Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Naturalnie prosba o opinie co do zakupu sprzetu


A-PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tradycyjnie prosba o porade w doborze sprzetu. Wyczytałem w waszej literaturze cyt....Im większe umiejętności i większa waga tym dłuższe narty, dla lżejszych i słabiej jeżdżących narty krótsze.

Kiedy ja mam wiekszą wagę i słabo jeżdzę a prawde mówiąc wogóle. Ale to sie ma zmienić.

Ogólnie potrzebuje sprzetu ( buty -narty ) dla 3 osób. Oto nasze parametry :

1. 178 cm 95 kg wiek 40 facet

2. 172 cm 65 kg wiek 34 kobieta

3. 171 cm 70 kg wiek 20 facet

wszyscy poziom umiejetnosci " zerowy "

Jesli ktos ma jakies pomysły, porady , oferty to zapraszam. Email. mazandi@o2.pl

PS> Jako poczatkujacym wiele osób zaleca uzywany sprzet osobiscie nie przepadam za uzywanym ale tez nie należymy do grona bogatych wiec chetnie zapoznam się z ofertami i poradami.Dzieki za pomoc .A-PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli starujecie z nauka jazdy na nartach to ja osobiście poleciłbym Wam wypożyczenie nart w pierwszym okresie nauki. To najlepsze rozwiązanie.

Wybieranie odpowiednich nart na tym etapie nie ma większego sensu.

Trudno mi teraz powiedzieć, czy jesteście osobami sprawnymi fizycznie i np. opanowanie podstaw pójdzie Wam szybko. Dlatego uważam, że powinniście wybrać wariant wypożyczenia nart, a dopiero później zastanowić się nad typem i modelem sprzętu.

Co do "twardość" nart, to przy doborze trzeba wziąć pod uwagę wagę narciarza. Załóżmy, że dwie osoby mają po 175 cm wzrostu, są początkujące z tym, że jedna waży 65 kg, a druga 90. Nie można im wcisnąć tej samej narty! Osoba cięższa powinna otrzymac wyższy model z danej grupy.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moja stała rada w takim przypadku to kupić sobie wygodne buty. Jest to pewien wydatek, ale na pewno się opłaci. Poprzymierzać w sklepie, zobaczyć jak się w nich czujemy, czy nie cisną. Nie szaleć z twardością buta. Wcz

Wczoraj byłem w Skiteamie i słyszałem jak sprzedawca polecał flex 90 człowiekowi ważącemu 95 kg który dopiero zaczynał. Nie chciałem się wtrącać do rozmowy ale chyba trochę za twarde.

Co do nart, to na pierwszy raz wypożyczyć. Będziecie mogli spróbowac kilku modeli, a ponadto do nauki na pewno wystarczą.

I kolejna rada - na początek na pewno z instruktorem, albo przynajmniej z kimś kto wie o co w tym chodzi.

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wybieramy sie do Włoch na narty i nie wiem czy wypozyczajac tam sprzet nie zostanie mi wcisniety taki który akurat maja na stanie i zniesmaczymy sie tym. Moze rzeczywiście dobrać i kupić tutaj buty które jak słysze sa wazniejsze niż narty a na miejscu wypożyczyć tylko narty? Uzywane buty mogą sie różnic znacznie od nowych ( porozbijane od różnych innych stóp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...