Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic ST12 06/07 ; 07/08


DeeJay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum. Mam pytanie do kogoś, kto faktycznie zna się na doborze sprzętu.

Mianowicie zamierzam kupić narty Atomic ST12 z sezonu 06/07 lub 07/08.

Czy jest jakaś zasadnicza różnica między tymi modelami? Czy tylko zmienił się wygląd zewnętrzny?

Mierzę 183cm, ważę 75kg. Jaką długość powinienem kupić? 160cm czy 165cm?

I najważniejsze: jaki but dobrać do tego sprzętu? Liczę na podpowiedź konkretnego modelu.

Jeżdżę agresywnie, funcarvingowo, bardzo dobrze oceniam swoje umiejętności.

Z góry dzięki za wszelkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165 cm moim zdaniem, mam ten sam wzrost i jeździlem na slalomkach 160 i 165 Atomica i jest duża różnica na korzyść. Buty z flem 110 lub więcej - zależy jak znosisz twarde buty i w jakich będzie Ci wygodnie - tego bym się głównie trzymał, modelu nikt Ci nie doradzi bo różnie pasują do stopy i najpierw poprzymierzaj a potem pytaj o te co przypasowały. A różnica - nie wiem ale jeśli wogóle to chyba niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do Was:

jak ma się ST12 do modelu METRON B5i z sezonu 08/09?

Chodzi dokładnie o ten model:

http://www.e-busola.pl/atomic-narty-atomic-metron-b5i-+-wiazania-neox-310-o_l_6164.html

Opiszecie najważniejsze różnice między nimi jeśli możecie.

I które lepsze do funcarvingu?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mają sie nijak do siebie.

Są z całkiem innych światow.

M:B5 to mega twarda maszyna do zpaierniczania po każdym rodzaju sniegu.

Czy się nada do funu? Wiesz, widzieliśmy już gościa na Elanach MagFire12 jadącego "łokieć" bodajże. Ale taka samo można mieć Mitsu Pajero i jeździć nim tylko do pracy. Można: ale po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ST12 o długości 165cm nie dostane już nigdzie.

W związku z tym mam pytanie: który model jest lepszy, ST12 czy SL11 z 08/09?

Lepsze będą ST12 o długości 160cm czy SL11 o długości 163cm?

Wiem, że SL11 jest miększą nartą, nie posiada płyty a podniesione wiązanie zintegrowane z nartą.

Dzięki z góry za porady i opinie!

ps

A może ktoś z użytkowników posiada na sprzedaż ST12 165cm lub może wie, gdzie taki sprzęt jeszcze dostane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ST12 o długości 165cm nie dostane już nigdzie.

W związku z tym mam pytanie: który model jest lepszy, ST12 czy SL11 z 08/09?

Lepsze będą ST12 o długości 160cm czy SL11 o długości 163cm?

Wiem, że SL11 jest miększą nartą, nie posiada płyty a podniesione wiązanie zintegrowane z nartą.

Dzięki z góry za porady i opinie!

ps

A może ktoś z użytkowników posiada na sprzedaż ST12 165cm lub może wie, gdzie taki sprzęt jeszcze dostane?

Tym zdaniem sobie sam odpowiedziałeś ;) To jest ogromna różnica dlatego ST 12 w tym zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, 163cm było by lepsze od 160 cm przy twoim wzroście, ale na upartego to nie będzie az tak źle. druga sprawa, kasa za te narty podobna a sama technologia się zmieniła - to drugi minus.

W sumie możesz szukać na Allegro lub popytaj u dystrybutora - firma Summit, mają sklep na pl. Wolności w Katowicach.

Co do flexu butów to zależy jak jeździsz, 110 jest ok, ale to już trzeba mieć wyrobione nogi by nie skonać po 3h jazdy, a jazda fun wymaga trochę siły. Jak nie masz to 100 powinny być ok.

Kolejną sprawą jest to iż niektórzy ludzie do jazdy typowo fun podnosili wiązania o kilka cm oraz jeździli na bardzo krótkich nartach, dlatego moim zdaniem nie powinno by problemu. Poza tym każde narty można sprzeda lub przetestować zanim się kupi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...