Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

190 cm, 95 kg, 55 lat, jazda na 7 - jakie narty?


ciupras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkownikow serwisu skionline :) Jestem tu nowy!

Chciałbym uzyskać porad co do sprzętu. Poszukuję nowych nart, jeżdżę już od kilkudziesięciu lat, z zacięciem lekko sportowym. Niestety mój wiek to już trochę ponad 50 lat, jednak czuje się na siłach aby wybrać dość wymagające narty. Do sezonu jestem bardzo ok przygotowany, ciagle gram w tenisa, jezdze na rowerze i chodze na basen. Teraz co do jazdy, preferuje raczej srednie skręty, bez wielkiego - carvingowego - pochylania sie do stoku. Mysle ze jezdze na 7 w skali tego forum. Moj wzrost to 190 cm, waga 95 kg. Często wyjeżdzam w Alpy, srednio 3 razy w roku, ale pomiedzy tymi wyjazdami jestem kilka razy w tygodniu szosownikiem po naszych rodzimych stokach. A teraz co do sprzętu, chciałbym wydać nie więcej niż 1500 zł na nowe narty... Po wielu oględzinach skupiłem się chyba pomiędzy tymi 2ma modelami:

1) FISCHER RC4 RACE SC PRO

http://www.allegro.pl/item805499364_narty_fischer_rc4_race_sc_pro_z11_2009_okazja.html

2) VOLKL RACETIGER SC TITANIUM 2009

http://www.allegro.pl/item809200252_nowe_narty_volkl_racetiger_sc_titanium_kurier_0_zl.html

Czy moglibyscie drodzy forumowicze mi podpowiedzieć które lepsze, czy też może polecacie mi jakieś inne modele! Serdeczne dzięki! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie narty mają charakter slalomki czyli mają krotki promien skrętu, możesz nimi też jechać średnim promieniem niemniej przy twoim wzroscie i wadze to przy takim stosowaniu nie będa zbyt stabilne przy większych szybkościach. Obie są bardzo przyzwoite, na twoim miejscu brałbym Fishera 170 cm - bo dłuższy. Ja poszukałbym narty crosowej o nieco wiekszej długości, coś w stylu Crosstigera Volkla albo Atomica SX 12, Fishera Progresora 9+ albo Elana Speedweva 12 lub 14. Każde w maksymalnej dostępnej długości czyli pewnie 176-178. Taka narta lepiej ciągnie skręt średni i bardziej pasuje do twojego stylu jazdy, do tego jest bardziej uniwesalna, lepiej jeździ gorsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię na naszym Forum. Skąd taki sympatyczny nik u Ciebie:D

Ja bym Cię raczej namawiał naFischer Progressor 9+ albo Fischer Progressor 8+, z wskazaniem jednak na tą pierwszą ze względu na Twoje dość słuszne gabaryty.

Te które wybrałeś to są typowe narty slalomowe, a piszesz "bez wielkiego - carvingowego - pochylania sie do stoku". W związku z tym kupowanie Slki mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszne dzieki! Faktycznie chyba będę rozglądał się za Progressorem 9+, przyznam się, że nawet na nią nie natrafiłem! Dozgonne dzięki Wam! Faktycznie są bardzo godne uwagi, teraz muszę upolować rocznik 2009, i odpowiednią dla mnie długość bo pierwszy rekonesans internetowy mówi, że będzie ciężko.

"SB" - co do nicka, to jeszcze stara ksywa mająca swe korzenie w moim nazwisku :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy! Dam znać jak wrażenia.

Co do nart to mam 2 aukcje, jedne używki w dobrej chyba dla mnie długości http://www.allegro.pl/show_item.php?item=810758435

a nastepne mieszczace sie w kryteriach cenowych lecz jeszcze o dlugość pytam...

http://www.allegro.pl/item813798406_narty_fischer_progressor_9_fsx12_flowfex_2009.html

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te o dobrej długości mają trochę za cienkie krawędzie do ceny

np http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=817985748 lepsza cena i podobnych jest dużo

Tylko to jest zwykły Progressor z przed 2 sezonów, a nie 9+, czy to jest jakaś wielka różnica tego nie wiem, talia ta sama...

Wszyscy te Fischery i Fischery...

No jak to wszyscy, właśnie sam obalasz tezę którą wysunąłeś:rolleyes::

a ja bym rossignola polecił jak slalomka to 8s

Trudno żebym polecał coś czego nie miałem na nogach, a nawet w rękach, to tak jak byś komuś zachwalał coś że pyszne jest nie mając tego nigdy w ustach, choć to normalne i znane przypadki są pewnie i w tym wątku;)

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciężko jest mieć możliwość jazdy na każdej narcie...

to po pierwsze,

...a po drugie, czy jak się przetestuje ileś par nart, czy jest się to w stanie zapamiętać co...która...jak...:confused:

...może przy 3-4-5 parach tak, ale przy już 7 parze zaczyna się robić w głowie bigos:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niewyraźne te zdjęcia .. przy zakupach nart na allegro najlepiej chyba jest jechać i osobiście odebrać je od gościa. Wyglądają dobrze, mocno nasmarowane (może by ukryć drobne niedoskonałości), krawędź ok, na drugim zdjęciu od prawej nie widać za bardzo grubości górnej krawędzi. Dobrze jakbyś poprosił o więcej fotek, szczególnie krawędzi od strony zoli oraz boku narty bo nie widać wysokości krawędzi. tak to wyglądają ładnie, chociaż ja na allegro jestem lekko uprzedzony, a szczególnie na zakupy nart bez oglądnięcia ich na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądaja fajnie, ale... Po pierwsze są ostro wypsikane jakimś nabłyszczaczem, żeby ładnie wyglądały do zdjęć - można to zaobserwować na zbliżeniu wiązań (widać, że to coś nie jest dobrze roztarte), więc można domniemywać, że jest więcej rys i wszelkiej maści minusów estetyczno-wizualnych, niz widac na zdjęciach. Ślizgi i krawędzie wyglądają ładnie. Ale może to być po prostu efekt dobrego zdjęcia. Trzeba napisać maila z prośbą o zmierzenie krawędzi zwykłą linijką - jeżeli jej szerokość ma mniej niż 1,5mm nie polecam zakupu. Spookojnie wystarczyłaby na powiedzmy dwa sezony, ale im krawęź węższa tym większe ryzyko, ze trafiając na jakiś kamień na trasie można stracić krawędź czy naruszyć ślizg, a to nie jest przyjemne. Co więcej można domniemywać, ze narty pochodzą z wypożyczalni - świadczą o tym rozsówane wiązania, w których, w ciagu kilku sekund, można w baaaaardzo łatwy sposób zmienić rozstaw z 263mm na 391 - po co ktoś kupowałby sobie takie wiązania:confused: Poza tym na obu płytach widnieją kody kreskowe. Natomiast cena narty jest zachęcająca i dająca trochę do myślenia. Ja poprosiłbym o zmierzenie krawędzi i więcej zdjęć. Tyle zmojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...