Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Park Magura


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie ośrodka narciarskiego Ski Park Magura jest informacja, że budowa krzesełka zakończy się na początku lutego 2010.

Wyciąg ma mieć długość 1100 metrów i obok znajduje się trasa czerwona o długości 1400 metrów, co jak na nasze warunki jest niezłym wynikiem. Całość według mapy dopełnia nartostrada o długości ponad 3 km.

We władzach spółki Zasada i Bachleda, co dla mnie jest dobrą rekomendacją.

Czekamy...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magura położenie i infrastruktura

Stok jest rewelacyjnie położony w środku lasu na zboczu Magury Małastowskiej, co nadaje temu miejscu charakteru, raz że tworzy specyficzny mikrokilmat dzięki, któremu śnieg potrafi się tutaj utrzymywać, podczas gdy dokoła zielono i brązowo, dwa dostarcza bardzo miłych wrażeń dla oka. W niedalekiej odległości tuż przy nartostradzie znajduje się mocno klimatyczne schronisko z bardzo dobrym i tanim jedzeniem oraz pięknie odrestaurowany cmentarz z I wojny światowej - cały w drewnie.

Jeśli chodzi o infrastrukturę to jeszcze w ubiegłym sezonie (08/09) można było określić ją mianem przedpotopowej. Podwójny orczyk kotwiczka prowadzony na dwóch równoległych torach. Oczywiście sama kotwiczka z przykrótką rękojeścią nie dającą oparcia była wystrugana z drewna i przymocowana do kołowrotka sznurkiem. Konstrukcja ta dostarczała podczas jazdy niesamowitych wrażeń. Po pierwsze drewniany orczyk cały czas trzeszczał po drugie nierzadko widywało się podróżujące same sznurki lub leżące obok kotwiczki, co powodowało iż człowiek mocniej zaciskał ręce na kotwiczce.

Karnet w wersji papierowej na max 10 zjazdów dziurkowany przez obsługę dziurkaczem.

O godzinie 15 przerwa techniczna na równanie trasy.

Atrakcją Magury był zawsze zimowy samochodowy rajd magurski, który był rozgrywany tuż obok nartostrady, czy dalej jest nie wiem.:(

Uwaga: Trwa przebudowa Magury i stan infrastruktury przeze mnie opisany zmienia się w sezonie 09/10 na zdecydowanie nowocześniejszy.

Edytowane przez ravick97
niezbędne uzupełnienie informacji
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magura narciarsko

Po wyjeździe na samą górę orczykiem i przedeptaniu, lub nie paru metrów (w zależności czy wyjeżdżamy lewą czy prawą stroną wyciągu) otwiera się przed nami piękna panorama Beskidu Niskiego wraz z czerwoną trasą.

No więc startujemy.

Pierwsze kilkaset metrów to jednostajnie średnio nachylony stok, z zwiększającym się później nachyleniem, w sam raz do zabawy na krawędziach, lub grzania prosto w dół.

Następnie mamy pierwszy otwarty zakręt w prawo opadający do swojej zewnętrznej części. Idąc jego prawą stroną łapiemy się na z reguły oblodzoną ściankę, natomiast po lewej jedziemy jego łagodniejszą częścią. Tutaj nie znając trasy trzeb uważać z prędkością gdyż jest ryzyko opuszczenia go po zewnętrznej prosto do lasu.

Po pokonaniu zakrętu walimy prosto aż do ścianki tuż za kolejnym zakrętem w lewo, na której to łapiemy prędkość i podróżujemy chwilę po płaskim. Zakręcamy w prawo na łagodnie opadającą trasę przejeżdżamy tak z 50m i tu już czeka nas ostatni lewy zakręt prowadzący dalej prostą pod sam orczyk. Tutaj możemy chwalić się swoją techniką lub jej brakiem przed całym sznurkiem kolejkowiczów, bądź też ćwiczyć loty na środkowej zmuldzonej części. ;-).

Jeśli chodzi o pozostałe trasy to imponuje długością niebieska, no ale musimy pamiętać, że to tylko nartostrada biegnąca przez las szerokości ratraka, choć i nie zawsze, którą z reguły przejeżdża się na stojąco - najczęściej w celu jej zobaczenia, lub dostania się do schroniska, bądź też górnego parkingu.

Podsumowując trasa właściwie jest jedna – czerwona o długości 1400m. I o ile kiedyś pisałem, że po pójściu na raz trójeczki w Jurgowie człowiekowi od razu uśmiech na twarzy wyskakuje, to za każdym razem po zjechaniu w taki sam sposób z Magury, ja mam ochotę śnieg całować i dorobić sobie po bokach wzdłuż ciała krawędzie:)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pozostałe trasy to imponuje długością niebieska, no ale musimy pamiętać, że to tylko nartostrada biegnąca przez las szerokości ratraka, choć i nie zawsze, którą z reguły przejeżdża się na stojąco - najczęściej w celu jej zobaczenia, lub dostania się do schroniska, bądź też górnego parkingu.

Podsumowując trasa właściwie jest jedna – czerwona o długości 1400m. I o ile kiedyś pisałem, że po pójściu na raz trójeczki w Jurgowie człowiekowi od razu uśmiech na twarzy wyskakuje, to za każdym razem po zjechaniu w taki sam sposób z Magury, ja mam ochotę śnieg całować i dorobić sobie po bokach wzdłuż ciała krawędzie:)

;) brawo za opis, bez wątpienia jedna z ciekawszych górek i jedna z moich polskich ulubionych! Cała zabawa w tym że stok (ten główny) jest pochylony nie tylko w dół ale momentami w bok :D jak to napisał ravick - nie jeden odważny skonczył w lesie... :) co do nartostrady to zgadzam sie każdy zaliczy i dość - szerokość ratraka ? :D z tego co pamietam w pewnym momencie trzeba tam przejechać przez mostek...

Górka świetna naprawde można tam zrobić fajowy ośrodek żeby tylko grupa zasada nie zrobiła z tego kurortu przez duże $... choć i tak należy sie cieszyć że ktoś sie nią zaopiekował.

Wydaje mi sie ze to co najfajniejsze na magurze to... jej puchar który niestety (chyba już od 2 lat) sie nie odbył. Jednak dawniej to było coś prawdziwy gigant 1400 m prawie z samej góry na sam dół, cała trasa zamknieta... i mimo że niektórzy użytkownicy tego forum z mojej czesci polski (juz prawie z ukrainy) wychwalali swój stok i wyższość zawodów na przemyskiej łące nad pucharem magury... zarzucając a że to trzeba pół dnia czekać a że to bobsleje, a powiedzcie mi dlaczego tak jest ? bo na zawody które sa naprawde fajne przyjeżdża wiecej osob niż na ściganie sie po płaskim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravick97, wyjąłeś mi to prosto z mojego posta, którego niestety nie zdążyłem wysłać bo zerwało połączenie.

Byłem tam jeszcze jako dzieciak, ale nie wiele się zmieniło.

Warto dodać że jak chciałeś dojechać nartostradą pod wyciąg to trzeba kilka metrów przedreptać pod górkę. Ale trasa idealnie pod rodzinkę z dzieckiem.

Na końcu czerwonej nadal jest ten uskok co by to można bylo wlecieć do baru?

Co do klimatu to w pełni się zgadzam, coś podobnego do Słotwin czy Kluszkowców.

Dojazd w warunkach zimowych dosyć wymagający, a parking nadal płatny?

Z tego co pamiętam to jeszcze jeden z orczyków jeździł szybciej, ale to już minione dzieje.

Znalazłem w sieci plan na przyszłość

Edytowane przez obal
problem z obrazkiem
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że będzie to krzesło zwalniające, ale niestety nie: "Na początku wyciągu zamontowana będzie także specjalna przesuwna mata, mająca za zadanie zminimalizować uderzenie wjeżdżającego pod nogi krzesełka"

Ale kolejne krzesełko to już coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

Parę sprostowań od osobnika wychowanego na tej górce:

1.Inwestycja nie jest na terenie parku,ten obejmuje teren Magury Wątkowskiej,nie Małastowskiej

2.Puchar w ostatnich latach odbywa się regularnie,miał przerwę kilka lat temu z powodu warunków atmosferycznych

3.Przebieg prac na pewno nie doprowadzi do otwarcia w tym roku.

4.Istnieje tam wiele przeszkód,od stosunków własnosciowych/Lasy Panstwowe/,maly areał tras w stosunku do przepustowosci krzeselka,

problemy z wodą

itd. więc trudno być optymista,nawet będąc związanym z tą górą różnymi więzami..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja nie jest na terenie parku,ten obejmuje teren Magury Wątkowskiej,nie Małastowskiej

Fakt mój błąd. Zasugerowałem się stroną Magurskiego Parku Narodowego i zamieszczoną tam mapką, na której granica parku obejmuje także Małastów wraz z częścią Magury.

http://www.parki.pl/parki_narodowe/magurski_pn/przyroda/mpn_projekt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

...zaś dla tych,którzy mimo wszystko wybrali tegoroczne ferie w Beskidzie Niskim,mam informacje-nie jest az tak źle,w Małastowie u podnóża Magury

chodza 2 wyciągi OSiR Gorlice,zaś kilkanascie kilometrów stamtąd jest Regetovka-jak wygląda,zobaczycie na kamerach na holidayinfo.sk.

Ośrodek działa niestety w reżimie oszczednościowym nasnieżania,

ale może dośnieżą reszte stoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Na stronie ośrodka narciarskiego Ski Park Magura jest informacja, że budowa krzesełka zakończy się na początku lutego 2010.

Wyciąg ma mieć długość 1100 metrów i obok znajduje się trasa czerwona o długości 1400 metrów, co jak na nasze warunki jest niezłym wynikiem. Całość według mapy dopełnia nartostrada o długości ponad 3 km.

We władzach spółki Zasada i Bachleda, co dla mnie jest dobrą rekomendacją.

Czekamy...

dla wszystkich zainteresowanych na bieżąco informacje

http://www.forum.gorlice24.pl/viewtopic.php?t=1120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Magura Małastowska startuje!

Wygląda na to, że kszesełko wreszcie wystartuje!

Wprawdzie napisałem już o tym posta tutaj:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=108636#post108636

ale wiadomość wydaje się być warta szerokiego rozgłoszenia. Wygląda na to, że wreszcie doczekamy się (ponownie) działającego najciekawszego ośrodka w beskidzie niskim.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem na Magurze 2 tygodnie temu i wszystko jest gotowe ;) Zostało tylko trochę wyrównać wykopaliska, które powstały w wyniku budowy dolnej stacji krzesełka i można zaczynać sezon. Sam wyciąg jest nowy, wygląda bardzo solidnie, brak wyprzęgania jest niczym w stosunku do postępu technologicznego, jaki się tam dokonał.

Może nie wychowałem się na Magurze, jednak jezdziłem tam baaardzo często w czasach liceum. Mam wielki sentyment do tego stoku i cholernie się cieszę, że w końcu infrastruktura dorównała atrakcyjności góry. Mam nadzieje, że cenami nie zabiją, śniegu będzie dużo, a obsługa ogarnie porządnie stok każdej nocy.

Dla lubiących freeride, nartostrada, jak i cały las dookoła nadaje się świetnie do wariactw. Jest stosunkowo rzadki, więc można fajnie pokręcić, nachylenie w pewnych miejscach iście alpejskie. Polecam mocno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magura

1.Trasę rzeczywiście troche wygłądzono,ale w niewielkim stopniu wpłynie to na już wcześniej umiarkowany stopień trudności.Ja pamietam ją z czasów przed pierwszą wycinka,gdy była rzeczywiście wąska i trudna.

2.Krzesło ma ruchomą taśmę na dolnej stacji.

3.Prace rzeczywiście trwają pełną parą,bywam tam często.

4.Podstawowym problemem jest brak drugiej trasy,KDT wydał zezwolenie na uruchomienie z ograniczeniem przepustowości/niższy bieg lub co drugie krzesełko/,inaczej ludzie zatratowaliby się.Pertraktacje z lasami trwają,ma być wycinka drugiej trasy na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...