Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

zapytanie o ustawienie wiązań


jasq88

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą też być już zużyte sprężyny przez nierozkręcanie między sezonami

To odpada, narty są nowiutkie, pierwszy sezon na nich śmigam.

To fachowcy po byku, zwazyli Cię, nie pytali jak jeździsz i dali 8,5 na skali

Trochę źle to napisałam- kupowałam u nich narty, więc już wcześniej prowadziliśmy rozmowę na temat mojej preferowanej jazdy i umiejętności. Myslę, że rozmowę pamiętali i ustawili wiązania na jej podstawie. Sorki za wprowadzanie w błąd.

Rozstaw wiązań jest na pewno dobrze ustawiony. Z tym wypinaniem przy 6.5 chodziło mi nie o to, że wypną w czasie jazdy, ale podczas startu.

Dodam jeszcze, że zawsze na początku sezonu, wspomniany wyżej Seppi bierze odemnie narty z butem i wsadza do specjalnej maszyny sprawdzającej poprawność działania wiązań. Maszyna ta testuje, czy rzeczywiście wiązanie wypnie się przy takiej sile oddziałującej na nogę jaka jest ustawiona na skali.

Świetna sprawa! Czy jest takie cudo dostępne w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw wiązań jest na pewno dobrze ustawiony. Z tym wypinaniem przy 6.5 chodziło mi nie o to, że wypną w czasie jazdy, ale podczas startu.

a czy to jest taki duży problem skęcić wiążanie na max przed startem:D, w końcu w jeździe na tyczkach chodzi o to żeby dojechać na obu natrach a nie je zgubić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to jest taki duży problem skęcić wiążanie na max przed startem, w końcu w jeździe na tyczkach chodzi o to żeby dojechać na obu natrach a nie je zgubić

Z tym startem to mi bardziej o zwykłe ruszenie z miejsca chodziło. A jeżeli chodzi o jazdę sportową to też nie będę aż tak ryzykować

4 gleby dziennie -no to grubo

Te gleby to trochę sprowokowane przeze mnie były, tj ćwiczyłam maksymalne włożenie biodra w skret :P Moja przeciętna średnia gleb/dzień jazdy to ok 1-2.

Edytowane przez efcia_xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tabelka jest najmniej pomocna (spróbuj dopasować z tabeli 182cm/97kg/334cm but/agresywna jazda) , już lepiej skorzystać z linka w pierwszym poście. Według niego wychodzi mi 8 i tyle mam ustawione z tyłu.

O tym że takie wyliczanie wszystkiego nie uwzględnia niech świadczy ustawienia przedniej sprężyny - pond 11 i wyskakuję z nart kiedy tylko jest to potrzebne (nie każdy upadek oznacza konieczność wypięcia nart).

Narta powinna wypinać zanim siły oddziałujące na nogę przekroczą jej wytrzymałość i spowodują kontuzję (takie jest moje podejście).

Z tabelki wychodzi 8,5 , więc niewiem dlaczego ma być zła:(, opracowali ją fachowcy z Markera, chyba znają się na tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze dopiero teraz odpisuje ale nie zauwazyłem twojego postu, ochrona cywilna- jeżeli masz takie i zrobisz komuś krzywde wowczas jesteś zabezpieczony i reprezentowany przez swojego ubezpieczyciela. ( jeden z wymogów to montaż wiązan w serwisie wraz z wydrukiem) A ubezpieczyciel to firma na P :)

Zmień tą firmę. Jesli tak mętnie piszą w warunkach, to co dopiero będzie PO wypadku!

Ogolnie to ubezpieczenia OC w krajowych firmach to duży skandal.... nadaje sie do RPKonsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...