylko jesteś zły na siebie że była gleba.:D

Zawsze można ubrać tylko ochraniacze na stawy łokciowe i kolanowe.

Jest wtedy dużo wygodniej a zabezpieczonym jest się w stopniu podstawowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po powrocie.

Mogę się pochwalić ukończeniem SellaRonda Hero.

Maraton fantastyczny, bardzo ciężki i w niesamowitej scenerii.

W niedziele jechalismy także w SellaRonda Open Day.

Zdjęcia :

Sella Ronda Open Day : http://picasaweb.google.it/krystiankondej/SellaRondaOpenDay#

Sella Ronda Hero : http://picasaweb.google.it/krystiankondej/SellaRondaHero2010#

http://www.flickr.com/photos/valgardena/sets/72157624258383007/show/

Cały wyjazd uznałbym za bardzo udany , ale.....

W niedzielę pojechaliśmy na wybrzeże weneckie ,do miejscowosci nadmorskiej Caorle.

Tam na parkingu włamali nam się do auta i ukradli m.in. rowery.Razem warte kilkanaście tysięcy zł.

Dramat, tragedia itp itd.

Edytowane przez marczello
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po powrocie.

Mogę się pochwalić ukończeniem SellaRonda Hero.

Maraton fantastyczny, bardzo ciężki i w niesamowitej scenerii.

W niedziele jechalismy także w SellaRonda Open Day.

Zdjęcia :

Sella Ronda Open Day : http://picasaweb.google.it/krystiankondej/SellaRondaOpenDay#

Sella Ronda Hero : http://picasaweb.google.it/krystiankondej/SellaRondaHero2010#

http://www.flickr.com/photos/valgardena/sets/72157624258383007/show/

Cały wyjazd uznałbym za bardzo udany , ale.....

W niedzielę pojechaliśmy na wybrzeże weneckie ,do miejscowosci nadmorskiej Caorle.

Tam na parkingu włamali nam się do auta i ukradli m.in. rowery.Razem warte kilkanaście tysięcy zł.

Dramat, tragedia itp itd.

Zdjęcia piękne,ba.........przepiękne.:D

Ale musicie być zniesmaczeni tym co się Wam przydarzyło.:(:eek:

Z pewnością zamiast mieć same miłe wspomnienia i radość zwycięstwa,bo już samo przejechanie takiej trasy można uznać za zwycięstwo,macie gorycz porażki po przegranej z debilnymi złodziejami.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...