Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

zapytanie o ustawienie wiązań


jasq88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich u stawialem wiązanie na http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso.htm i wyszło mi 6.5 przy umiejetnościach 7, wadze 90 kg, wzrostu 182, rozmiar buta 342, długość nart165, chciałbym zapytac czy to jest idealne ustawienie z tej stronki????dziekuje i miłego rozpoczecia sezonu jak ktos jeszcze nie rozpoczoł,pozdrowienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u stawialem wiązanie na http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso.htm i wyszło mi 6.5 przy umiejetnościach 7, wadze 90 kg, wzrostu 182, rozmiar buta 342, długość nart165, chciałbym zapytac czy to jest idealne ustawienie z tej stronki????dziekuje i miłego rozpoczecia sezonu jak ktos jeszcze nie rozpoczoł,pozdrowienia:)

Jeżeli masz kolego ubezpieczenie oc na zycie, to zrób regulacje z wydrukiem ustawień, bo pierwsze co twoj ubezpieczyciel w razie ( odpukać ) nieszczęscia zapyta czy taki swistek posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kolego ubezpieczenie oc na zycie, to zrób regulacje z wydrukiem ustawień, bo pierwsze co twoj ubezpieczyciel w razie ( odpukać ) nieszczęscia zapyta czy taki swistek posiadasz.

Hmmm... oc na życie? Czyje? :eek:

a poza tym: co to za fajny ubezpieczyciel?

warto wiedzieć by unikać oszust ów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podepnę się pod ten temat z moim zapytaniem:

Miałam ustawiane wiązania w serwisie, jednak od tamtego czasu narty ani razu mi nie wypieły, nawet podczas upadków przy dużej prędkości. Póki co wychodzę z tego cało, ale bardzo mnie to niepokoi. Czy myślicie, że powinnam na własną rekę zmieniać siłę wypięcia (w serwisie są przekonani, że ustawili dobrze)? A jeśli tak to na ile- wzrost ok. 170cm, waga ok. 65kg, długość skorupy ok. 295, jazda szybka, czasami na tyczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... oc na życie? Czyje? :eek:

a poza tym: co to za fajny ubezpieczyciel?

warto wiedzieć by unikać oszust ów.

Sorry ze dopiero teraz odpisuje ale nie zauwazyłem twojego postu, ochrona cywilna- jeżeli masz takie i zrobisz komuś krzywde wowczas jesteś zabezpieczony i reprezentowany przez swojego ubezpieczyciela. ( jeden z wymogów to montaż wiązan w serwisie wraz z wydrukiem) A ubezpieczyciel to firma na P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam zaufania do ustawiania wiązań w serwisach w Polsce. Mam już kilka przypadków wśród znajomych skasowanych kolan przez niewypięte wiązanie. W Polsce przy moich parametrach 52/176/115 długość skorupy buta coś ok. 32 (nie chce mi się iść do narciarni aby sprawdzić) ustawiają mi wiązania z uporem maniaka na 11,5. Seppi w Intersporcie w Gamsgarten, po róznych wyliczeniach ustawia mi na 7. Nigdy jeszcze, przy tej 7 nie wypięły mi się bez potrzeby. Osobiście uważam, że lepiej aby mi się wypięły 9 razy za wcześnie niż raz za późno.

Tutaj na forum już ktoś podawał link do samodzielnego wyliczenia siły wypięcia wiązań. Ta 7 Seppiego zgadza mi się z tym linkiem

edit: Ten link jest w tym wątku w pierwszym poście :)

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Edytowane przez Misal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że lepiej aby mi się wypięły 9 razy za wcześnie niż raz za późno.

Tutaj na forum już ktoś podawał link do samodzielnego wyliczenia siły wypięcia wiązań. Ta 7 Seppiego zgadza mi się z tym linkiem

edit: Ten link jest w tym wątku w pierwszym poście :)

ja wole inaczej wole żeby mi się nie wypięły wtedy kiedy nie potrzeba :) tak czuję się pewniej kiedy wiem że narta nie wypnie sie przy jakimś zachaczeniu o kawałek lodu lub tyczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam za bardzo tej stronie bo pokazuje, że powinnam mieć wiązania ustawione na 6 (przy takiej sile wypięcia bałabym się, że przy ruszeniu z miejsca wylecę z wiązań :D), tym bardziej, że w serwisie ustawili mi na 8,5. Może 7,5?

Często przeceniamy swoją wagę +umiejętności a naprawdę lepiej poszukać na stoku nart niż operować kolana ścigańci z tyczek to nie dobrzy narciarze czy eksperci bo tu nie ma porównania inna prędkość wektory sił inny cel i kasa.

Jak się w czasie jazdy wypnie na 6 to podkręcić na 6,5 :) ale jak się nie wypnie przy przewrotce itp. to d....a blada :eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam za bardzo tej stronie bo pokazuje, że powinnam mieć wiązania ustawione na 6 (przy takiej sile wypięcia bałabym się, że przy ruszeniu z miejsca wylecę z wiązań :D), tym bardziej, że w serwisie ustawili mi na 8,5. Może 7,5?

Jeśli Ci się narty przy glebieniu nigdy nie wypinają to mam dwie informacje logiczne:

1/Masz na pewno znacznie za wysoko ustawione wiązania

2/Daj na ofiarę dziękczynną w kościele, że Ci się żadna krzywda na razie nie stała:D

A na poważnie to nie wiem skąd bierzesz informacje i wiedzę, że przy ustawieniu 6 i twojej jakby nie patrześ skromnej masie narty Ci się będą wypinać. Stawiam dolary przeciwko orzechą, że podczas całodniowej jazdy ani razu Ci sie nie wypną podczas zjazdów (przy glebie zaś tak czyli efekt porządany bo do tego służa wiązania). Ustaw 6,5 i nie rób eksperymentów na sobie - no chyba, że jesteś młoda, dynamiczna czyli jak to mój znajomy powiada Sporting:D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie wiązań narciarskich to nie Lotto-na chybił trafił;)-tym bardziej kiedy dotyczy to agresywnej ,sportowej jazdy na nartach.Mieszkasz w Gliwicach,to podjedź do profesjonalnego serwisu/nazwy nie podaję;):p/ i tam sprawdzą stan techniczny wiązania i odpowiednio ustawią.Każdy producent wiązań ma swoją tabelę DIN, odpowiednią do określonych parametrów technicznych wiązania:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie to nie wiem skąd bierzesz informacje i wiedzę, że przy ustawieniu 6 i twojej jakby nie patrześ skromnej masie narty Ci się będą wypinać.

Z doświadczenia. W poprzednich nartach miałam wiązania na 6/6,5 i potrafiłam z nich wyskoczyć za pomocą jednego silniejszego odbicia. Tak samo było ze slalomkami- póki były na 6 to wypinały przy mocniejszym dociśnięciu.

Często przeceniamy swoją wagę +umiejętności a naprawdę lepiej poszukać na stoku nart niż operować kolana ścigańci z tyczek to nie dobrzy narciarze czy eksperci bo tu nie ma porównania inna prędkość wektory sił inny cel i kasa.

Jak się w czasie jazdy wypnie na 6 to podkręcić na 6,5 ale jak się nie wypnie przy przewrotce itp. to d....a blada

Wagi nie przeceniłam bo ważyli mnie w serwisie ;) o umiejętności w zasadzie nie pytali. Mimo wszystko mam duże zaufanie do tego serwisu i ciągle się zastanawiam- ci ludzie mają większą wiedzę ode mnie i skoro ustawili mi wiązania tak, a nie inaczej to moze tak właśnie powinno zostać? Może to przypadek, że narty mi jeszcze ani razu nie wypięły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fachowcy po byku, zwazyli Cię, nie pytali jak jeździsz i dali 8,5 na skali:D Zmień serwis - natychmiast:D:D Jeśli Ci sie nie odpinają to nie przypadek tylko za duzo ustawione. Przypadek to wygrać w totolotka, przypadek to jakby ci sie raz, dwa razy nie wypięły, im większa proba tym mniej miejsca na przypadek a więcej na statystykę i na wnioski. No i nie wierzę, że przy ustawieniu 6,5 wyskoczysz z wiązań - no chyba, że masz je źle do długości buta ustawione. Mi przy znacznie większej wadze nigdy się to nie udało przy takim ustawieniu, często też się przepinam z ludźmi na kilka zjazdów i nawet kilku dużo bardziej dynamicznie jeżdżących ode mnie ludzi i do tego dosyć ciężkich z takiego ustawienia 6.5-7 "nie wyskoczyło" - coś mi tu nie pasuje, albo jesteś megadynamiczne, albo masz źle ustawiony rozstaw wiązań do buta albo coś ściemniasz:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne, że Pani ma tak wysoko ustawione... mam 176 cm, waga 78 kg, dł. buta 317 mm, skala umiejętności plus/minus 6. Cyferka jaka widnieje na wiązaniu to 5 i wiem, że jest ok ponieważ przy niefortunnym upadku na szczęście obie narty się wypięły... a przy zjazdach mi się nie wypinają (dodam, że nie zjeżdżam z górki pod blokiem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że zawsze na początku sezonu, wspomniany wyżej Seppi bierze odemnie narty z butem i wsadza do specjalnej maszyny sprawdzającej poprawność działania wiązań. Maszyna ta testuje, czy rzeczywiście wiązanie wypnie się przy takiej sile oddziałującej na nogę jaka jest ustawiona na skali.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tabelka jest najmniej pomocna (spróbuj dopasować z tabeli 182cm/97kg/334cm but/agresywna jazda) , już lepiej skorzystać z linka w pierwszym poście. Według niego wychodzi mi 8 i tyle mam ustawione z tyłu.

O tym że takie wyliczanie wszystkiego nie uwzględnia niech świadczy ustawienia przedniej sprężyny - pond 11 i wyskakuję z nart kiedy tylko jest to potrzebne (nie każdy upadek oznacza konieczność wypięcia nart).

Narta powinna wypinać zanim siły oddziałujące na nogę przekroczą jej wytrzymałość i spowodują kontuzję (takie jest moje podejście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...