Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

istebna


Rekomendowane odpowiedzi

14.01.2010 - Zagron

kowal prosze napisze bieżące info o istebnej. Bo mam w sobote kolezanke uczyc pierwszych krokow i mysle ze istebna bedzie ok. Chyba ze macie inne ciekawe pomysly wisła, szczyrk, ustroń?

Dzisiaj pierwszy raz po modernizacji miałem okazję odwiedzić Zagroń. Jak już pisałem z jednym z poprzednich postów, charakterystyka trasy zupełnie mi nie leżała, więc ostatni raz na tym stoku byłem 2 lata temu (wtedy jeszcze wyciąg Marek).

Pozwolę sobie na subiektywną ocenę ośrodka

(+)

4 osobowa kanapa (to jest wciąż rzadkość w Beskidzie, inna sprawa, że stosunkowo wolna)

bezpłatny parking

ceny karnetów (35zł za karnet dopołudniowy 9.00 - 13.00)

stok jest naśnieżany i oświetlony

ładnie zagospodarowane otoczenie (łącznie z Karczmą)

szybki dojazd ze Sląska (z Tychów jechałem 1godz i 15 min)

(-)

stok jest dość monotonny i płaski (idealny dla początkujących narciarzy)

warunki w dniu dzisiejszym oceniłbym tak na 3+/5. Oczywiście najlepiej z samego rana - sztruksik, potem z każdą godziną coraz słabiej. Sporo kamieni, potem pojawiły się miejscowe zlodzenia. Oczywiście działa tylko trasa po lewej stronie (patrząc w górę)

Trochę zaskoczył mnie przejazd przez Kubalonkę. Byłem przekonany, że cała nawierzchnia została naprawiona, a tutaj niespodzianka. Tylko połowa górki, ta od strony Wisły. Na dzień dzisiejszy część ruchu na Kubalonce wciąż odbywa się wahadłowo (na odcinku około 200-300m)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na porannym wypadzie na Zagroniu już byłem i pisałem o tym iż pomimo deszczu (ostatnia sobota) warunki były idealne.

Jutro czeka mnie weryfikacja wieczornych warunków 17-21

Mam nadzieję, że będą cały dzień ostro dośnieżać na weekend.

Relację zdam na pewno.

Dzisiaj armatki śnieżyły tylko do ok. godz. 11.00. Potem wyszło słońce i chyba zrobiła się zbyt wysoka temperatura. Ale powiem szczerze, że byłem dzisiaj negatywnie zaskoczony relatywnie małą ilością śniegu.W mieście mieliśmy przecież ciężkie opady śniegu, a tam tego niestety tak nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo kamieni, potem pojawiły się miejscowe zlodzenia. Oczywiście działa tylko trasa po lewej stronie (patrząc w górę)

Dzięki za info.

Sporo kamieni? Na całej długości? Ostatnio widziałem tylko parę drobnych po prawej stronie niej więcej w środku stoku.

Jeżeli chodzi o warunki naturalnego śniegu np. w nd w ogóle nie przybyło gdzie na śląsku w gliwichach spadało 15-20cm. Strefa opadów zatrzymała się w skoczowie. Stąd tak mało naturalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj armatki śnieżyły tylko do ok. godz. 11.00. Potem wyszło słońce i chyba zrobiła się zbyt wysoka temperatura. Ale powiem szczerze, że byłem dzisiaj negatywnie zaskoczony relatywnie małą ilością śniegu.W mieście mieliśmy przecież ciężkie opady śniegu, a tam tego niestety tak nie czuć.

O ilości śniegu pisałem w temacie Warunki narciarskie 09/10

Mniej jest w górach niż w dolinach - niemal na wszystkich górkach.

Gdyby nie armatki to wolałbym jeździć na kępce pod blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wczoraj byłem :-P

takie coś duże pomarańczowe... słabo jeżdżące :-P

od 9:15 do 12:30... 17 zjazdów... ludzi było mało...

dobrze że dzieciaki z autokaru jeździły z boku :-P

do 10-tej... mi się warunki podobały... jeździłem głownie po stronie wyciągu....

fakt 2-ga strona... z lodzikiem...

ale no... tam się zbytnio nie zapuszczałem :-P

minerały też się zaczęły pojawiać...

po stronie wyciągu mniej...

zastanawiam się gdzie jechać jutro :-P

bo w niedziele jestem na Istebnej... kolejni znajomi chcą zobaczyć stok... to się podczepiam :-P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo kamieni? Na całej długości? Ostatnio widziałem tylko parę drobnych po prawej stronie niej więcej w środku stoku.

Jeżeli mówimy o trasie po lewej stronie wyciągu patrząc z dołu, kamieni było trochę, więc spokojnie dało się to objechać. Jeżeli panujesz nad nartami chociaż w stopniu minimalnym, na pewno sobie poradzisz. Zdecydowanie gorzej wyglądała sytuacja na trasach po prawej stronie. Tak więc absolutnie nie polecam zapuszczać się w tamte rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana relacja z Zagronia 15.01.2010 godz. 17-21

Ponownie jestem zaskoczony przygotowaniem stoku.

Po całodniowym szusowaniu narciarzy kilka przetarć i to nie z lodu a po prostu twardego śniegu (nie widziałem sinych plam lodu na stoku).

O godz. 17 warunki były świetne, armatki szły pełną parą naśnieżając prawą górę (patrząc z wyciągu) oraz jedna naśnieżając lewy powiedzmy środek.

O godz. 21 przy ostatnich zjazdach nogi już odczuwały pojawiające się wyraźniejsze "oblodzenia" oraz muldy.

Tresowałem kawałek prawej strony gdzie leży mnóstwo sztucznego śniegu i docierały światła latarni (przypominam - 3 armatki).

Minusami tej górki są jedynie jej długość (800m), średnio szybki wyciąg 7min. oraz jest tylko dla początkujących i średnio jeżdżących.

Dla mnie jak na razie poznającego jazdę na krawędziach (po 18 latach klasyka) górka marzenie.

Zjechałem lekko licząc z 20x za 35zł.

Jutro warunki z rana będą tam na pewno bardzo dobre.

Góra prawa będzie idealnie naśnieżona (w lasku nie ma latarni więc nieliczni tylko jeździli) i lewą pewnie będą dosypywać.

Byłem ze znajomym, który 2 dni wcześniej był na Cieńkowie/Malince.

Jego relacje były jednoznaczne na korzyść Zagronia.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam krótka relacja z dnia dzisiejszego. Zaczeło się fatalnie po wczorajszej imprezce wyjazd dopiero o 9.30 z gliwic... hmm gdzie jedziemy, w związku z tym że była osoba ucząca się pierwszych kroków ograniczone pole manewru. Wybraliśmy istebną droga do ustronia bajka nowa auostrada A1, wiślanka cały czas dwa pasy, a tu w ustroniu korek na 20 min:/ znowu czas w plecy ale jedziemy dalej w wiśle ciasno sporo auto skreca na soszow/osadę jedziemy dalej na istebną.

Dojeżdzamy w okolice kolei a tam tyle samochodów że nie da się przejechac co dopiero zaparkować. Podjeżdzam pod wyciąg 200osób stoi w kolejce. Krótka narada -ewakuacja (ale jak? wyjazd tak zakorkowany że straciłem kolejne 30min żeby dojechac 500m do głównej) jedziemy na osadę lub szczyrk. Na osadzie jak zwykle w h.. ludzi więc kolejna myśl juliany/pośredni na salmopolu. Widoki na przełęczy wspaniałe ale za białym krzyżem masakra korek ale kompletnie wszystko stoi ludzie zaczeli parkować na drodze bo pobocza nie odsnieżone straciliśmy kolejne 40 min. Po tym miałem ochotę jechać do domu ale podjeliśmy decyzję że skoro już tyle czasu straciliśmy jedziemy do korbielowa na kolej baba. I to była najlepsza decyzja dzisiejszego dnia (co prawda jeszcze był postój na obiad) ale zaczelismy jeździć na wieczornym skipasie od 14 do 21 cena 45zł całkiem rozsądna. Podjeżdzamy pod stok a tu wolne miejsce na parkingu (1auto przy kolei:) ) wreszcie coś pozytywnego, kolejki do wyciągu praktycznie nie ma. Pierwszy zjazd pogląd z krzesełka na trasie- jest nieźle. Po całym dniu trasa całkiem nieźle przygotowana. Co prawda trochę lodu było, jakies przesypy ale pojeździłem na moich zenitah 11 całkiem fajnie. Miałem wrażenie że te narty sa stworzone do takich warunków na lodzie kanty trzymają pewnie nartę, przesypy/muldy są idealnie rozjeżdżane jak ratrakiem. Pisze o tym bo narty kupiłem przed sezonem i jeszcze nie miałem okazji ich sprawdzić na bardziej rozjeżdżonym stoku. I teraz wiem że idealny zakup:)

Podsumowanie:

+

Kolejny raz skansen korbielów uratował udany dzień na nartach. Kolej baba jest dobrą alternatywą dla zatłoczonych beskidzkich stoków. Ceny oraz przygotowanie chyba na lepszym poziomie niż np nowa osada, czy soszów. 3 bary na trasie, małe kolejki.

-

bardzo zawiodłem się na istebnej. zero obsługi organizującej dojazd, parking. Po co 4 os kanapa skoro organizacja jest do d.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet darmowe parkingi potrafią zdenerwować.

Co osoba to inne wymagania :)

Jakie parkingi skoro żadnego miejsca wolnego? Dla przykładu podam kluszkowce, jurgów tam też jest czesto full ale obsługa od razu kieruje na wolne pola, a parking free. Sory nas tak przyzwyczaili że płacisz za parking ale to tylko w beskidach, bo podchale ma parking za damo w każdej stacji i jakos stac ich na parkingowych.

Po prostu beskidy jeszcze dużo muszą sie uczyć. Za darmo to nie znaczy stawaj gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig o której robiłes te zdjęcia??:eek::eek:To nie jest stok na moje słabe nerwy:confused:

Jakoś tak między 11 a 12....

W sumie kilkanascie razy dało sie zjechac... w tłumie... "Młodej" to nie przeszkadzało...

nieco póżniej:

http://www.youtube.com/watch?v=DL69ZbxN3bU

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu z niedzieli. jeszcze nie apokalipsa.... ... :):)

Też należałam do tego tłumu;) Całkiem przyzwoicie było do ok 10.30, właściwie wjazd i zjazd, wiadomo: kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje... nawet miejsce na parkngu blisko wyciągu...:D

A potem to już droga przez mękę:eek:

ale i tak było super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...