Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kobieta, lat 30, poziom 4-5, proszę o rady.


idealist

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

planuję zakup pierwszych w życiu nart. Do tej pory uczyłam się i jeździłam na wypożyczonych. W tym sezonie wybieramy się do Austrii i chciałabym jechać z własnym sprzętem. Będę wdzięczna za porady czy wybrać narty dla początkujących, czy raczej model dla średniozaawansowanych oraz za wszelkie rady dotyczące długości, jak również marek i konkretnych modeli.

O mnie:

1. Kobieta

2. 30lat

3. 65kg

4. 167cm

5. dwa sezony

6. 4-5

7. buty, flex 50

8. jeździłam tylko na wypożyczonych nartach

9. uczę się, ale nie boję się prędkości. Myślę jednak, że na razie bardziej chodzi mi o prawidłową jazdę łukami.

10. na razie niebieskie, początkuję na czerwonych

11. jazda turystyczna

12. kondycja ok, ćwiczę cały rok, jeżdżę konno, narty na 1-2 tygodnie w roku

13. narty do 800, mogą być używane

Z góry dziękuję za pomoc. Wykonałam już test doboru nart na tej stronie, ale nadal będę wdzięczna za wszelkie praktyczne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja polecam Ci grupę nart allround skierowana do kobiet czyli seria lady :)

a więc pokolei:

Rossignol Attraction I 154cm

K2 First LuV http://www.allegro.pl/item861575805_narty_dla_pan_k2_first_luv_153cm_m2_10_0_wyprz.html

Rossignol HARMONY I STYLE 154cm:)

Atomic Cloud 7 http://www.allegro.pl/item856401706_nowe_narty_atomic_cloud_7_156cm_xtl9_09_10.html

Dynastar Exclusive White http://www.allegro.pl/item859032080_narty_dynastar_exclusive_white_153_c_cube_nowe.html

a także Rossignol Passion II http://www.allegro.pl/item865522812_nowe_narty_rossignol_passion_ii.html

i co ty na to?:) wg te narty będą Ci pasować:) postaraj się wyselekcjonować ktoreś i stopniowo będziemy odrzucać az dojdziemy do tej jedynej:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Co do konkretnych modeli, na pewno doradzą Ci tu ludzie, którzy lepiej się na tym znają. Ale zdecydowanie kup narty dla średniozaawansowanych. Nie jesteś już początkująca, a narty dla początkujących są bardzo miękkie, i jeśli nie w pierwszym momencie, to bardzo niedługo zaczęłyby Ci przeszkadzać w rozwoju, zwłaszcza jeśli już nie boisz się prędkości. Nie bierz też zbyt krótkich. Maksymalna długość, to, jak wszędzie znajdziesz, do wysokości nosa.

Natomiast na żadnych nartach przeznaczonych do zjazdu turystyki uprawiać się nie da, będzie w tym przeszkadzało sztywne zamocowanie buta do narty. Tu, w zależności, czy chcesz uprawiać jazdę turystyczną w górach, czy w terenie płaskim i na pagórkach, potrzebne Ci będą albo narty śladowe, albo sprzęt turowy (też specjalne buty, niestety turowe nie tanie). Ten ostatni nadaje się też do zjazdów przy wyciągach - tylko narty, które muszą być bardziej uniwersalne niż zwykłe zjazdówki, nie będą miały optymalnych parametrów do samego zjazdu (jest bardzo szeroki wachlarz różnych, dla różnych proporcji: podejście-zjazd, bo to, co ułatwia jedno, utrudnia drugie). Ale to, że takie narty nie byłyby tak twarde jak rasowe slalomki, chyba na razie by Ci nie przeszkadzało - o ile rzeczywiście jesteś zainteresowana poważnie turystyką (która jest rzeczą wspaniałą, i moim zdaniem znacznie ciekawszą niż pędzlowanie w kółko na wyciągach; wymaga jednak dobrej kondycji i pasji).

Powodzenia w zakupie i jeździe! :)

PS. O, zanim zdążyłam napisać ten post, masz już konkretne rady od Bugajsona!

Edytowane przez Maria
PS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga koleżanko , polecam narty damskie, (każda firma ma takie w swojej ofercie) o długości 150-155 cm. Jesli chodzi o firmy to na pewno patrz na Head, Rossignol, Kneissl, Fischer, Atomic, jest nawet pewna firma która specjalizuje się w damskich nartach Roxa. Zerknij jeszcze na http://www.skionline.pl/sprzet/?co=sprzetowe_abc&co2=teksty&id_newsa=41 i tu http://www.skionline.pl/sprzet/?co=sprzetowe_abc&co2=teksty&id_newsa=2. Jeśli byś chciała Kneissla to kieruj pytania do Roberta Janusa a jeśli Twój wybór padnie na Rossignola lub Dynastara to kolegi Bobica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za konkretne i fachowe porady.

We wcześniejszych poszukiwaniach patrzyłam na te modele, nie trafiłam tylko na te Dynastary. Nie będę miała możliwości osobistego przetestowania tych nart więc zdaję się na opisy i doświadczenia innych. Odrzuciłabym chyba z tych narty K2 First Luv jako narty typowe dla początkujących (chyba że się mylę), natomiast Rossignole i Dynastary są najkorzystniejsze cenowo i spełniają moje oczekiwania.

Mam jeszcze pytania w kwestii samego zakupu. Czy celować w narty nowe czy rozglądać się również za używanymi? Mieszkam rzut beretem od giełdy narciarskiej w Warszawie więc pewnie i tam wstąpię, oczywiście wezmę ze sobą kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. Z jednej strony wiem, że przy moich mocno średnich umiejętnościach mogę nieźle zniszczyć narty więc zastanawiam się nad sensem kupowania nówek, a z drugiej nie chciałabym jeździć na jakichś szrotach. Krótko mówiąc, czy uważacie że rynku nart używanych można znaleźć narty w bardzo dobrym stanie czy jest to raczej rzadkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za konkretne i fachowe porady.

We wcześniejszych poszukiwaniach patrzyłam na te modele, nie trafiłam tylko na te Dynastary. Nie będę miała możliwości osobistego przetestowania tych nart więc zdaję się na opisy i doświadczenia innych. Odrzuciłabym chyba z tych narty K2 First Luv jako narty typowe dla początkujących (chyba że się mylę), natomiast Rossignole i Dynastary są najkorzystniejsze cenowo i spełniają moje oczekiwania.

Mam jeszcze pytania w kwestii samego zakupu. Czy celować w narty nowe czy rozglądać się również za używanymi? Mieszkam rzut beretem od giełdy narciarskiej w Warszawie więc pewnie i tam wstąpię, oczywiście wezmę ze sobą kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. Z jednej strony wiem, że przy moich mocno średnich umiejętnościach mogę nieźle zniszczyć narty więc zastanawiam się nad sensem kupowania nówek, a z drugiej nie chciałabym jeździć na jakichś szrotach. Krótko mówiąc, czy uważacie że rynku nart używanych można znaleźć narty w bardzo dobrym stanie czy jest to raczej rzadkość?

oczywiscie ze mozna po prostu trzeba uwaznie kupować wiadomo jeżeli zależy ci na nowości to nowe ale to jest tak samo jak z samochodami:) mozna kupić używana ktora jest prawie nowa a już jest taniej:)

wszystko zależy od funduszu:) ale jeżeli nie musisz mieć foli na nartach śmiało możesz poszukac używanych:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za konkretne i fachowe porady.

We wcześniejszych poszukiwaniach patrzyłam na te modele, nie trafiłam tylko na te Dynastary. Nie będę miała możliwości osobistego przetestowania tych nart więc zdaję się na opisy i doświadczenia innych. Odrzuciłabym chyba z tych narty K2 First Luv jako narty typowe dla początkujących (chyba że się mylę), natomiast Rossignole i Dynastary są najkorzystniejsze cenowo i spełniają moje oczekiwania.

Mam jeszcze pytania w kwestii samego zakupu. Czy celować w narty nowe czy rozglądać się również za używanymi? Mieszkam rzut beretem od giełdy narciarskiej w Warszawie więc pewnie i tam wstąpię, oczywiście wezmę ze sobą kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. Z jednej strony wiem, że przy moich mocno średnich umiejętnościach mogę nieźle zniszczyć narty więc zastanawiam się nad sensem kupowania nówek, a z drugiej nie chciałabym jeździć na jakichś szrotach. Krótko mówiąc, czy uważacie że rynku nart używanych można znaleźć narty w bardzo dobrym stanie czy jest to raczej rzadkość?

Jeśli chcesz przetestować Rossignole,to zajrzyj tutaj :) A jak zagadasz,to może zaoferują Ci narty "po testowe"ze sporym upustem - to możliwe! :rolleyes:

Pooglądaj strony innych przedstawicieli,możliwe,że będzie więcej podobnych imprez. :rolleyes:

Właściwie wszystko najważniejsze już tu zostało powiedziane,ja dodam tylko tyle,żebyś kupowała narty pod swoje umiejętności(czyli dla średnio zaawansowanych)bądź oczko wyżej,nigdy nie niżej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś na giełdzie warszawskiej, straszna posucha.

Poradźcie, które narty ostatecznie wybrać

Dynastar Exclusive White

http://www.allegro.pl/item859032080_narty_dynastar_exclusive_white_153_c_cube_nowe.html

czy Blizzard Viva Sinus

http://www.allegro.pl/item865723356_blizzard_viva_sinus_lady_08_09_151_gratis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...