skionline.pl stacje Polska Beskid Żywiecki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Pilsko
Korbielów

Ośrodek Pilsko w Korbielowie - czy ruszy kolej na Buczynkę?
Ośrodek Pilsko w Korbielowie - czy ruszy kolej na Buczynkę?
2017.11.10
Od prawie trzech lat narciarze oraz mieszkańcy Korbielowa czekają na uruchomienie kolei krzesełkowej na Buczynkę. Kolej jest zbudowana i pomyślnie przeszła wszystkie konieczne odbiory techniczne. Mimo tego nadal nie jest uruchomiona dla narciarzy. Czy w tym sezonie to się zmieni?
Ruszyły trasy na Pilsku!
Ruszyły trasy na Pilsku!
2016.02.12
Dobra informacja dla narciarzy dotarła do nas z Korbielowa - dzisiaj od rana ruszyły kolejne wyciągi na Pilsku. Dzięki sporemu opadowi świeżego śniegu udało się doprowadzić trasy w górnej części ośrodka do zadowalającego stanu, a tym samym do "prawdziwego" rozpoczęcia sezonu na tej, cieszącej się dawniej opinią jednej z najlepszych w kraju, narciarskiej górze
Pilsko otwiera kolejne trasy
Pilsko otwiera kolejne trasy
2016.01.21
Ośrodek Narciarski Pilsko w Korbielowie informuje o otwarciu dla narciarzy kolejnych tras zjazdowych. Ostatnie opady śniegu pozwoliły na przygotowanie "górnych" tras ośrodka w rejonie Hali Miziowej. Należy pamiętać, że na nowo otwartych trasach pokrywa sniegu wynosi od 20 do 30 cm. Warunki określane są jako dostateczne i dobre. Dobra wiadomość jest taka, że w Beskidach cały czas pada śnieg.
Coraz lepsze warunki na Pilsku - rusza kolejny wyciąg
Coraz lepsze warunki na Pilsku - rusza kolejny wyciąg2015.01.30
Opady śniegu, które zasypały w ostatni weekend, zdecydowanie poprawiły warunki narciarskie w całej południowej Polsce. Wygląda na to, że najgorsze momenty tej zimy mamy już za sobą. Na drugiej co do wysokości górze narciarskiej w Polsce - Pilsku, w najbliższy weekend ruszy kolejny wyciąg, otwarte zostaną także dwie trasy. W górnej części ośrodka panują bardzo dobre warunki narciarskie - prognozy zapowiadają korzystną pogodę w ciągu najbliższych kilkunastu godzin, zapowiada się więc dobry narciarski weekend.
Pilsko - stan inwestycji, warunki narciarskie
Pilsko - stan inwestycji, warunki narciarskie
2015.01.23
Kiedy latem, stosunkowo długo przed sezonem zimowym, rozpoczęto w Korbielowie budowę nowej kolei krzesełkowej, poprowadzonej śladem dawnego orczyka na Buczynkę, wielu narciarzy miało nadzieję, że będzie można z niej korzystać od początku zimy. Tymczasem kończy się styczeń, a inwestycja nadal nie jest ukończona. Postanowiliśmy wybrać się w teren, by na własne oczy przekonać, jak wyglądają postępy prac, a przy okazji sprawdzić warunki na stokach, przed nadchodzącym weekendem.

W weekend otwarcie tras na Pilsku i tańsze karnety
2015.01.16
Dobra informacja dla narciarzy dotarła do nas z Korbielowa - najprawdopodobniej w sobotę zostaną uruchomione kolejne wyciągi na Pilsku. Mimo niezbyt dużej ilości śniegu, udało się doprowadzić trasy w górnej części ośrodka do zadowalającego stanu, a tym samym do "prawdziwego" rozpoczęcia sezonu na tej, cieszącej się dawniej opinią jednej z najlepszych w kraju, narciarskiej górze.
TMR inwestuje w Pilsko
TMR inwestuje w Pilsko2014.12.12
W czwartek 11 grudnia jako pierwsi poinformowaliśmy o planach inwestycyjnych słowackiej firmy Tatry Mountain Resorts, właściciel Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, która postanowiła rozszerzyć swoja działalność na rynku polskim i podpisała list intencyjny oraz umowę operatorską z firmą CTE Sp. z o.o. właścicielem ON Pilsko w Korbielowie. Dzisiaj prezentujemy oficjalne stanowisko TMR jakie zamieszczone zostało na oficjalnej stronie spółki.
TMR przejmuje kolejny ośrodek narciarski w Polsce
TMR przejmuje kolejny ośrodek narciarski w Polsce
2014.12.11
Kiedy na wiosnę tego roku słowacka firma Tatry Mountain Resort weszła w posiadanie Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, wielu zastanawiało się z pewnością, czy to dopiero początek ekspansji Słowaków na polskim rynku. Niedługo potem media poinformowały o przejęciu przez TMR popularnego śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Dziś wiemy już, że na celowniku słowackiej firmy znalazła się kolejna stacja, która już niedługo wejdzie w posiadanie słowackiego giganta (nie bójmy się użyć tego słowa). Portal skionline.pl, jako pierwszy i jedyny w Polsce ma przyjemność przekazać tę, z pewnością dobrą dla narciarzy, informację.
Pilsko buduje zamiast rozbierać
fot. J.Ciszak skionline.pl2014.08.05
Końcem maja media obiegła informacja o rzekomej decyzji dotyczącej nakazu rozebrania postawionej w styczniu tego roku kolei nr 1 w Korbielowie. Co więcej, news opatrzony był zdjęciami z umieszczonej na dole kamery internetowej, z których ewidentnie wynikało, że z wyciągiem "coś się dzieje". Chcąc zweryfikować, czy aby informacja nie była dziennikarską kaczką, udaliśmy się na miejsce akcji. Co zastaliśmy w ośrodku? Wyciąg nr 1 jak stał tak stoi, a inwestor właśnie zabrał się za stawianie kolejnego krzesła, o którym wcześniej nikt - przynajmniej oficjalnie - nie mówił.
Rusza nowe krzesło na Pilsku
Rusza nowe krzesło na Pilsku2014.02.07
W sobotę, 8 lutego, zostanie otwarte dla narciarzy nowe 4-osobowe krzesło w Ośrodku Narciarskim Pilsko w Korbielowie. Od godziny 8.00 rano będzie można bezpłatnie, przez cały dzień testować nową kanapę oraz zmodernizowaną, poszerzonej trasę nr 3 z Soliska do Kamennej. Kolej będzie czynna do godziny 21.00.
W najbliższy weekend rusza Pilsko
Pilsko fot. skionline.pl2013.12.13
Dla osób, które w najbliższą sobotę i niedzielę planują zainaugurować sezon narciarski w Korbielowie mamy dobrą i złą wiadomość. Zacznijmy zatem od dobrej - uruchomione zostaną pierwsze wyciągi. Zła jest taka, że wbrew wcześniejszym planom, przed Świętami Bożego Narodzenia na pewno nie skorzystamy z nowej, 4-osobowej kanapy.
Szansa na nowe Pilsko
fot. Jacek Ciszak / skionline.pl2013.07.13
"W zgodzie z naturą, dla wspólnego dobra" - pod takim hasłem w czwartek 11 lipca w Korbielowie odbyło się uroczyste poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod mający powstać wyciąg Kamienna - Solisko.
poprzednie1 - 12 z 67następne

KUP KARNET narciarski
Booking.com