Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart 185 cm/83 kg


chimen

Rekomendowane odpowiedzi

1.Płeć K/M,

M

2.Wiek,

24

3.Wzrost,

185 cm

4.Waga,

83 kg

5.Jaki masz poziom umiejętności w skali forum,

wg skali forum 5.5/10

6.Jak długo jeździsz na nartach,

9 lat

7.Jakie masz buty/flex,

buty też będe chciał kupić nowe

8.Jakie masz teraz narty/model,

Rossignol Power 170 cm

9.Na jakich nartach jeździłeś do tej pory (długość, promień skrętu),

j.w

10.Jak lubisz jeździć na nartach,

lubię jeździć szybko, ostre skręty, wyskoczyć na jakiejś górce, ostro zahamować i znowu się rozpędzać, obecne narty mają b. słaby promień skrętu, co jest denerwujące.

11.Jak chciałbyś jeździć,

przede wszystkim aby łatwiej mi się skręcało

12.Jaki preferujesz promień skrętu,

Nie mam zdania/doswiadczenia

13.Twoje ulubione trasy.

przede wszystkim czerwone, lubię też wyjechać poza trasę. ale bez specjalnych hard-corów :)

14.Możliwości finansowe.

Budżet nie jest jakiś super, narty oczywiście nie muszą być z tego sezonu, chodzi mi o to żeby przyjemnie się jeździło, jeżdzę tylko raz w roku. Budżet to ok 1200 zł

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady. Sam mam b. małe doświadczenie, wiec zdaję się na Waszą pomoc :)

Ijeszcze przy okazji mam pytanie - jaki sklep w Warszawie byście polecili ? Sklepy typu Go Sport, Decathlon czy lepiej jakiś tylko ze sprzętem narciarskim?

Jeszcze raz z góry wielkie dzięki za pomoc

Edytowane przez chimen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butów poszukaj wygodnych o twardości/flexie około 70-90 coś znajdziesz za te pieniądze ale noowe to będzie trudno - nart używanych poszukaj za mniejsze pieniądze - znajdziesz.

Zareklamuje się, może te buty Ci podpasują , były niewiele uzywane i w cenie sie łapią:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=10015

Narty to może Atomic Metron 9 - łatwo skręcają i są bardzo uniwersalne, jak znajdziesz to i cena powinna pasować.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisałeś szukasz slalomek czyli nart które skręcają łatwo , szybko je zatrzymać . Od wzrostu odejmnij 15 cm i masz długość . Promień koło 12 m .

Z opisu wynika że idealną proporcję ( wzrost/waga) dlatego nie mozesz kupić górnej narty slalomowej. Np Elan Slx , Fisher WC , Dynastar Omegaglas , Atomic 11 itp to nie są narty dla Ciebie . Poszukaj czegoś co jest następne w kolejności producenta . Buty wygodne to najważniejsze. Założ i jeżeli po 20 minutach możesz przejśc parę metrów to znaczy że jesteś coraz blizej . Super wygodne buty w mojej ocenie to Dalbello, Nordica, Tecnica flex poniżej 100. Inne przymierzałem lecz niestety mi nie pasowały, no ale mój stosunek wagi do wzrostu jest niestety ,,troszeczkę'' inny . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy mówią zacznij od butów flex tak jak mihumor podal- pamietaj to jest najważniejsza decyzja bo buty to podstawa więc lepiej wydać więcej kasy na buty i mniej na narty bo

po 1 komfort po 2 czucie narty a obie te cechy są najwazniejsze - w końcu spędzasz w butach pare H na stoku więc niemogą uwierać gnieśc etc.. modeli Ci nie podam bo kazdy ma swoją stopę i kazdy inaczej czuje but stopa stopie nie rowna.

co do nart to trzeba się zastanowic i sprecyzować mowisz wyskoczyc etc czyli co w fun parku też chcesz jeździc? czy tak tylko jak jest okazja gdzieś jakas mulda na stoku??

jeżeli okazyjne to polecam Ci fischera rc4 race sc- dlaczego? poziom umiejętności topowa slalomka z fischera może okazać się za trudna do jazdy dla Ciebie.

jeżeli chcesz slalomke ja jednak polecam Ci slalomkę "2 od góry"tak jak magres czyli tę odrazu po najwyższym modelu :

fischer wc rc4 race sc

Elan SLX WaveFlex™ Fusion RS

Rossignol RADICAL R8S

wszstkie w długościach 165

Edytowane przez bugajson
bo nie doczytałem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...