Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart


skk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem na forum, ale stałym bywalcem skionline.pl :)

Szacuje swoje umiejętności 6+ (plus bo nie brakuje mi zacięcia sportowego i ambicji aby dążyć do perfekcji :), 180 cm, 90kg, 25 lat, regularnie uprawiam sport. Pierwsze raz narty miałem na nogach już 15 lat temu, ale regularnie (podczas polsko-czeskiego sezonu) jeżdżę od 5 lat.

Dotychczas jeździłem na pożyczanych deskach, często nie przygotowane do jazdy, poniszczone i stare (nawet na takich wrakach jakoś zjeżdżam po czarnym, oblodzonym szlaku). Jednak w tym roku zamierzam to zmienić :). Lubię jeździć szybko i ostro, co nie zmienia faktu że również czerpię przyjemność z krótkiego skrętu. W tamtym roku upatrzyłem sobie narty Nordica DOBERMANN SPITFIRE . W recenzji pisze że jest to połączenie narty gigantowej i slalomowej http://allegro.pl/item811447132_nordica_spitfire_170_cm_naprawde_warto.html . A może jakieś z długością 180?

Dodatkowo wczoraj w sklepie dość rozgadany pan prawie wcisną mi Rossignol RADICAL R8X WORLDCUP OVERSIZE, uzasadniając to odpowiednią elastycznością narty w stosunku do moich wymagań (szybsza jazda, długie skręty). Wg mnie to strasznie szerokie te narty..

Chętnie bym popróbował jeszcze różne narty przed kupnem, ale nie mam pod ręką porządnej wypożyczalni.

Co sądzicie o wyborze Dobermana?

A może kupić coś nowego, wymagającego.. na przyszłość? (cena 2k wzwyż)

Czy może lepiej kupić używane, i po 2 latach zmienić?

Ewentualnie jakie inne wyjścia moglibyście mi polecić? :)

Z góry dziękuję za każdą poradę i uwagę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy z doboru nart, ostatnio było conajmniej kilka podobnych zapytań do twojego. Ja osobiście bym kupił nowe narty ale na pewno nie za 2 tys, ceny nówek w sklepach są teraz bardzo wysokie i lepiej trochę poczekać albo poszukać czegoś z zeszłego sezonu. Obu nart, które wymieniasz nie znam a innych, podobnych jest dużo - poczytaj, znajdziesz cos to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękiuje za podpowiedź. Posłuchałem rady, żeby czegoś poszukać.

Znalazłem jeden sklep gdzie mają parę nowych nart z 3-4 sezonów wstecz. Jedne które mnie zaciekawiły to Volkl P60 race carver http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=675&id_modelu=863 , a i cena całkiem fajna - 500zł. Z tego co o nich wyczytałem to całkiem dobra narta. Są tam jeszcze Vokl SC i GC racing z tego samego roku.

Warto kupić taką 4, a nawet 5 letnią nartę?

Edytowane przez skk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękiuje za podpowiedź. Posłuchałem rady, żeby czegoś poszukać.

Znalazłem jeden sklep gdzie mają parę nowych nart z 3-4 sezonów wstecz. Jedne które mnie zaciekawiły to Volkl P60 race carver http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=675&id_modelu=863 , a i cena całkiem fajna - 500zł. Z tego co o nich wyczytałem to całkiem dobra narta. Są tam jeszcze Vokl SC i GC racing z tego samego roku.

Warto kupić taką 4, a nawet 5 letnią nartę?

czy warto kupić, no wszystko zalezy od jej stanu:) i od tego jakim budżetem się oporządzasz:) jeżeli jej stan jest dobry pozostało dużo krawędzi stan ślizgu jest ok wg mnie warto, jeżeli masz w planach zmianę na inną tzn nie masz teraz większej gotówki ale wiesz ze np na następny sezon albo za 2 kupisz coś nowszego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jase! Jeśli narta jest nowa, to czemu nie?

).

Zależy w jakich warunkach była przechowywana w magazynie/ma 4-5 lat/;),może je dopiero odnaleźli;):P-bo były przywalone innym sprzętem;)Jeśli była prawidłowo przechowywana/sklep specjalistyczny/to powinna być Ok,jeśli masz możliwość obejrzeć przed zakupem to skorzystaj z tej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kupić coś nowego, wymagającego.. na przyszłość? (cena 2k wzwyż)

Czy może lepiej kupić używane, i po 2 latach zmienić?

Ewentualnie jakie inne wyjścia moglibyście mi polecić? :)

Z góry dziękuję za każdą poradę i uwagę ;)

Pozdrawiam

a może Bobica zagadać :) w takiej cenie napewno coś znajdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

chciałbym poprosić o pomoc w doborze nart..... a mianowicie, jestem jeżdzący od co najmniej 15 lat(mam 29)sprzęcik jaki posiadam to Atomic Beta Smart Zone PC Z 2002roku, zastanawiam się nad atomic sl 11 z ubiegłego roku choć nie wiem czy tan nartka nie będzie na mnie zbyt wymagająca i czy sobie z nią poradze,swoje umiejętności oceniam na 6. Moja waga to 85kg wzrost 178cm szukam czegoś o długości 163-167cm. co moglibyście doradzic,będe wdzieczny za pomoc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli oceniasz się na 6 a ciągle chcesz podnosić swoje umiejętności:) to dlaczego by nie sl11 ambitnie ale wg mnie jak najbardziej ok:) chociaż polecił bym Ci też inne firmy moze Dynastar? Fischer? Rossignol? ja wiem że miałes Atomici i sentyment:P tez tak mam :P( do Fischera) jezeli jesteś tak przy atomicu to sl11 z tamtego sezonu w długosci 163cm moim zdaniem powinna być ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeźdzsz tylko w Polsce i Czechach, do tego nigdy nie jeździłeś na nartach o charakterze slalomki to może nie będę Ci odradzał ale weź pod uwagę, że:

SL11 jest nartą twardą o przeznaczeniu na stoki rowne i twarde, tam jest świetna natomiast na trasach już zjechanych, miękich itp jest juz znacznie gorzej. Do tego ta narta wymaga sporo techniki i kondycji, jeśli nie starcza techniki to wymaga dodatkowo dużo siły i co za tym idzie jeszcze więcej kondycji. Narta świetna ale niełatwa i raczej męcząca przy dłuższej jeździe - ma takie ułomności - trzeba to mieć na uwadze. Reszta jak slalomka - cały czas w skręcie, raczej krótko, czasem średnio i dosyć trudno sie na tym rekraacyjnie powozić. Zaletą tej narty w tym roku jest cena - widziałem je bardzo tanio. Na pewno warta zastanowienia i jeśli nie straszne Ci te minusy to można brać. A P60 to podona bajka tylko znacznie starsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wpisy, są bardzo pomocne a potwierdzeniem tego jest że coraz głębiej grzebie w poszukiwaniu nart :)

Tym razem znalazłem nieużywane Atmic Metron 8 ti. Cena 700zł. Myślę, że zdecydowałbym się na nie lub na wspominane wcześniej P60. Co sądzicie? (stany obu nart bdb)

Edytowane przez skk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem znalazłem nieużywane Atmic Metron 8 ti. Cena 700zł. Myślę, że zdecydowałbym się na nie lub na wspominane wcześniej P60. Co sądzicie? (stany obu nart bdb)

Metron 8 to zupełnie inna grupa nart;),polecam jak najbardziej Metrony;),sam byłem użytkownikiem M9 i bardzo dobrze je wspominam,ale mam obawy czy M8 przy Twoich parametrach może okazać się za miękka:p,a jaką długość zaproponował Ci sprzedawca:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, że M8 może być przy twojej wadze za mięka, ja mam M9 czyli trochę twardsze, waże podobnie i mogłaby być twardsza czasami. Na 8 nie jeździłem niemniej też odpowiadają mi Metrony i mogę je polecić. W zeszłym roku rozmawiałem z kolesiem na wyciągu, on miał 8-ki i bardzo sobie je chwalił i całkiem nieźle na nich śmigał - narta uniwersalna, na każde warunki. P60 będą od nich dużo bardziej dynamiczne i lepsze na twardym, równym oraz stromym, będą też dużo bardziej wymagające, trudniejsze i będą bardziej dawać "po kościach" - na zasadzie coś za coś, masz maszynkę carvingową ale sam musisz też zdrowo sie przykładać. Wariant polsko-czeski to skłaniałbym się ku Metronom - poszukaj wyższego numeru - może znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką długość zaproponował Ci sprzedawca

raczej ja sugerowałem 170

Obawiam sie, że M8 może być przy twojej wadze za mięka
To samo dzisiaj pomyślałem, kiedy sprzedawca powiedział mi że w tej serii twardości są od 6 do 12

Także Atomic mogą być za miękkie, a P60 (jak sie okazało) to cena bez wiązań, z wiązaniami coś pod 800 zł. W związku z tym zastanawiam sie czy nie skłonić się ku nartom używanym, pojeździć 1-2 sezony i poszukać czegoś nowego.

Z modeli które dzisiaj mi zaproponowano to:

-Fischer RC4 RACE SC, chociaż teraz z opisu widzę że to bardziej slalomka (r=13)

-Atomic SX 10 B5 connected

-Salomon Equipe GC Series

Ceny tych nart to 500-600zl, ślizgi w stanie dobrym, co do krawędzi to nie potrafię się wypowiedzieć. Ale czy nie będą to zbyt zaawansowane modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie oceniasz na grubość, zobacz ile jest w nowej narcie a ile w używanej zostalo- jak nie ubyło jej dużo czyli jeszcze jest porządnie gruba to znaczy,że jest ok - popatrz zwłaszcza w rejonie wiązania - tam zwykle "scienia" sie najszybciej, najwolniej na zakrzywieniu na górze narty. Jeśli masz dac za te Fishery 500 to lepiej te P60 nowe - to będą podobne narty, ten Atomix SX10 to przyzwoita narta, bardziej uniwersalna o sportowym zacięciu, znajomi, którzy mają SXy bardzo sobie je chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wróciłem dzisiaj do domu z używanymi Atomicami SX10, grubość krawędzi w porównaniu z nowymi Atomicami prawie nieruszona. Mają długość 173 więc trochę pewnie na początku mną porządzą, ale myśle że je okiełznam :) Jestem bardzo zadowolony :D

Dziękuję wszystkim użytkownikom za pomoc i udział w temacie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...