Narty - skionline.pl
Jump to content

Assassin

Members
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

About Assassin

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 08/02/1976

Personal Information

 • Imię
  Patryk
 • Miejscowość
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Volkl RTM 84 UVO 15/16 Cena 1299 zł - do negocjacji. Używane zamiennie z dwiema innymi parami nart. Kilka dni na śniegu. Stan bdb. Widoczny na zdjęciach. Jedno bardziej dostrzegalne uszkodzenie szaty graficznej, pochodzące od krawędzi innej narty - widoczne na ostatnim zdjęciu. Przygotowane do sezonu. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7174496302
 2. Nie szukam w takich nartach szybkość zmiany krawędzi z komórkowej slalomki, bo zdaję sobie sprawę z tego, że to niemożliwe, natomiast chodzi mi o łatwość zmiany krawędzi przez wykorzystanie samej energii oddawanej przez narty w fazie wyjścia ze skrętu (katapulta ze skrętu w skręt, a nie przerzucanie nart ze skrętu w skręt). Jeśli te narty spełniają to kryterium, to będą moimi następnymi na zmienne warunki. Dzięki za dotyczasowe informacje!
 3. Szukam nart, które zastąpią RTM 84 UVO 177 cm na zmienne warunki, ale nie będą tak ospałe z krawędzi na krawędź i będę mocniej oddawały energię. Czy Curv GT to dobry pomysł?
 4. Sprzedam wiązania Head (Tyrolia) Freeflex Pro 14 (sezon 12/13, grupa Race, DIN 4-14). Mało używane, stan bdb. http://allegro.pl/head-tyrolia-freeflex-pro-14-din-4-14-i3882556465.html
 5. Sprzedam wiązania Head (Tyrolia) Freeflex Pro 14 (sezon 12/13, grupa Race, DIN 4-14). Mało używane, stan bdb. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3882556465
 6. Mam POC Retina NXT. Miałem POC Iris Comp Race Stuff. Jeśli nie są Ci potrzebne gogle z szybą clear, wybierz te z NXT - świetna w praktycznie każdych warunkach, błyskawicznie dostosowuje sie do zmian oświetlenia. Mimo ceny - warto.
 7. A potem się ludzie dziwią, że połowy krawędzi nie ma po trzech ostrzeniach ...
 8. Mam dwie pary butów: 130 na tęgi mróz, 150 na pozostałe temperatury.
 9. Przy dokładnie tej samej budowie (w tym grubości poszczególnych warstw) bezspornie, gdyby nie to, że ta sama masa rozkłada się na większą powierzchnię (kontaktu z podłożem) - chyba że rozpatrujemy przypadek doginania nart położonych na oparciach dwóch krzeseł?
 10. Mam nadzieję, że Panowie z "Tyrolskiego" wzięli Cię na podoskop (którego chyba się nie pozbyli - nie byłem jeszcze u nich w tym sezonie) i zaproponowali któreś z wkładek "SIDAS" - większość ze standardowo umieszczanych w butach nadaje się tylko do kosza. Różnica może być, uwierz mi, ogromna. Jedna z moich stóp ma szerokość 102 mm, a druga 98 (jeśli dobrze pamiętam). Jeżdżę w Dobermannach z wymienionymi wkładkami o szerokości 98 mm (twardość 130) i o szerokości 95 mm (twardość 150). Nic mnie w nich nie boli i nie uwiera, przez cały dzień na stoku, tylko tych 150 można później nie dać rady zdjąć przy wysokim mrozie, bez wcześniejszego spędzenia pół godziny w jakimś ciepłym miejscu. :wink: "Radicale" nie bardzo nadają się dla osób z wysokim podbiciem.
 11. A nie lepiej do auta założyć buty, w których stopy się nie pocą? Chyba nie prowadzisz w skarpetkach?! :eek:
 12. Mnie nie obecnie te 5 cm długości i nieco większa sztywność oraz o pół metra większy promień nie robią żadnej różnicy. Narty o długości 165 cm łatwiej jednak odsprzedać, ponieważ wiele ludzi wierzy, dzięki postom na forach różnych "ekspertów", że narty slalomowe "dla prawdziwych mężczyzn" zaczynają się o długości 165 cm. W efekcie na stokach widać osobników o wadze nie przekraczającej 70 kg i nogach jak zapałki, albo cięższych, ale takich, u których "mięsień piwny" stanowi 25 % masy ciała, na nartach slalomowych o długości 165 cm i (o zgrozo) dłuższych, których przy brakach w technice i znikomej sile, nie są w stanie dogiąć w skrętach i w rezultacie jeżdżą ześlizgami albo stylem "bujanym" - co właściwie na jedno wychodzi. Potem na forach pojawiają się tematy, typu: mierzę 190 cm wzrostu, ważę 100 kg, jeżdżę 2 sezony, moje umiejętności to 8 albo mocne 7, jakie slalomki o dł. 185 cm mi polecacie? Jasne, że o długości 185 cm, bo jak komuś kto ma 170 cm i 70 kg wagi i podobne "umiejętności" poleca się 165 cm, to ten o wzroście 190 cm i 100 kg wagi musi mieć slalomki o dł. 185 cm, prawda? Jakże są później zdziwieni, gdy się dowiadują, że takich o długości 185 cm to nie ma ... Pisałem do tej pory o nartach sklepowych. Duża część komórek, jest znacznie sztywniejszych, również w płaszczyźnie wzdłużnej, od tzw. pierwszych slalomek (choć akurat nie Heady, bo te są tylko nieco sztywniejsze od przeciętnych sklepówek) i sporo Panów, nie dysponujących odpowiednią techniką, nie dognie nawet takich o długości 155 cm.
 13. Nowe zamówiłem o długości 165 cm, mimo że rzeczywiście mam 173 cm wzrostu. Wiecie dlaczego? :wink:
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...