Narty - skionline.pl
Jump to content

wielofish

Members
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

wielofish last won the day on December 20 2016

wielofish had the most liked content!

Community Reputation

355 Excellent

About wielofish

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 04/28/1980

Personal Information

 • Imię
  Konrad
 • Miejscowość
  Warszawa

Ski equipment

 • Narty marka
  Nordica Dobermann SLR, Rossignol LT-TI, Scott Genius SDR
 • Buty marka
  Atomic RT CS 130
 • Gogle
  Brico Odissey

Skills

 • Styl jazdy
  krótki skręt, ale chętnie wyjeżdżam poza trasy i do snow-parków
 • Poziom umiejętności
  1

Recent Profile Visitors

2,712 profile views
 1. Super spotkanie i gorące pozdrowienia Paula, @marboru, @elosawa. Kiedy robiło się coraz cieplej i warunki się pogarszały wypad do Kazimierza nie tracił na atrakcyjności dzięki Waszej obecności. Będę wypatrywał Waszych planów narciarskich, żeby jeszcze wspólnie pojeździć. Dwa zdjęcia z rana i już bliżej końca.
 2. Prognozy nie sprawiają, że jest miło, wręcz przeciwnie. To chwilowe ochłodzenie trzeba wykorzystywać. Niestety obowiązki nie pozwalają pojechać chociaż na 2 dni w rozsądne góry, więc może pagórki. Plan jest taki, aby jutro skoro świt ruszyć do Kazimierza. Jakby ktoś z W-wy lub na trasie był zainteresowany niech da znać. Jakby ktoś z innej strony jechał to też niech da znać. Może się okazać, że to ostatni mroźny weekend na Lubelszczyźnie (w dobrych warunkach).
 3. Nie wiem czy rozumiem pytanie. Mają 3 zbiorniki z wodą + duże armaty (nie jestem miłośnikiem lanc - moim zdaniem duże armaty dają lepszy śnieg, który nie zamienia się tak szybko w lód jak w SMR i Chopoku) + dobry mikroklimat. Zazwyczaj ruszają jako jedni z pierwszych. W zeszłym roku jeździłem jeszcze pod koniec kwietnia, choć już tylko na głównej trasie.
 4. Szkoda,że nie przeczytałem wcześniej. Miałem podobny pomysł i problem. Jadąc do Krynicy liczyłem, że potrenuję z Przemkiem Nowakiem - polecanym na forum - niestety okazuje się, że większość czasu spędza w Alpach i ciężko go spotkać w Krynicy. Pytałem ludzi, po serwisach i skierowano mnie do doświadczonego trenera PZN, ale niestety podobnie jak w Twoim przypadku okazało się, że "fajno jeżdżę" i po kilku uwagach okazało się, że dalsza współpraca nie wniesie za dużo. Nie dałem za wygraną - dalej pytałem i okazało się, że na Słotwinach działa Wojtek Bębenek - gorąco polecam - Bębenek R
 5. Na wstępie skrucha, ponieważ tak się w tym delektowaniu feriami zapędziłem, że nic nie wrzuciłem z mojego pobytu w Krynicy. W przeciwieństwie do kolegów, którzy bardzo fajnie rozpisali się na temat "Gondoli". Pozwólcie proszę, że wrzucę swoje 3 grosze. 1. Jadąc z Warszawy oczywiście znacznie szybciej dojedziemy do Szczyrku, czy Czarnej Góry, ale do Zakopanego już nie specjalnie. Którego miejsca by nie wybrać różnica nie przekroczy jednej godziny - czy powinno to rzutować - dla mnie bez znaczenia. 2. 4. Infrastruktura nie powala. Gondola daje radę = 17km/h - europejski średniak.
 6. OFF - przepraszam, choć w ramach propagowania mojej nowej pasji, albo wspomagającej. Po drodze do Zakopanego i braku możliwości jazdy po sztruksie w dniu dojazdowym (z Warszawy na 8:00 do Zakopanego dość nieprzyjemnie) zawitałem do Obidowej (przy Nowym Targu). Cel: dotrzeć na Turbacza - najwyższy szczyt Gorców 1310 m. Świetnie przygotowana trasa biegowa do klasyka i łyżwy. Równe 10 km ciągle pod górę. Mocno wyczerpujące, al trasa piękna. Po 1,5h cel osiągnięty. Zjazd bardzo przyjemny około 40 minut. Umiejętności narciarskie bardzo przydatne, choć głównie opanowanie pługa.
 7. Jurgów 1.02 (piątek) Z braku laku (halny na Kasprowym), ale warunki bardzo dobre. Dużo śniegu, trasy bardzo równe (trochę się obawiałem, ponieważ pojawiły się krytyczne posty na forum - nie mogę ich potwierdzić w żadnym stopniu). Znowu słoneczko i brak wiatru. Początkowo -5, później około 0 i na słońcu nieco na plusie,choć na trasach tego nie czuć. Frekwencja jednak zupełnie inna niż na Kasprowym. Kolejki rozpoczęły się około 11:00, ale rzadko powyżej 5 minut. Ilość osób skutecznie degradowała stok, choć do końca mojej wizyty - 13:00 zabawa na krawędziach bez większych utrudnień.
 8. Kasprowy 31.01 (czwartek) Ferie mazowieckie - spodziewałem się tłumów, a były kompletne pustki. Czy to na Gąsienicowej, czy na Goryczkowej przynajmniej co drugie krzesło puste. 3 dni wcześniej bez problem kupiłem PKLpass z wyjazdem koleją o 8:00. Warunki: bajka. Twardo, równo, super przyczepnie. Jeździłem do 14:30 (później odwiedziny schroniska na Hali Kondratowej). Do tego czasu trasy w stanie idealnym. Zasługa przede wszystkim frekwencji, choć fakt, że nie ma tam ani grama sztucznego śniegu + brak dodatnich temperatur też nie jest bez znaczenia. Cudowna przyczepność! Jedyny mankament to si
 9. Nie doczytałem, że stacja w weekend rusza godzinę wcześnie, ale chyba nie ja jedyny. Słabo znoszę sytuację, w której dojeżdżam na sok gdzie nie widać sztruksu i teraz jestem w sporym szoku, że mój brak spostrzegawczości nie ukarał minie. Zdjęcie z godziny 9:10: A tu mój uchwycony mój przejazd: IMG_3800.mov moruniek Musieliśmy się widzieć (jeździłem od 9:10 do 12:10).
 10. Brawo "janusz". Życzmy sobie lepszych dróg to częściej będzie można w góry jeździć. Ja i tak czuję się znacznie bardziej uprzywilejowany mieszkając w Warszawie. Wczoraj znajomi wyruszyli rano do Szczyrku, pojeździli 4,5h i 2x tyle czasu spędzili w samochodzie. Gdyby zakończyły się już wszystkie inwestycje na Gierkówce i coś by zrobiono z dojazdem do samego Szczyrku to można by ten czas bezpiecznie zniwelować do max 3h w jedną stronę i dużo częściej bym się decydował na weekendowe wyjazdy. Wczoraj ponad godzinę (1/3 czasu całego dojazdu) spędzili w korku na kilku ostatnich kilometrach, który
 11. Wyciąg za Pegazem znajdował się na terenach obecnego hotelu Eris, stąd skrót, ale kogo to własność była nie wiem. Miejsce jednak na trasę jest i możliwość przebicia się na Słotwiny super prosta. Jesteśmy jednak w PL, gdzie potrafią istnieć obok siebie, na jednaj górze w odległości mniejszej niż 200m 2 wyciągi i stanowić dla siebie konkurencję, która nie jest w stanie się dogadać co do jednego karnetu. Gdzie tak jest? No daleko nie szukać, bo właśnie w Słotwinach. Z Areną wydaje się że nie byłoby problemu się dogadać.
 12. Tak, Jaworzyna jest teraz państwowa, a odnosiłem się do wcześniejszej sprzedażny i braku inwestycji wówczas.Ostatnie wyciągi były budowane za czasów kiedy ośrodek nie był sprywatyzowany - nie wiem za jakich rządów.
 13. Miałem już nie pisać, ale rozpędzony poprzednim @. W ostatni weekend wróciłem do Szczyrku. Mam ogromny sentyment do ośrodków tutaj (kiedyś każde ferie z rodzicami nie mogły być w innym miejscu), ale niestety coraz słabszy. Wcześniej kłótnie o tereny skutecznie zniechęcały do odwiedzin, a teraz polityka ośrodka też nie moja ulubiona. Nowe trasy nastawione na konsumenta mało wybrednego, słabo jeżdżącego. Choć i tu brak konsekwencji - pewnie jeszcze nie wszystko otwarte, ale porządnego apres-ski dla tego klienta to nie widziałem. Przepustowość duża. Jak na 3 otwarte trasy za duża. Parasoli na sto
 14. W zeszłym roku nie otworzyli 4 nie dla tego, że nie dali rady, tylko nie chcieli. Warunki były, nawet bez dośnieżania. Nie opłacało im się. Niestety nie oni jedyni w PL z taką strategią. Ne należy tego pochwalać tak samo jak braku inwestycji. Nadal to jednak mój ulubiony ośrodek w PL Już były plany połączenia się ze Słotwinami. Kiedyś, jak Hotel Eris miał swój wyciąg to brakowało już tylko jednego połączenia, ale koncepcja upadła. Bardzo szkoda. Sprzedaż PLK była, delikatnie mówiąc, pomyłką - kompletny brak inwestycji. Teraz jednak też nie zanosi się na poprawę. Nie dla Krynicy, może Kasp
 15. A w Warszawie, mimo, że warunki na bikini jak najbardziej - sezon zamknięty. Remont. Tak samo ciężko mi zrozumieć decyzję Jaworzyny Krynickiej - prawdopodobnie więcej chętnych będą mieli w weekend majowy (dlatego z serwisem tak się pospieszyli), choć już raczej nie na narty. Szczęśliwice teraz trochę przypominają lody packą rozsmarowane. Smacznego. Ja zabieram krótkie spodenki do Zakopanego na weekend. Dzięki Johnny - motywujesz.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...