Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór kasku


matis991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jutro mam zamiar kupić sobie kask i tu moje pytanie za ile mogę kupić jakiś dobry kask? Chodzi mi o cenę :) Dajcie jakieś propozycje z allegro co polecacie. Wiem żeby nie kupować z allegro bo trzeba mierzyć ale tak orientacyjnie zobaczyć. Kolejne pytanko czy konieczna jest ta cała kominiarka? ;) z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez matis991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry= wygodny i to są odczucia bardzo indywidualne (twarde uszy, miękkie uszy) ogólnie nie może gnieść w eb ,cena myślę że od 150 zł ^, kominiarka jak kto lubi- pożyteczna, ja używam bandany.

Ja używam takiego http://www.skionline.pl/sprzet/index.php?co=kolekcje_kaski&id_grupy=1834&id_modelu=430

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask kupujesz wygodny, nic ma nie gnieśc i nie uwierać, nic sie nie ułoży i nie dopasuje. Ma być wygodny od razu i dobrze dopasowany. Wkładasz przy mierzeniu taki kask, nie zapinasz paska i trzęsiesz makówką nienachalnie, jakbyś się od osy odganiał, kask się trzyma głowy, nie spada, nie leci na oczy tzn, że jest dobry. Ja osobiście w kaskach nie lubię zapięcia paska na szyi na bagnet (jak klapa w plecaku). Fajne niedrogie kaski robi Alpina i Brenda. Co do kominiarki to nie jest konieczna, ja używam takiej super cieniutkiej jak jest zimno, ewentualnie można też nabyć czapkę podkaskową jak ktoś nielubi kominiarki i mieć na większy mróz i wiatr w zanadrzu. Ale taka cieniutka kominiarka to świetny patent z kaskiem, nabyłem teraz w Austrii za 13 E taką superancka z Odlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kask w Decatlonie jest dosyć duży wybór w Makro też są jakieś kaski

W Makro: Brenda, Uvex, Carrera i Alpina - ten z mojego avatara bardzo fajny - 189 zł, bardzo dobrze wykończony, z pokrętłem dopasowującym z tyłu, naprawde niezły, mają też inne firmy ale już nie pamiętam jakie - wybór dosyc dobry i ceny też przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie to musisz sprawdzić czy nie uwiera, nie może też być zbyt luźny.

Znajdziesz coś z całą pewnością od ~150 w górę - zależy jaką bedzie miał wyściółkę, nauszniki, Markę.

Co do kominiarki - przydaje się na silne mrozy i mocne wiatry - nie trzeba zawsze ubierać ale warto trzymać w kieszeni tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyślę tu nic nowego:D

Kask ma mieć "CE" (certyfikat bezpieczeństwa), jak wspominali poprzednicy musi być wygodny, ale nie za luźny. Dodatkowo jak mówił mihumor musisz mierzyć i trzepotać makówką aby sprawdzić bez paska czy się za mocno nie rusza.

Pozostałe sprawy to rzecz gustu( miękkie lub twarde uszy).

Ja używam kasku GIRO, żona i córa UVEX.

Co do kominiarki to w zasadzie tylko przy dużych mrozach (również zadobyłem cienkie z ODLO).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kask to taki, który dobrze leży na głowie i uwaga to niekoniecznie ten najdroży. Dobrze jest jak ma regulację (pokrętło z tyłu) co bardzo pomaga dopasować do kształu czaszki. Ważne jest rownież aby to nie był noname... tylko znanej firmy, która nadaje odpowienie atesty. Ja kupiłem po wieeeeeeelu próbach różnych kasków UVEX'a F-RIDE.

Co do kominiarki to oczywiście polecam szczególnie jak się jeździ wieczorami przy temp. -20 st. C.

Edytowane przez lorjar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...